Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


04.03.2018
У Заболотівці вшанували пам'ять головного командира УПА Романа Шухевича
    4 березня (неділя) у с.Заболотівка відбулися заходи із вшанування пам’яті та 68-ї річниці з дня загибелі генерала та Головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича (Тараса Чупринки). У 1945 році тут була облаштована повстанська криївка, з якої Тарас Чупринка здійснював інспектування підрозділів УПА-Південь. У пам’ять про ці події у с. Заболотівці споруджено погруддя легендарному командиру. Щороку патріотична громадськість Тернопільщини збирається на цьому місці у день народження та день смерті легендарного командира УПА Тараса Чупринки.
Урочисті заходи розпочались із панахиди, яку відслужили святі отці.
     Вшанувати пам’ять, а також виступити із словом про легендарного командира прийшли народний депутат України Олег Барна, заступник голови райдержадміністрації Іван Віват, заступник голови районної ради Петро Пушкар, міський голова Чорткова Володимир Шматько, заступник міського голови Роман Тимофій . На святі також були присутні представники Заліщицької ГО "Самооборона", сільський голова Михайло Фойдюк та жителі району.
     - Сьогодні ми вшановуємо великого українця, воістину народного героя України, справжнього генерала Романа Шухевича. Він віддав життя за майбутнє України, - наголосив під час заходу заступник голови райдержадміністрації Іван Віват та ознайомив присутніх із історичними сторінками життя Головнокомандувача.
    Усі виступаючі закликали присутніх об’єднатися в єдину громаду та боротися із зовнішнім ворогом, як колись боролася УПА за вільну Україну – без доплат та почестей, любити свій народ і свою землю.
     Завершився захід покладанням квітів до пам’ятного знаку Романа Шухевича.


                                             За матеріалами РДА