Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


04.04.2018
Про медичну реформу як невід’ємну складову процесу децентралізації говорили під час фахової майстерні для голів районних рад
    3 квітня, у приміщенні обласної ради, в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), відбулася одноденна фахова майстерня для голів районних рад області, представників рад та їх депутатського корпусу, на тему: «Секторальні реформи, як невід’ємна складова процесу децентралізації: медицина».

   Коротко проінформувавши учасників майстерні про стан галузі охорони здоров’я у Тернопільській області, голова обласної ради Віктор Овчарук наголосив на тому, що «впровадження змін, передбачених у медичній реформі, поступово спрямовує виділені кошти на покращення якості, швидкості та ефективності лікування, а не на утримання медичних закладів та виплату зарплат працівникам, а одним із кінцевих результатів цих змін має стати те, що близько 80% пацієнтів будуть розпочинати та завершувати курс лікування на його первинній ланці, тобто на початковій формі проявів захворювання».

      У ході фахової майстерні були обговорені головні складові медичної реформи та нормативно-правова база, що стане основою для її реалізації. Водночас були охоплені завдання на 2018 рік, а також роль у цьому процесі субрегіонального рівня. Учасники отримали знання у сфері нового законодавства з питань медичної реформи, почули відповіді на актуальні питання. Зокрема, що стосується обсягу гарантованої державної допомоги, чим місцева влада повинна наділити лікаря для якісного надання послуг населенню, скільки коштів виділяє держава пацієнту та який механізм їх використання, як розділяти сферу компетенцій між районною владою та владою базового рівня у спільному утриманні об’єктів охорони здоров’я на територіях районів.

    Нагадаємо, що захід впроваджується Українською асоціацією районних та обласних рад спільно з Асоціацією міст України, в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» («ПУЛЬС») у різних областях країни.


                      За матеріалами Тернопільської обласної ради