Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


30.03.2017
Зустріч з представниками громад у с. Горішня Вигнанка та с. Біла
   30 березня відбулася чергова сесія Горішньовигнанської сільської ради, в якій взяли участь заступник голови районної ради Петро Пушкар, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Тетяна Яблонь та міський голова Володимир Шматько, депутати та громада села.
   До порядку денного було внесено наступні:
- про добровільне об'єднання територіальних громад;
- про підсумки зборів 19 березня 2017 р.;
- про розгляд заяв громадян села (8 звернень).
   Міська рада виступила ініціатором, щоб питання «Про добровільне об’єднання територіальних громад» розглядалося на сесії сільської ради. Очільник міста у своєму виступі навів аргументи з приводу приєднання села Горішня Вигнанка до міста Чорткова, зауваживши, що по підрахунках добре було б утворити громаду з таких сіл, як Скородинці, Бичківці, Біла та Горішня Вигнанка з центром у Чорткові. Це оптимальна кількість за словами міського голови.
В Чортківському районі такі зміни вже відбулися, існують 3 громади: Білобожницька, Заводська та Колиндянська, та не усі можна подати в достойний приклад.
   Міський голова розповів про позивні сторони в реформуванні освіти, спираючись на те, що учні повинні навчатися в кращих умовах та отримати якісні знання, а не лише обирати школу за «принципом географії». «Об'єднання дасть відповідь на питання, де повинна бути опорна школа», - стверджує Володимир Петрович. Слід оптимізувати заклади освіти, так як вони заповнені на 50%. А це, в свою чергу, несе колосальні збитки для бюджету і міста, і району.
Україна, як на європейські стандарти, має надмірну кількість адміністративно-територіальних одиниць (близько 30 тисяч, з яких 27 тисяч – села), що ускладнює державне управління і доступ до якісних публічних послуг. Тож громади потрібно «підштовхувати» до об’єднання. Статус громади вітається Європейським союзом і це, в свою чергу, дасть можливість отримати кошти на розвиток інфраструктури. Наступною ціллю об'єднання є навчити українців економити бюджетні кошти, зробивши заклади енергоефективними та зберегти екологію.
   Після виступу у громаді панувала невизначеність, багато запитань виникло стосовно подальших дій. Проте заступник голови районної ради Петро Пушкар розвіяв сумніви, сказавши, що зараз не на часі говорити про об'єднання. Необхідним є зважити усі «за» і «проти», прорахувати бюджет кожної громади, її прибутки і витрати, визначити, хто утримуватиме школи, дитсадки, ФАПи. Треба визначити, куди будуть спрямовані кошти інвесторів.
Цього ж дня проходила сесія і Білівської сільської ради, на якій відбулася дискусія про можливість приєднання с. Біла до м. Чорткова.
   На сесії розглядався наступний порядок денний:
- про проведення благоустрою населеного пункту на території сільської ради;
- про внесення доповнень до програми соціального захисту населення;
- про внесення змін до рішення сесії сільської ради;
- розгляд заяв громадян та ін.
   Крім того з ініціативою приєднати с.Біла до м.Чорткова та утворити одну громаду виступив міський голова В.Шматько.    Присутні на сесії мали змогу почути, що сам процес об'єднання не дасть швидкого результату, проте від нього виграють усі, а громада поділиться ресурсами з селами. Зокрема, законопроектом № 4355 пропонується передати об’єднаним територіальним громадам (сільським, селищним та міським радам) повноваження з розпорядження землями державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів у якості делегованих повноважень (крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення на об’єктах природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та інших, які мають важливе значення для держави) та встановити порядок передачі земель державної власності у власність територіальних громад, що об’єднались відповідно до закону.
   Свої позиції з даного питання висловили П.Пушкар, Т.Яблонь, отці Володимир Заболотний та Богдан Верхомій, представники депутатського корпусу, педагогічні працівники, активні пенсіонери, небайдужа громадськість. Обговоривши усі ймовірні «за» і «проти» об`єднання, депутати вирішили зробити зустрічі з виборцями на кожному виборчому окрузі, попитати думку людей, які їх обрали, та уже після цього приймати рішення.