Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


27.03.2018
Про хід медичної реформи на Тернопільщині йшлося під час засідання робочих груп
 У спільному засіданні робочих груп з вивчення питання реформування закладів охорони здоров’я Тернопільської області та медичної ради реформ взяли участь голова обласної ради Віктора Овчарук, заступник голови ОДА Юрій Юрик, голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства Роман Свистун, начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук та ректор Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського Михайло Корда, депутати обласної ради, керівники районів, районних лікарень.

За словами Володимира Богайчука, покращення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сферах охорони здоров’я та регіонального розвитку.

Про формування спроможності мережі первинної медико-санітарної допомоги доповідали голови та заступники голів районних державних адміністрацій, головні лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги області.

Під час засідання затвердили проект розвитку амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Планується побудувати 18 АЗПСМ: у Бережанському, Бучацькому, Заліщицькому, Збаразькому, Козівському, Лановецькому, Підволочиському, Підгаєцькому, Теребовлянському, Тернопільському, Чортківському районах. Також заплановано проведення ремонтних робіт у 74 закладах АЗПСМ, побудову 35 житлових приміщень для лікарів ЗПСМ, закупівлю близько 130 автомобілів і придбання медичного обладнання на суму 80 млн. грн.

Віктор Овчарук прокоментував: «З 2017 року розпочато зміни первинної ланки медичної допомоги в області. Ми активно будуємо фундамент сімейної медицини. Кожен тернополянин має отримати відповідь на запитання до кого звернутися, щоб отримати першу допомогу. Здійснюється ряд кроків, що покращать якість і доступність надання медичних послуг для кожної конкретної людини. Перетворення, які відбуваються в галузі, - поетапні. Нині перед нами стоїть завдання забезпечення закладів сімейної медицини - матеріально-технічне та медикаментозне, що дасть можливість сімейним лікарям та терапевтам надавати повний обсяг гарантованих державою медичних послуг».

          За матеріалами сайту Тернопільської обласної ради