Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


01.01.2019
ЗА УКРАЇНУ! ЗА ВОЛЮ! ЗА НАРОД!
  З року в рік 1 січня ми йдемо до однойменного погруддя віддати належну шану голові Проводу ОУН Степану Бандері. 110-ту річницю від Дня народження Героя України відзначили сьогодні у Чорткові.
    Народився Степан Бандера 1 січня 1909 року в с. Старий Угринів поблизу Калуша на Івано-Франківщині. Батько його був греко-католицьким священником – отець Андрій. Мати – Мирослава Глодзинська була донькою священника. У подружжя було 8 дітей.    Під час воєнного лихоліття мати простудилася і померла навесні 1922 року, маючи лишень 32 роки. Батько зумів виховати своїх дітей і прищепити їм любов до Бога і України.
    Степан Бандера казав: «Змагання за волю і правду, за Бога і Батьківщину – має бути головним змістом життя поневоленого народу». Тож з 1922 року належав до Пласту, з 1928 – Української військової організації, а з 1929 року і аж до самої смерті – член Організації Українських Націоналістів. Маючи 24 роки, Степан Бандера став Крайовим провідником ОУН.
    У 2010 році Президент України Віктор Ющенко присвоїв Степану Бандері звання Героя України «За незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу».
  З іменем Степана Бандери асоціюється ціла епоха національно-визвольної боротьби. Він протягом 30 років був активним учасником та провідником визвольного руху, основоположником низки політико-ідеологічних, стратегічних і тактичних засад. Його громадсько-політична, організаційна та публіцистична діяльність багатогранна і дуже важлива саме сьогодні. Своє життя, талант і працю він повністю присвятив ідеалам боротьби за визволення України. Таку ж дорогу обрали його брати і сестри та інші родичі. Степан Бандера – автор багатьох праць, у яких ґрунтовно намагався розробити засади українського націоналізму.