Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


04.01.2019
Як відзначатиме Чортківщина цикл різдвяних свят визначали на оргкомітеті
    4 січня поточного року, в малій залі засідань районної ради відбувся оргкомітет щодо підготовки та відзначення Дня Соборності України (День Злуки), Дня пам'яті героїв Крут та проведення різдвяної коляди.
      У оргкомітеті взяв участь заступник голови районної ради Петро Пушкар. Спільно із членами оргкомітету, сільськими головами, запрошеними провели дане засідання голова райдержадміністрації Оксана Чайчук та заступник голови райдержадміністрації Йосифа Овод.
      Члени оргкомітету розпочали зібрання з обговорення проведення Маланки. Вже традиційно протягом багатьох років 14 січня, на Старий новий рік свято Маланки проводиться на Чортківщині, котре складається з колядок, щедрівок та віншування. Було визначено, цьогоріч, святкування відбудуться о 14.00 год. в с. Стара Ягільниця. Зі сценарієм щодо проведення районних заходів присвячених даному дійству ознайомила усіх присутніх начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації Галина Чайківська.
    Учасники засідання Організаційного комітету також детально обговорили план заходів щодо відзначення на Чортківщині Дня Соборності України . Усім відомо, що 22 січня вже традиційно Україна святкує возз'єднання ЗУНР та УНР, яке відбулось 100 років тому.
     Членами Оргкомітету було прийнято рішення щодо проведення спільного районного заходу з нагоди відзначення великого державного свята - 100-ї річниці Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки – Дня Соборності України, 22 січня о 15.30 год. поточного року в районному комунальному будинку культури імені Катерини Рубчакової, за участі керівництва району та міста з членами їхніх колективів , голів територіальних громад, начальників управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників районних служб, представників освітніх установ, громадських організацій району, керівників підприємств, установ та організацій, студентської та учнівської молоді, представників засобів масової інформації.
      Також було наголошено на присутності представників від Чортківського району на обласному заході 22 січня поточного року з нагоди відзначення Дня Соборності України в у Борщівському районі (Скала-Подільська) та Чемировецькому районі Хмельницької області.. Виїзд групи учасників відбудеться приблизно о 10.00 год. зранку 22 січня.
      Значна увага приділялася на організації роботи зі встановлення 22 січня на будинках і спорудах органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, інших об’єктах Державного Прапора України та червоно-чорного прапору УПА.
     Також було обговорено, що 29 січня о 15.00 на Площі Героїв Євромайдану буде вшановано полеглих українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути.
   29 січня 2019 року, 14:30 год. РКБК ім. К. Рубчакової - районний фестиваль «Різдвяне розмаїття», виставка новорічно-різдвяних композицій «Мелодії новорічної ночі».
      Зверталася увага на організацію запровадження тематичних виставок в бібліотеках, ЗОШ, коледжах, рубрик, пов’язаних з пропагандою українського державотворення, історії, культури, літератури і мистецтва, народних традицій і сучасного надбання українського народу в навчальних закладах району. Адже єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!
     Про точнішу програму заходів буде повідомлено додатково.