Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


25.11.2017
25 листопада Україна вшанувала жертв Голодомору
    З метою гідного вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також Голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні, у День пам`яті жертв Голодоморів 25 листопада на Чортківському міському кладовищі по вул. С.Бандери відправили панахиду за жертвами.
    Усі небайдужі краяни вшанували жертв голодоморів загальнонаціональною хвилиною мовчання, а також в рамках акціїї «Запали свічку», запалили на підвіконниках поминальні свічки. Також були приспущені державні прапори.
Також священнослужителями різних конфесій відправлено панахиду за померлими у роки голодоморів. Очолив поминальну панахиду Преосвященний Владика Дмитро Григорак.
Відтак, було поставлено квіти та запалено свічки у вигляді хреста.
Так сталось, що для нашого українського народу XX-те століття стало століттям знищення.
     Сьогодні ми повертаємо свою історичну пам’ять, яка пов’язана з трагедією нашого народу. Нарешті, ми відкрито говоримо про
голодомор, вшановуємо безневинно загиблих в ті страшні роки. 
    Про трагічні сторінки в історії України, страшну катастрофу, яку пережив український народ під час голодоморів й сьогодення, страждання українців та біль втрат у своїх зверненнях висловлювали представники влади та духовенства. В ході заходу наголошувалось на штучності створеного голоду на найродючішій землі, який призвів до загибелі мільйонів українців.
  Відтак, було поставлено квіти та запалено свічки у вигляді хреста.