Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


20.12.2018
Відбулося друге пленарне засідання сімнадцятої сесії Чортківської районної ради VII скликання
Сесія районної ради – плани на новий-2019 рік

20 грудня ц.р. голова районної ради В.М.Шепета спільно з депутатами районної ради провів IІ пленарне засідання XVIІ сесії Чортківської районної ради за участі заступника голови районної ради П.І.Пушкара, першого заступника голови РДА І.Я.Заболотного, заступника голови РДА Й.Й.Овод, представників районних служб, установ та організацій, працівників виконавчого апарату районної ради, сільських голів.
В ході пленарного засідання депутати підтримали рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік», таким чином, забезпечивши виплату заробітної плати: працівникам Чортківської центральної комунальної районної лікарні, стоматологічної поліклініки, первинної медицини, сільських дошкільних навчальних закладів, клубів та будинків культури, апарату сільських рад.

Освіта

Депутати своїм рішенням утворили Джуринський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Чортківської районної ради Тернопільської області, до якого увійшли: Палашівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Полівецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Джуринськослобідківський НВК І-ІІ ступеня, Криволуцька загальноосвітня школа І ступеня Чортківської районної ради Тернопільської області. Підставою для прийняття такого рішення стали неодноразові зустрічі представників влади, депутатів районної ради з громадами сіл, які погодилися на створення опорного навчального закладу.
Загальноосвітні навчальні заклади, що є опорними, створюються для рівного доступу усіх дітей до якісної освіти, раціонального і ефективного використання ресурсів, та є одним із механізмів реформування системи загальної середньої освіти.
Для покращення матеріально-технічної бази загальноосвітніх шкіл району Чортківською РДА було подано 2 об’єкти на конкурс державного фонду регіонального розвитку (ДФРР):
1.Реконструкція ЗОШ І-ІІІ ступенів (утеплення фасадів, заміна віконних та дверних блоків, системи опалення з використанням енергозберігаючий технологій) в с. Джурин, Чортківського району.
Кошторисна вартість проекту – 7 млн.грн. Період реалізації – 2019 рік.
2.Реконструкція ЗОШ І-ІІІ ступенів в с.Біла, Чортківського району. Тернопільської області.
Кошторисна вартість проекту – 5,9 млн.грн. Період реалізації – 2019-2020 роки.
ВСЬОГО – 12,9 млн.грн.
Дані об’єкти будуть фінансуватися з державного та районного бюджетів.
А за кошти із державного фонду соціально-економічного розвитку у прийдешньому 2019 році буде проведено капітальний ремонт приміщення із заміною вікон та дверей в Джуринськослобідківському НВК Чортківського району. Обсяг субвенції становитиме 100 тис.грн.




Заплановано придбання житла для дітей-сиріт

В рішенні «Про районний бюджет на 2019 рік» депутати районної ради передбачили кошти, згідно з яким видатки спеціального фонду районного бюджету на 2019 рік спрямовуватимуться на придбання житла дітям-сиротам (с. Пробіжна) та поточний ремонт будинків сімейного типу сіл Пастуше та Палашівка в сумі - 310,0 тис.грн.
Цю ініціативу реалізовуватиме служба у справах дітей Чортківської РДА.

Розвиток медицини

На черговій сесії районної ради депутати заклали кошти на придбання автомобіля швидкої допомоги для Чортківської центральної районної комунальної лікарні в сумі - 300,0 тис. грн. А також підтримали районну Програму пільгового медикаментозного забезпечення окремих груп населення жителів Чортківського району на 2019 рік в сумі 500,0 тис. гривень.
В сучасних умовах амбулаторне лікування потребує значних видатків. Щоб зменшити тягар видатків для сільського населення (за винятком об’єднаних громад та м. Чорткова) депутати районної ради передбачили кошти для видачі безкоштовних рецептів. Так, незалежно від розміру середньомісячного сукупного доходу сім‘ї лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно деяким групам населення:
незалежно від розміру середньомісячного сукупного доходу їх сім’ї:
діти віком до трьох років;
учасники бойових дій та інваліди війни відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2 відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
неповнолітні діти померлих громадян, віднесених до категорій 1 та 2, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
дівчата-підлітки і жінки з протипоказаннями вагітності, а також жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (засоби контрацепції – гормональні препарати);
пенсіонери, які отримують пенсію за віком або у зв’язку з втратою годувальника (крім осіб, які отримують пенсію на дітей у зв’язку з втратою годувальника), якщо зазначені особи одержують пенсію в розмірі, що не перевищує мінімальний розмір пенсії;
інваліди, які отримують пенсію за віком, по інвалідності або у зв’язку з втратою годувальника (крім осіб, які отримують пенсію на дітей у зв’язку з втратою годувальника), якщо зазначені особи одержують пенсію в розмірі, що не перевищує мінімальний розмір пенсії, відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”;
інваліди та особи, які отримують державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”;
діти-інваліди відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”;
ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації відповідно до Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист”.
та громадяни із наступними захворюваннями:
Гематологічні захворювання
Діабет (цукровий і нецукровий)
Ревматизм
Ревматоїдний артрит
Пухирчатка
Системний гострий вовчак
Системні, хронічні, тяжкі захворювання шкіри
Сифіліс
Лепра
Туберкульоз
Аддісонова хвороба
Гепатоцеребральна дистрофія
Фенілкетонурія
Шизофренія та епілепсія
Психічні захворювання (особам з інвалідністю I та II груп, а також хворим, які працюють в лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і психіатричних закладів)
Стан після операції протезування клапанів серця
Гостра переміжна порфірія
Муковісцидоз
Тяжкі форми бруцельозу
Дизентерія
Гіпофізарний нанізм
Стан після пересадки органів і тканин
Бронхіальна астма
Хвороба Бехтерєва
Міостенія
Міопатія
Мозочкова атаксія Марі
Хвороба Паркінсона
Інфаркт міокарду (перші шість місяців)
Дитячий церебральний параліч
СНІД, ВІЧ-інфекція
Післяопераційний гіпотиреоз, у тому числі з приводу раку щитовидної залози
Гіпопаратиреоз
Вроджена дисфункція кори наднирників.


За безкоштовними рецептами, уточненим переліком категорій хворих, громадяни можуть звернутися до сімейних лікарів з 1 січня 2019 року.
Оскільки в фінансуванні бюджетних сфер району, зокрема і медичної галузі, існує ще ряд невирішених питань, депутати районної ради погодилися зібратися і на третє пленарне засідання до кінця бюджетного року, адже за виконану роботу люди мають отримати заробітну плату.