Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


28.03.2019
КООРДИНАЦІЙНА НАРАДА У ЧОРТКОВІ
 27 березня 2019 року в малому залі Чортківської районної ради пройшла координаційна нарада з питань надання медичних та соціальних послуг, матеріального забезпечення застрахованих осіб та зниження рівня тимчасової непрацездатності для страхувальників, бухгалтерів та голів комісій (уповноважених) із страхування у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності підприємств, організацій та установ Чортківського району, в якій прийняли участь заступник голови Чортківської районної ради П.Пушкар, заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області - начальник відділу профілактики страховий виплат Г.Радзіх, начальник Чортківського відділення Фонду Л.Борова.
У своєму виступі Л.Борова провела аналіз кількості виданих листів непрацездатності, наданих для матеріального забезпечення у відділення у 2019 році, відмічено тенденцію до зростання у порівнянні до 2018 року. Акцентовано увагу на необхідності вжиття додаткових заходів щодо підвищення відповідальності лікарів за необґрунтовану видачу та продовження листків непрацездатності, несвоєчасне направлення тривало хворіючих на огляд медико-соціальними експертними комісіями, а також посилення контролю з боку комісій із страхування (уповноважених) у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, яка перевіряє дотримання хворими призначеного режиму лікування, веде облік осіб, які часто та довго хворіють, аналізує, та вносить пропозиції з питань зниження рівня захворюваності роботодавцю та представнику застрахованих осіб. Турбота про здоров’я застрахованих осіб, щоб кожен працівник, який потребує лікування, отримав матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду своєчасно та в повному обсязі - це завдання, які ставлять перед собою працівники Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області.
Заступник начальника управління Фонду в Тернопільській області Г.Радзіх проінформував про зростання чисельності листків тимчасової непрацездатності, наданих для матеріального забезпечення, про матеріальне забезпечення застрахованих осіб, проведення страхових виплат потерпілим та членам їх сімей, роботи по наданню медико-соціальної допомоги населенню району. Результати перевірок, проведених працівниками Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності свідчать про численні порушення. Щоб не було зловживань при видачі лікарняних листків особам, які не перебувають у стані тимчасової непрацездатності, потрібно здійснювати системний контроль, оскільки це завдає матеріальної шкоди як підприємствам, так і бюджету Фонду соціального страхування України. У зв’язку із зазначеним в управлінні Фонду в Тернопільській області розроблено механізм контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам та визначено першочергові заходи по зменшенню загального числа оплачених днів по тимчасовій непрацездатності.
Проведення перевірок страхувальників дасть змогу попередити появу порушень з боку страхувальників та виявити випадки можливих неправомірних витрат коштів Фонду. В першу чергу будуть перевірятися підприємства, які подають найбільше заяв-розрахунків для здійснення фінансування матеріального забезпечення робочими органами Фонду. План-графік перевірок на II квартал 2019 року оприлюднено на веб-сторінці управління Фонду в Тернопільській області.
Підсумовуючи свій виступ, Г.Радзіх проінформував про порядок отримання відновлювального лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів України за кошти Фонду соціального страхування України.
Заступник голови Чортківської районної ради П.Пушкар у своєму виступі інформував про співпрацю Чортківської районної ради із лікувальними закладами району та Чортківським відділенням Фонду. На майбутнє визначено пріоритетні напрямки співпраці, які будуть реалізовуватись першочергово.
Районною радою проводиться системна робота щодо покращення якості надання медичних послуг для жителів Чортківського району. На сайті Чортківської районної ради розміщується інформація про роботу Чортківського відділення Фонду соціального страхування України. Проведення перевірок страхувальників щодо використання коштів Фонду соціального страхування дасть змогу уникнути зловживань та нанесення матеріальної шкоди бюджету Фонду соціального страхування України.
Очевидно, що такі заходи позитивно вплинуть на загальний стан організації лікувального процесу, на збільшення довіри населення до якості надання медичної допомоги та медичних послуг та до підвищення ефективності цільового використання коштів Фонду соціального страхування України, що є особливо актуальним в період проведення медичної реформи в Україні. Впровадження кращого європейського досвіду стандартів піклування про людину праці є одним із пріоритетних завдань Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області.

А.Клим Головний спеціаліст з медичної реабілітації та соціальних послуг Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області