Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


12.06.2017
Комісією з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції було рекомендовано кандидата на посаду начальника Чортківського районного відділу поліції
    29 травня 2017 р. на черговому засіданні колегії начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол запропонував громадськості активно долучатися до обговорення кандидатур, які висуваються на посади керівників районних відділів поліції, зокрема і Чортківського. Зважаючи на це, за ініціативи голови постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції Івана Калакайла 09 червня 2017 року проведено засідання постійної комісії та запропоновано трьом кандидатам на посаду начальника районного відділу поліції взяти участь у засіданні комісії та окреслити основні напрямки роботи у майбутньому, за умови призначення їх керівниками районного відділу поліції.
   На засідання комісії з’явилися два із трьох кандидатів на посаду – Андрій Свинарчук та Анатолій Мельник. Віктор Василик з об’єктивних причин не взяв участь у засіданні комісії (відрядження в м. Тернопіль). Клопотань щодо перенесення засідання комісії у районну раду не поступало.
   Заслухавши та обговоривши доповіді кандидатів на посаду начальника Чортківського районного відділу поліції – А.Мельника та А.Свинарчука, комісія вирішила рекомендувати О.Богомолу призначити на вказану посаду підполковника поліції А. Свинарчука.
   Окрім того, на засіданні комісії розглядалося звернення від Координаційної ради національно-демократичних партій та громадських організацій Чортківського району щодо неприпустимості призначення на керівні посаду начальника управління Держпродспоживслужби в Чортківському районі колишнього члена Партії регіонів.
   В ході розгляду встановлено, що відповідно до п. 9 Положення про Управління Держпродспоживслужби в місті, районі, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 15 лютого 2016 № 45, призначення на посаду начальника управління здійснюється головою Держпродспоживслужби за погодженням з Міністром аграрної політики та продовольства України та головою відповідної місцевої державної адміністрації.
   Окрім того, відповідно до частини другої ст. 36 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» керівники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, призначаються та звільняються з посад за погодженням з головою відповідної місцевої державної адміністрації.
  Проте, відповідно до Закону України «Про очищення влади» заборона щодо зайняття посад в державних органах не застосовується до осіб, які займали посади керівників територіальних органів Державної ветеринарної медицини.
   Враховуючи наведене, постійна комісія районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції одноголосно вирішила:
   1) підтримати звернення Координаційної ради національно-демократичних партій та громадських організацій Чортківського району;
   2) рекомендувати голові Держпродспоживслужби не призначати, а Міністру аграрної політики та продовольства України та голові Чортківської районної державної адміністрації не погоджувати керівниками державних підприємств, установ, організацій колишніх членів Партії регіонів.