Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


27.12.2017
Відбулося III пленарне засідання XIII сесії районної ради
 ПРОБЛЕМИ МЕДИКІВ У ПОЛІ ЗОРУ РАЙОННИХ ОБРАНЦІВ

    Впродовж кількох років триває проблема заборгованості із зарплати медичним працівникам, яка набуває хронічного характеру. Не винятком став і 2017 рік. Медична дотація, яку держава виділяє, покриває трохи більше фонду заробітної плати, решта падає на районний бюджет. До проблем із виплатою заробітної плати у медицині додалася також заборгованість по заробітній платі непедагогічним працівникам загальноосвітніх шкіл району, оскільки з недавнього часу освітня субвенція спрямовується на виплату заробітної плати тільки вчителям, утримання решти працівників, без яких неможливе функціонування шкіл, знову ж таки падає на районний бюджет. Депутати районної ради неодноразово сесійно приймали рішення про звернення до вищих ешелонів влади про виділення додаткових коштів на покриття заборгованості із заробітної плати. І здається їх частково почули. Наприкінці грудня Тернопільщина отримала останній розподіл коштів Держбюджету на заробітні плати медикам. Депутати Тернопільської обласної ради надали Чортківському районному бюджету міжбюджетні трансферти з Державного бюджету:
- Медичної субвенції в сумі – 702 тис.500 грн.;
- Стабілізаційної дотації в сумі – 3 млн.197 500 грн.
Також керівники бюджетних установ попрацювали відповідно:
- Чортківський міський бюджет виділив 30 тис. грн. для виплати заробітної плати працівника ДЮСШ;
- Джуринський сільський бюджет – 30 тис. грн. для виплати заробітної плати працівникам ЗОШ та амбулаторії;
- Шманьківський сільський бюджет передав кошти в сумі - 8 300 грн. – для виплати заробітної плати працівникам ФАПу.

    Це стало підставою для скликання головою районної ради ІІІ пленарного засідання XIII сесії Чортківської районної ради, яке відбулося 27 грудня 2017 року. В ході засідання депутати районної ради схвалили зміни до районного бюджету на 2017, цим самим дали можливість забезпечити виплату працівникам бюджетних установ заборгованості по заробітній платі.
Та виділених коштів замало. Як зазначила начальник фінуправління райдержадміністрації Галина Ізвєкова: «Заборгованість із заробітної плати погашена, проте залишився борг із виплати матеріальної допомоги на оздоровлення – 130 тис. грн. (центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги), 50 тис. грн. (виплата медичним працівникам ЧЦРКЛ), 110 тис. грн. (виплата окремим сільським радам за грудень)
      Варто відмітити, що за обіцянкою міського голови Володимира Шматька, після 01 січня ц.р. з Чортківського міського бюджету будуть виділені кошти, спрямовані на погашення заборгованості у медицині.
   Активно долучився до обговорення зазначеної проблеми депутат Любомир Хруставка та нагадав присутнім про те, що депутати районної ради неодноразово зверталися до депутатів обласної ради з проханням розподілу коштів відносно кількості населення. Відповідно, як одні райони своїми ресурсами перекривали борги, які створила нам держава, район в тому числі спрямував велику кількість власних доходів, які ми могли вкласти в розвиток району, а не тих галузей, котрі зобов'язалася профінансувати держава в рамках субвенції. На жаль, на сесії Тернопільської обласної ради наш район було ущемлено – не додано всієї потреби, на відміну від інших районів.
    Підсумовуючи всі виступи по даному питанні голова районної ради Віктор Шепета зазначив, що така ситуація виникла через те, що держава не виконує взяті на себе зобов'язання, тому нам слід вже в 2018 році змінювати підходи до розподілу коштів.
Зваживши усі «за» і «проти», депутати підтримали рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік», адже за цим рішенням – заробітні плати наших громадян.
     Депутати районної ради переконані, що медицина, освіта, соціальна сфера мають фінансуватися державою. Гроші місцевих бюджетів повинні йти на розбудову інфраструктури, а не на закупівлю медичного обладнання, зарплати медикам чи закупівлю ліків. Тому необхідно кардинально змінювати державну фінансову політику, не перекладати соціальний тягар на плечі місцевих громад. В іншому разі медицина та освіта стануть для більшості українців розкішшю.