Новини

Новий розділ
Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


13.03.2019
13 березня колишня зв’язкова УПА Марія Штепа відзначила 94-й день народження
    13 березня керуючий справами виконавчого апарату Чортківської районної ради Тетяна Яблонь та заступник голови Чортківської РДА Йосифа Овод привітали з днем народження колишнього політв’язня, літераторку і активну просвітянку Марію Штепу, котрій виповнилося 94 роки.
       Візитери привітали пані Марію, вручили їй квіти та побажали міцного здоров"я, а також висловили щиру подяку за неоціненний внесок у скарбницю української історії та виховання української молоді в патріотичному дусі.  

   Довідка:


   Марія Штепа уродженка села Ромашівка Чортківського району. Марія Степанівна у підлітковому віці брала активну участь в діяльності патріотичної організації «Просвіта», а в 1942 році вступила до молодіжної ОУН. Працюючи у райфінвідділі села Білобожниця Тернопільської області, була зв’язковою ОУН-УПА під псевдонімом «Тополя». Повідомляла про небезпеку в села, де мала бути облава, щоб уникнути нерівних боїв у разі оточення повстанців енкаведистами. Допомагала пораненим повстанцям, діставала ліки.
    Арештована 12 грудня 1946 року, витримала страшні тортури у КПЗ, однак не зізналася ні в чому. Відбувала ув’язнення в Мордовії – 10 років, працюючи на лісоповалі.
    Все своє життя Марія Штепа присвятила громадській праці з метою розбудови Української держави. Повернувшись із заслання, підтримувала націоналістичний дух на рідних теренах, організувавши у 80-х роках церковний хор в селі Білобожниця, який проводив репетиції у неї вдома. Ініціювала спорудження пам’ятника “Жертвам тоталітарного режиму” у центрі цього ж села, та відновлення могили Січового стрільця на Білобожницькому цвинтарі. З часу проголошення незалежності України Марія Штепа бере активну участь в громадсько-політичному житті нашої держави. Проводить зустрічі з молоддю та учнями, розповідаючи про буремні роки підпільної боротьби, тим самим виховуючи у них патріотизм, любов до України, високу громадянську свідомість. Свій багатий життєвий досвід про боротьбу за державну незалежність передає у творчому доробку. Вона є автором 10 книг. Окрім того п.Штепа створила музей політв’язнів та репресованих у Чортківському районі у приміщенні Бучацького Єпархіального управління.

    За матеріалами "Золотої Пекторалі"