Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


24.04.2019
"Дзвін Чорнобиля"
   День 26 квітня 1986 року ввійшов в історію як найбільша трагедія і болюча рана на тілі України. Б`ють дзвони. Протяжно, звучно, по всій Україні. Б`ють на сполох. Тужно линуть удалечінь, піднімаючи з глибини душі ті відчуття, що були майже поховані у віках війн і лихолітть — біль, нещастя, біду, сльози... Це дзвони Чорнобиля, чорний біль і плач нашої землі, дзвони смерті, що з року в рік призивають нас віддати плату за недбальство, халатність, за злочини влади проти народу – дзвони болю і страждань, дзвони «мирної» війни.
    24 квітня 2019 року біля пам`ятного знаку жертв Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг-реквієм з нагоди 33-ї річниці аварії на ЧАЕС. Вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС: голова районної ради Віктор Шепета, заступник голови районної ради Петро Пушкар, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Тетяна Яблонь, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Заболотний, заступник голови райдержадміністрації Йосифа Овод, керівник апарату райдержадміністрації Людмила Мельник, начальник відділу культури, національностей та релігій райдержадміністрації Галина Чайківська, заступник міського голови Роман Тимофій, начальник управління культури, релігії та туризму Ольга Дембіцька, голова районної громадської організації «Чорнобиль та інваліди Чорнобиля» Світлана Грицай, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, колективи підприємств, установ, організацій, студенство, громадськість краю. Преосвященний Владика та Всечесні отці відправили поминальну панахиду за померлими під час ліквідації.
   Славних героїв Чорнобиля, цвіт нашого народу, що в розквіті духовних і фізичних сил віддали молодість і найдорожче, що є кожного з нас - життя усі присутні вшанували хвилиною мовчання, поклали квіти та свічі до пам"ятного знаку.

Радіаційна днина б’є на сполох

Радіаційні стогнуть небеса

Наш вік – як доля, а не спомин

Як хліб душі, як мамина сльоза.

Людство прагне Всесвіт осягнути

І себе у ньому зрозуміть.

А тривожне „бути чи не бути” –

Грізно над планетою висить.

На землі у домі вселюдському

Протиріч і негараздів тьма.