Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


04.01.2018
У районі проходитиме свято Маланки
    4 січня заступник голови райдержадміністрації Іван Віват спільно із головою районної ради Віктором Шепетою та заступником голови районної ради Петром Пушкарем провели засідання організаційного оргкомітету щодо проведення районного свята Маланки. У засіданні взяли участь представники районних відділів культури і освіти, а також сільські голови та директори будинків культури.
    Традиційне святкове дійство, яке проходить вже не перший рік у нашому району, в році теперішньому не стане винятком.      

Основна мета - збереження і розвиток народних традицій, звичаїв та обрядів.
   

До слова, минулими роками районне свято Маланок відбувалося у с. Улашківці.
   Цьогоріч до участі в заході запрошуються Маланкові гурти та колективи району, які повинні показати театралізовані дійства, обрядові костюми та захоплюючі постановки.
       - «Новорічні свята добре збереглися у традиційних звичаях та обрядах жителів Чортківського району, - зауважив Іван Осипович. - Християни 13 січня відзначають вечір Маланки, а 14 - свято Василя. Це другі за значенням зимові свята після Різдва Христового. За давніми звичаями ці дні проходять в обрядових вертепах із колядками та щедрівками», - додав Іван Віват.
Окрім цього, заступник голови райдержадміністрації Іван Віват наголосив на тому, щоб клубні заклади Чортківського району готували Маланку на основі місцевих традиції і не забували про колядки.
    Після активного обговорення присутніми було погоджено, що цьогорічне районне свято Маланки відбудеться на базі Шульганівського будинку культури 13 січня (субота) о 14.00 год.