Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


22.12.2017
21 грудня відбулося II пленарне засідання XIII сесії Чортківської районної ради

МЕДИЦИНА НА ШЛЯХУ РЕФОРМУВАННЯ
ЧИ У ЗОНІ ТУРБУЛЕНТНОСТІ


Не зважаючи на те, що на порядок денний другого пленарного засідання позачергової тринадцятої сесії районної ради, яка відбулася 21 грудня ц.р., винесено близько 30 питань, чи не найважливішими були питання реформування первинної та вторинної ланки медицини.
Так, у п’ятницю районні обранці ухвалили два доленосних для місцевої медицини рішення – «Про реорганізацію Комунальної установи «Чортківський комунальний районний центр первинної медичної (медико – санітарної) допомоги» у Комунальне некомерційне підприємство «Чортківський комунальний районний центр первинної медичної (медико – санітарної) допомоги» та «Про реорганізацію Чортківської центральної комунальної районної лікарні у Комунальне некомерційне підприємство «Чортківська центральна комунальна районна лікарня». Передумовою для прийняття такого рішення стало розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 1013-р, яким затверджено Концепцію реформи фінансування системи охорони здоров’я, що передбачає перехід системи охорони здоров’я до фінансування на основі моделі державного солідарного медичного страхування громадян з використанням для цього коштів, акумульованих у державному бюджеті. Після ухвалення Верховною Радою, 19 жовтня, у другому читанні законопроекту № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів», медична реформа в Україні набула остаточних обрисів. Реформа реалізовується у 3 етапи: підготовчий етап (2017 р.), етап впровадження (2018—2019 рр.) та етап інтеграції (2020 р.).
Що це означає для пересічних громадян?
Реформа починатиметься з первинної ланки медичної допомоги, а саме з сімейного лікаря. Згідно з новою реформою сімейний лікар не отримуватиме окрему дільницю, а змушений буде сам шукати сім’ї, які захочуть підписати з ним контракт на медичне обслуговування. Тобто саме люди, які платять податки у держбюджет, найматимуть лікарів і отримуватимуть гарантований пакет медичної допомоги. Якщо ж людина захоче отримати послуги, які виходитимуть за рамки цього пакету, то тоді повинна буде доплачувати. Лікарю буде дозволено підписати не більше 2000 угод. Лікарі не мають брати грошей із пацієнтів, адже первинна медична допомога має фінансуватися державою. У разі переїзду чи незадовільного сприйняття якості медичних послуг людина зможе укласти договір з іншим лікарем. Попередня угода за таких умов автоматично скасовуватиметься. За потреби українці можуть звертатися до фахівців там, де їм це буде зручно, - необхідності відвідувати лікаря за місцем реєстрації чи проживання не буде. Рахунок за надані послуги лікарі виставлятимуть Національній службі здоров’я — новому держоргану, який має запрацювати в найближчому часі.
Сімейна медицина виявилась найважливішим способом надання медичної допомоги і прийнято вважати, що понад 70% проблем, які виникають у пацієнта, повинні вирішуватися на первинному рівні, а з рештою проблем, які не може вирішити сімейний лікар, мають працювати у стаціонарах, до яких, власне, сімейний лікар і скеровує пацієнтів. Таким чином, щоб отримати безкоштовну консультацію галузевого спеціаліста (офтальмолога, хірурга, онколога, кардіолога, тощо) необхідно мати направлення сімейного лікаря, в іншому випадку - прийдеться платити.
Таким чином, сімейний лікар, отримуватиме зарплату залежну від кількості укладених договорів, а вузькопрофільні лікарі – від кількості наданих послуг.
Медичній реформі пророкують велике майбутнє, але є і критики, які прогнозують повний провал. Що з цього вийде покаже час. Як зазначила депутат районної ради Яблонь Т.В. «… держава не залишила нам права вибору».
Не менш важливими питаннями порядку денного були питання «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік» та «Про районний бюджет на 2018 рік». Так, рішенням про внесення змін до районного бюджету були вирішені деякі питання розподілу у 2017 р. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.
Рішення про районний бюджет на 2018 читайте у наступному номері.
Заслухали та схвалили місцеві обранці і звіт голови Чортківської районної ради Віктора Шепети про проведену роботу за 2017 рік.
Черговий раз депутати районної ради затвердили ряд програм: Районну програму підтримки дітей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб у навчальних закладах Чортківського району на 2018 рік; Програму попередження надзвичайних ситуацій, реагування на них на території Чортківського району на 2018-2020 роки; Програму захисту населення і територій Чортківського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки, тощо та внесли зміни до вже існуючих програм.
Також вирішено окремі питання спільної власності територіальних громад району та прийнято пакет земельних рішень, якими затверджено технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на земельних торгах за межами населених пунктів.


 Розглядались наступні питання:

1.Про відкрите звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо дій Державної казначейської служби України.
2.Про підтримку відкритого звернення депутатів Шумської районної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо суспільно-політичної ситуації в державі.
3. Про затвердження угод між Чортківською районною радою та міською і сільськими радами, громадами про передачу – приймання коштів на виконання повноважень.
4.Про зміни до Програми захисту населення і територій Чортківського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014 - 2017 роки.
5. Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік.
6. Про звіт головного лікаря Чортківського комунального районного центру первинної медичної (медико – санітарної) допомоги.
7. Про реорганізацію Комунальної установи «Чортківський комунальний районний центр первинної медичної (медико – санітарної) допомоги» у Комунальне некомерційне підприємство «Чортківський комунальний районний центр первинної медичної (медико – санітарної) допомоги».
8. Про реорганізацію Чортківської центральної комунальної районної лікарні у Комунальне некомерційне підприємство «Чортківська центральна
комунальна районна лікарня».
9. Про звіт голови Чортківської районної ради.
10. Про план роботи районної ради на 2018 рік.
11. Про внесення змін та доповнень до районної Програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2016 – 2018 роки.
13. Про Програму підтримки дітей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб у навчальних закладах Чортківського району на 2018 рік.
14. Про затвердження Програми попередження надзвичайних ситуацій, реагування на них на території Чортківського району на 2018-2020 роки.
15. Про затвердження Програми захисту населення і територій Чортківського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки.
16. Про програму інформатизації Чортківського району на 2018-2020 роки.
17. Про внесення змін до районної програми фінансування фонду Чортківської районної ради на 2016-2020 роки для надання разової грошової допомоги.
18. Про районний бюджет на 2018 рік.
19. Про затвердження розпорядження голови районної ради.
20. Питання спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Чортківського району.
21. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на земельних торгах за межами населеного пункту на території Базарської сільської ради Чортківського району.
22. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на земельних торгах за межами населеного пункту на території Базарської сільської ради Чортківського району.
23. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на земельних торгах за межами населеного пункту на території Кривеньківської сільської ради Чортківського району.
24. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на земельних торгах за межами населеного пункту на території Улашківської сільської ради Чортківського району.
25. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на земельних торгах за межами населеного пункту на території Улашківської сільської ради Чортківського району.
26. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на земельних торгах за межами населеного пункту на території Шульганівської сільської ради Чортківського району.
27. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на земельних торгах за межами населеного пункту на території Шульганівської сільської ради Чортківського району.
28. Різне.