Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


10.03.2019
Шевченківські дні на Чортківщині
  9 - 10 березня на Чортківщині на площі Героїв Євромайдану відзначали, вже традиційно, Шевченкіські дні: відбувся флешмоб, де спільно прочитали Шевченків «Заповіт», декламування віршів, панахида та покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку -  національному генію, народному поету України, пророку.
     Вірші Шевченка і сьогодні є надзвичайно важливими і актуальними, слова великого Кобзаря вкотре нагадали хто ми є, і за що нам боротися, а також надали бажання боротись і запал до нових звитяг.
   Кожен народ має свого провідника. Шевченко - наш геній і великий патріот України, він закликав боротися проти окупантів, визволяти Україну, тому особисто для Харкова це є актуальним і дуже важливим, бо ми прифронтове місто, і ми повинні єднатись заради спільної мети. Минуло 205 років від дня народження Т.Г. Шевченка, але й сьогодні його слово живе між нами.
    Сьогодні Кобзар звертається на сотні мов до наших су­часників. У ці Шевченківські дні мільйони людей в Україні і далеко за її межами вшановують пам’ять славетного сина українського народу. Тарас Григорович Шевченко є постаттю, яка об’єднує українців в Україні й за кордоном, яка консолідує українську націю. Шевченко є об’єднавчою постаттю для України і для всього світо­вого українства.
   Сьогодні збереження культурних та історичних традицій, духовних цінностей безпосередньо пов’язано з ім’ям Тараса Шевченка. Достойне вшанування його як Кобзаря є своєрідним іспитом на зрілість для української громадськості.