Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


07.03.2019
Депутати підтримали наступні питання порядку денного
7 березня голова районної ради Віктор Шепета за участі заступника голови районної ради Петра Пушкара, голови райдержадміністрації Оксани Чайчук, керівників районних установ, депутатського корпусу, працівників виконавчого апарату районної ради, представників відділів райдержадміністрації провів 18 сесію Чортківської районної ради. В роботі сесії районної ради взяв участь депутат Верховної Ради України Олег Барна.

На порядок денний було винесено більше двадцяти питань. Першим питанням порядку денного депутати заслухали звіт голови районної ради Шепети В.М., а також затвердили план роботи Чортківської районної ради на 2019 рік. Серед основних тез звіту – проведення за підтримки районної ради медичних оглядів у населених пунктах району та фінансування з районного бюджету видатків з метою придбання медикаментів для окремих груп хворих Чортківського району, фінансування ряду програм для підтримки воїнів АТО, обдарованої молоді, соціально вразливих категорій громадян, надання разової матеріальної допомоги жителям району, створення Чортківською районною радою Джуринського опорного навчального закладу та інклюзивно – ресурсного центру (спільно з Бучацькою єпархією), проведення ряду патріотичних, духовних, благодійних заходів, фінансування видатків в галузях освіти, культури, охорони здоров`я, соціального захисту, аналіз діяльності постійних та тимчасових комісій районної ради, прийнятих рішень, програм.

Заслухали депутати і звіт голови районної державної адміністрації Чайчук О.Т. «Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Чортківського району за 2018 рік» та намітили основні пріоритетні напрямки Програми соціально-економічного та культурного розвитку Чортківського району на 2019 рік». Голова Чортківської РДА Чайчук О.Т. проаналізувала виконання основних завдань програми по галузях: промисловості, сільського господарства, дорожньої інфраструктури, транспорту та зв’язку, капітального будівництва , інвестиційної діяльності, зовнішньоекономічної діяльності, жкг та енергозбереження, розвитку підприємництва, торгівлі та послуг, бюджетно-податкової політики та фінансової діяльності, стан ринку праці, соціального захисту, охорони здоров’я, культури, спорту, захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, тощо.
До обговорення звітів долучились депутати районної ради Хруставка Л.М. та Яблонь Т.В. Серед озвучених пропозицій – забезпечення дотримання графіку руху маршрутів в населених пунктах району та належного стану автотранспорту, зокрема по маршруту Чортків – Скомороше. Як зазначила депутат райради Тетяна Яблонь необхідно забезпечити курсування автобуса Чортків – Скомороше відповідно до графіка – щоденно, адже часта відсутність автобуса по неділях призводить до ряду незручностей – саме в цей день їдуть студенти і не мають можливості добратися з села на навчання. Звернула увагу на технічний стан автотранспорту – він має бути справним і безпечним для пасажирів. Крім того внесла пропозицію доповнити пріоритетні напрями програми пунктом про придбання для центру адміністративних послуг обладнання для виготовлення закордонних паспортів . Звиняцький сільський голова Безушко Н.О. звернула увагу на механізм виплати дотації за телят. Депутат райради Хрустівка Л.М. запропонував підготувати на направити звернення щодо забезпечення педагогічних працівників коштами для виплати надбавки. За пропозицією депутата райради Градового В.Г. в порядок денний сесії було включено та підтримано питання «Щодо врегулювання сплати комунальними установами податку на доходи фізичних осіб, засновниками яких є Чортківська районна рада». Депутат районної ради Чортківський Р.В. звернув увагу на необхідність придбання комп`ютерів для забезпечення реалізації медичної реформи в райлікарні.

Програми
Депутати підтримали ряд програм, зокрема: «Про внесення змін до районної програми підтримки осіб, котрі брали участь в АТО та членів сімей загиблих під час проведення АТО на 2015-2019 роки», відповідно до котрої соціальна підтримка гарантується учасникам АТО за рахунок коштів місцевих бюджетів додатковим наданням пільг у розмірі 50 % знижки в межах соціальних норм з оплати житлово-комунальних послуг родинам загиблих учасників АТО та ООС.

Також важливим рішенням є підтримка Програми мобілізації зусиль Чортківської РДА, Чортківського управління Головного управління ДФС у Тернопільській області по забезпеченню надходжень до районного бюджету, котра розроблена на основі Податкового Кодексу України. Відповідно до Програми передбачено комплекс заходів, що сприятимуть розвитку економіки району, наповненню місцевого бюджету.
Бюджет
Депутатами, вже традиційно, було підтримано ряд бюджетних рішень: «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2018 рік», «Про внесення змін до районного бюджету на 2019 рік». Обсяг доходів загального фонду районного бюджету затверджено на 5 538 025 грн. за рахунок збільшення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально – економічного розвитку окремих територій згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року № 39-р в сумі 2 647 000 грн. та надходжень іншої субвенції (від дев`яти місцевих бюджетів району) в обсязі 2 891 025 грн. Обсяг доходів спеціального фонду районного бюджету збільшено на 200 000 грн. за рахунок субвенції з обласного бюджету. Видатки загального фонду районного бюджету затверджено в сумі 6 522 096, 97 грн. Спеціальний фонд районного бюджету затверджено в сумі 1 210 056 грн.
З районного бюджету виділено трансферти іншим місцевим бюджетам на суму 2 438 961 грн., на реалізацію заходів десяти районних програм спрямовано 702 243,35 грн.
Медицина
Затверджено Статут Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Чортківської районної ради ( в новій редакції), а також погоджено фінансовий план даного підприємства.
Освіта
Депутати районної ради підтримали клопотання відділу освіти Чортківської РДА, депутата Градового В.Г. та заснували районну педагогічну премію імені Михайла Галущинського за вагомий внесок у розвиток освіти, національно-патріотичне виховання учнівської та дитячої молоді, розробку і впровадження нових передових технологій навчання, досягнення високих результатів у педагогічній праці. Така премія щорічно вручатиметься переможцю до Дня вчителя.
Рішенням депутатського корпусу було надано дозвіл відділу освіти Чортківської РДА на встановлення на будівлі Антонівської ЗОШ І ступеня Чортківської районної ради меморіальної дошки з увічненням пам’яті про історичну нараду старшин 3 та 7 бригад УГА, яка відбулася у селі Антонові 4 червня 1919 року.
Майно
Детально обговорили депутати райради питання спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Чортківського району. Враховуючи напрацювання спільної робочої групи від районної та міської рад та пропозиції профільної комісії у комунальну власність територіальної громади міста Чорткова передано приміщення загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів міста Чорткова , зокрема Чортківської спеціалізованої школи – інтернат №3 спортивного профілю імені Р.Ільяшенка, Чортківську гімназію імені М.Шашкевича, Чортківську загальноосвітню школу № 7.
Наостанок депутати районної ради затвердили розпорядження голови районної ради. А голова – закрив пленарне засідання. 
 Пропозиції
до порядку денного
XVIIІ сесії Чортківської районної ради
7 березня 2019 року

1.Про звіт голови Чортківської районної ради.
2. Про план роботи Чортківської районної ради на 2019 рік.
3.Звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Чортківського району за 2018 рік.
4.Про програму соціально-економічного та культурного розвитку Чортківського району на 2019 рік.
5. Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2018 рік.
6. Про затвердження угод між Чортківською районною радою та обласною, міською, сільськими радами і громадами про передачу – приймання коштів на виконання повноважень.
7. Про внесення змін до районної комплексної програми підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції,та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції на 2015-2019 роки.
8.Про Програму мобілізації зусиль Чортківської районної державної адміністрації, Чортківського управління Головного управління ДФС у Тернопільській області по забезпеченню надходжень до районного бюджету на 2019-2021 роки.
9. Про внесення змін до рішення Чортківської районної ради № 330 від 21 грудня 2017 року (Програма інформатизації РДА).
10.Про внесення змін до рішення Чортківської районної ради № 408 від 10 липня 2018року (Програма делегованих повноважень РДА)
11.Про районну програму ліквідації Редакції Чортківського районного комунального радіомовлення на 2019 рік.
12.Про внесення змін до Програми захисту населення і територій Чортківського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки.
13. Щодо врегулювання питання сплати комунальними установами податку на доходи фізичних осіб, засновником яких є Чортківська районна рада.
14.Про районну програму підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2019-2020 роки.
15.Про внесення змін до районного бюджету на 2019 рік.
16.Про затвердження Фінансового плану комунального некомерційного підприємства «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Чортківської районної ради на 2019 рік
17.Про затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Чортківської районної ради в новій редакції.
18.Про заснування районної педагогічної премії імені Михайла Галущинського.
19. Про надання дозволу на встановлення меморіальної дошки на будівлі Антонівської загальноосвітньої школи І ступеня Чортківської районної ради
Тернопільської області.
20. Про затвердження Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища міста району, управління яким здійснює Чортківська районна рада.
21. Про затвердження переліку нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району, яке може бути передано в оренду у 2019 році.
22. Питання спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Чортківського району.
23. Про затвердження розпоряджень голови районної ради.