Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


06.02.2018
Проект "Радіо Громад"
   Останнім часом спостерігається тенденція зменшення обсягів місцевого мовлення та місцевих телерадіоорганізацій. Цьому слугувала низка факторів як фінансового характеру, так і впровадження колишньою Національною радіокомпанією України єдиної сітки мовлення, а також зміна технічного забезпечення мовлення оператором ПАТ «Укртелеком» через збитковість доставки сигналу.
     Враховуючи зазначене, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення виступає за розбудову в діапазоні 87,5 - 108 МГц малопотужних передавачів для забезпечення невеликих населених пунктів та територіальних громад програмами суспільного та місцевого радіомовлення, що сприятиме підвищенню інформування населення та його оповіщення.
      В зв’язку з цим Національна рада активно запроваджує проект «Радіо громад». Проект передбачає створення мережі малопотужних ФМ-радіопередавачів з метою інформаційного забезпечення територіальних громад. Основні положення проекту:
Територіальні громади мають право на здійснення власного ФМ-мовлення
      Суб’єктом ліцензування мовлення громад можуть бути громадські ТРО, що створюються територіальними громадами.
    Одна громада має право на 1 канал мовлення. Ліцензування громадських радіоорганізацій здійснюється поза конкурсом.
   Мовлення громад здійснюється на принципах суспільного мовлення.
    Крім трансляції власного програмного продукту громади можуть мати право транслювати одну з програм суспільного мовлення
    
Попередню інформацію щодо проекту можна знайти на офіційній веб-сторінці Національної ради України з питань ТБ і РМ за посиланням: https://www.nrada.gov.ua/category/diyalnist-natsionalnoyi-rady/