Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


01.07.2019
Відкриття меморіальної дошки отцю Володимиру Лучинському в с.Залісся
 30 червня, у селі Залісся відкрито меморіальну дошку отцю Володимиру Лучинському. Пам‘ятний знак встановили на фасаді церкви Святого Архистратига Михаїла. Дошку виготовлено за ініціативи краєзнавця, громадського діяча Юхима Макотерського, завдяки спільній роботі райдержадміністрації і райради та за сприяння народного депутата України Олега Барни.
Українська земля славиться своїми синами, особливо тими, які тілом і душею боролися за честь, гідність її свободу. Серед видатних постатей і досі залишається мало відомий широкому загалові Володимир Дмитрович Лучинський – полковий священник, 4-ої Золочівської бригади, український громадський діяч, письменник, перекладач, адвокат і перший українець, бургомістр у місті Тернополі. За покликанням серця отець Володимир був щирим патріотом рідного краю. Україна – то його молитва.
Володимир Лучинський народився 19 березня 1838 року в селі Ременів нині Камянка Бузького району у сім`ї священника УГКЦ. Після закінчення Тернопільської класичної гімназії вивчав право у Львівському університеті. У 1862 році став першим адвокатом у Тернополі, а у 1896 році – першим українським бургомістром Тернополя. Отець Володимир був полковим священником 4-ої Золочівської бригади. Ця бригада була у селі Заліссі, де отець Володимир служив у церкві Архистратига Михаїла.
Отець Володимир був натхненником і прикладом життєвого оптимізму, енергійності, людяності, працьовитості. Він любив свою рідну землю і всі роки жив надією на краще життя. 
Участь у відкритті меморіальної дошки взяли народний депутат України Олег Барна, голова районної державної адміністрації Оксана Чайчук, заступник голови районної державної адміністрації Йосифа Овод, заступник голови районної ради Петро Пушкар, Залісянський сільський голова Ольга Копистинська, начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації Галина Чайківська, краєзнавець, громадський діяч, почесний житель м.Чорткова Юхим Макотерський, настоятель церкви Святого Архистратига Михаїла отець Богдан, жителі та гості села Залісся.
  Так на початку отець Богдан відслужив Божественну Літургію, далі на подвір’ї храму освятили віночки.
   Потім відбулося відкриття меморіальної дошки отцю Володимиру Лучинському. Право відкрити пам’ятний знак надали настоятелю церкви Святого Архистратига Михаїла отцю Богдану, народному депутату України Олегу Барні, Залісянському сільському голові Ользі Копистинській. Отець Богдан освятив дошку та єднаючись у молитві та скорботі з кожною українською душею відправив поминальну панахиду.
  Сьогоднішній захід – це данина великому серцю і безмежно щирій душі, яка відійшла у вічність . Саме такі люди творять історію – своєю неймовірною душею, своєю небайдужістю і справжнім – не показним – патріотизмом.
Вічна пам'ять світлій людині…

За матеріалами РДА