Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


09.06.2017
На Чортківщину з робочим візитом завітав голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна

   Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна відвідав ДНЗ «Чортківське ВПУ» та відділення Чортківської районної центральної комунальної лікарні, в смт. Заводське, де очільник області оцінив перспективи працевлаштування молодих спеціалістів після закінчення навчального закладу, а також вирішив першочергові питання стосовно ремонту приміщення відділення лікарні в смт.Заводське.
   Супроводжували голову Тернопільської ОДА Степана Барну та голову Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука керівник районної ради Віктор Шепета та голова Чортківської РДА Михайло Сташків, перший заступник голови Чортківської РДА Іван Заболотний, заступник міського голови Олег Недокус, депутат обласної ради Висиль Вислоцький, а також головний лікар Чортківської ЦРКЛ, депутат районної ради Роман Чортківський, та інші.
   Радісно та привітно зустріли Степана Степановича у «Чортківському ВПУ» (смт. Заводське), де відбулася урочиста церемонія відкриття навчально-практичного центру з підготовки монтажників санітарно-технічних систем та устаткування. Урочисто прерізавши стрічку та оглянули навчальні кімнати усі присутні позитивно оцінили матеріально-технічну базу та високий професіоналізм учнів, який продемонстрували у вигляді слайдів.
   До відома, понад 30 років діяльності училище підготувало більше 7000 кваліфікованих робітничих кадрів для Тернопільської області. На даний час у ВПУ навчається 582 учні. Відповідно до Плану пріоритетних дій уряду на 2016 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.05.2016 року №418-р, передбачено реалізацію пілотного проекту з модернізації підготовки робітників за трьома професіями в 25 професійно-технічних навчальних закладах України, в тому числі з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» на базі ДНЗ «Чортківське ВПУ».
   З цією метою створення цього навчально-практичного центру, модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази з державного бюджету виділено 628 тис. гривень. Крім цього, з обласного бюджету додатково заплановано виділити 600 тис. гривень для здійснення ремонтних робіт.
   «На Чортківщині планують відновити військову частину, де планують задіяти поварів, а також в поточному році провести значний ремонт доріг, в який можуть вкласти свою працю учні «Чортківського ВПУ»» - повідомив Степан Барна.
    Відтак, керівники оглянули приміщення корпусу центральної комунальної районної лікарні, у якому заплановано провести реконструкцію будівлі за рахунок коштів субвенції з Державного фонду регіонального розвитку. Проект на суму майже 2,5 млн грн передбачає встановлення шатрового даху, утеплення горищного поверху, заміну дерев'яних вікон та дверей на енергозберігаючі та низку інших ремонтних робіт. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна та голова Тернопільської облради Віктор Овчарук оглянули будівлю та поспілкувалися з персоналом і пацієнтами
Корпус філіалу центральної комунальної районної лікарні в смт. Заводське збудовано у 1978 році. На даний час в приміщенні функціонують ендокринологічний та неврологічний відділи – на 20 ліжкомісць стаціонару кожен. Також розміщено амбулаторію загальної практики сімейної медицини та пункт екстреної меддопомоги.
    Те, що будівля пошкоджена і потребує реконструкції видно неозброєним оком. Тож реконструкція допоможе усунути проблему затікання, унеможливить подальшу руйнацію конструкцій та сприятиме збереженню тепла. Джерелами фінансування даного проекту є кошти Державного фонду регіонального розвитку – 1957, 01 тис. грн та місцевого бюджету – 489,25 тис. грн.
     Відповідно до технічної документації, проект відповідає вимогам державних будівельних норм щодо теплотехнічних показників та забезпечить: раціональне використання енергетичних ресурсів на обігрів приміщень будинку; нормативні показники санітарно-гігієнічних параметрів мікроклімату приміщень; довговічність огороджувальних конструкцій під час експлуатації будинку.
   Слід також зауважити, що під час огляду приміщення голова ОДА виявив, що пацієнти перебувають у палатах, де затікає дах – тому дав доручення негайно перевести людей у палати з відповідними якісними умовами.
     Після чого, візитери ознайомилися із завершенням реконструкції шатрового даху Заводської ЗОШ І-ІІІ ступенів та зробленим капітальним ремонтом по вул. Галицька, що є центральною у смт. Заводське.