Документи Звіт голови районної ради

 Звіт голови Чортківської районної ради
за період з грудня 2015 року по грудень 2016 року

Шановні депутати та запрошені!
    Дозвольте представити вам звіт про нашу спільну працю в період з грудня 2015 року по грудень 2016 року та мою роботу, як голови районної ради.
    До складу районної ради сьомого скликання за результатами виборів 25 жовтня 2015 року обрано 36 депутатів.
Депутатські мандати здобули: Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 8, партія Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 7, політична партія «Сила людей» - 5, політична партія «Свобода» - 5, Радикальна партія О.Ляшка - 3, політична партія «Народний Рух України" - 3, Громадський Рух «Народний контроль» -3, Українська Галицька Партія - 2.
    Депутати районної ради відповідно до чинного законодавства утворили
3 фракції та 5 депутатських груп у районній раді.
    У Чортківській районній раді утворена президія районної ради, до якої входить 15 депутатів.
    За звітний період відбулося 10 засідань президії, на яких обговорено план роботи ради, формування порядку денного та регламенту роботи пленарних засідань, узгоджувалися шляхи вирішення соціально-економічних, громадсько-політичних проблем, погоджувалися тексти звернень до вищих державних органів влади, організація роботи депутатів та інші проблемні питання. Члени президії висловлювали свої думки, критичні зауваження щодо питань, винесених на розгляд сесії.
    В цьому скликанні сформовано 5 постійних депутатських комісій, які працюють згідно плану роботи та положення про постійні комісії районної ради. Їх робота є основною та визначальною, тому що всі питання які виносяться на розгляд пленарних засідань сесії районної ради там розглядаються, вивчаються, вносяться правки до проектів рішень та подаються на розгляд сесії.
    Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності рад є сесія ради. За звітний період відбулося 8 сесій (12 пленарних засідань) районної ради.
За вказаний період районна рада прийняла 190 рішень, в тому числі 21 районну програму, що стосуються різноманітних сфер розвитку району та внесла зміни у 5 програм.
    Чортківською районною радою прийнято 9 звернень та заяв різного характеру до Президента України, вищих органів державної влади, народних депутатів України, громадськості, зокрема:
1. Звернення депутатів Чортківської районної ради VII скликання до Верховної Ради України і Президента України щодо ініціювання недовіри та відставки Прем’єр-міністра України А.Яценюка, Кабінету Міністрів України, Генерального Прокурора України В.Шокіна та Голови Національного Банку України В.Гонтарєвої.
2. Звернення депутатів Чортківської районної ради щодо внесення змін в бюджетне законодавство.
3.Звернення депутатів Чортківської районної ради щодо забезпечення медикаментами важкохворих Чортківського району.
4. Звернення депутатів Чортківської районної ради до Верховної Ради України щодо публічного обговорення ініційованих змін до Конституції.
5. Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо вжиття невідкладних заходів для звільнення народного депутата України Савченко Надії Вікторівни.
6. Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо необгрунтованості тарифної політики для населення України.
7. Звернення депутатів Чортківської районної ради щодо забезпечення заробітною платою працівників бюджетних установ Чортківського району.
8. Розгляд звернення щодо порушених вимог чинного законодавства (Мрія).
9. Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо незабезпечення медичних працівників Чортківського району заробітною платою.

    Приємно зазначити, що цьогоріч Чортківська районна рада взяла участь в конкурсі проектів місцевого самоврядування, організованому Тернопільською обласною радою і наш проект «Впровадження енергозберігаючих технологій шляхом заміни віконних блоків у комунальній установі по вул. Шевченка, 23 у м.Чорткові Тернопільської області» переміг, в результаті чого в адмінбудинку районної ради встановлено 76 металопластикових вікон на загальну суму 198 360 грн.(100 000 - районний бюджет, 98 360 – обласний бюджет).
    За сприяння і методичної допомоги районної ради Капустинська та Свидівська сільські ради також підготували і виграли проекти – спів фінансування з обласного бюджету – по 50 тис.грн. для ремонту будинку культури у с.Капустинці та ФАПу у с.Антонів.
    Вдалося чимало зробити по фонду регіонального розвитку. Це стало можливим завдяки співфінансуванні з районного бюджету усіх цих проектів, а саме:

- Реконструкція будинку культури в зв`язку з ліквідацією аварійної ситуації глядацького залу в с.Улашківці Чортківського району (готовність – 65%),
- Реконструкція будівлі поліклініки по вул..Й.Сліпого, 1 м.Чорткова Тернопільської області (готовність – 80 %),
- Реконструкція загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с.Ягільниця Чортківського району ( утеплення фасаду і заміна віконних блоків) (готовність – 100 %),
- Реконструкція ЗОШ І-ІІ ступенів Чортківського району (дах), (готовність – 100 %).

    Окрім того , за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам при співфінансуванні із районного бюджету на здійснення заходів щодо соціально – економічного розвитку окремих територій вдалося провести:
- Загальноосвітня школа (заміна вікон) с.Базар, ( готовність – 100 %),
- Клуб (заміна вікон, дверей та облаштування дашків над входом) с.Заболотівка, (готовність – 100 %),
- Фельшерсько – акушерський пункт, с.Заболотівка, (готовність – 90 %),
- Клуб (реконструкція) с.Капустинці, (готовність – 100 %),
- Будинок культури (заміна вікон, дверей), с.Мухавка, (готовність – 100 %),
- Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини (реконструкція), с.Нагірянка, (готовність – 100 %),
- Будинок культури (заміна вікон, дверей) с.Полівці,
(готовність – 100 %),
- Дошкільний навчальний заклад (капітальний ремонт) с.Пробіжна, (готовність – 90 %),
- Дошкільний навчальний заклад (утеплення фасаду, улаштування відмостки та улаштування покриття сходів та площадок входу) с.Свидова, (готовність – 98 %),
- Клуб 9реконструкція) с.Сосулівка, (готовність – 100 %),
- Будинок культури (фасад) с.Стара Ягільниця, (готовність – 100 %),
- Будинок культури (капітальний ремонт) с.Горішня Вигнанка, (готовність – 100 %),
- Фельшерсько – акушерський пункт (капітальний ремонт) с.Милівці,
(готовність – 90 %),
- Амбулаторія (капітальний ремонт) с.Джурин, (готовність – 100 %),
- Фельшерсько – акушерський пункт (капітальний ремонт) с.Шманьківці, (готовність – 95 %),
- Дитячий дошкільний заклад (капітальний ремонт) с.Росохач, (готовність – 100 %),
- Музей (капітальний ремонт), с.Ягільниця, (готовність – 85 %),
- Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів (заміна вікон, дверей) с.Палашівка, (готовність – 100 %),
- Амбулаторія (капітальний ремонт) с.Косів, (готовність – 100 %),
- Дошкільний навчальний заклад (капітальний ремонт, перекриття даху) с.Біла, (готовність – 100 %),
- Дошкільний навчальний заклад (капітальний ремонт) с.Скородинці, (готовність – 100 %).

    Залучивши кошти місцевого бюджету вдалося зробити ремонти у ряді сільських бюджетних установ:
- здійснено газифікацію вулиці Млинки (172 тис.грн.),
- ремонт кухні ДНЗ в с.Косів (98 тис. грн.),
- ремонт будинку культури в с. Мухавка (32 тис. грн.),
- ремонт будинку культури в с. Базар (70 тис. грн.),
- ремонт клубу в с. Капустинці (50 тис. грн.),
- ремонт клубу в с. Пастуше (20 тис. грн.),
- ремонт ДНЗ с.Свидова (48 тис.грн.),
- ремонт амбулаторії с.Біла.

    Вважаю, що важливим рішенням районної ради стало рішення «Про створення комунального підприємства «Центр реєстрації прав» Чортківської районної ради Тернопільської області», присвоєння Заболотівській ЗОШ І – ІІ ст.. імені Р.Шухевича, надання права на встановлення меморіальних дощок. Хочу звернути увагу на розглянуті нами питання - про стан очистки лісосмуг у Чортківському районі, питання «Про хід виконання рішення Чортківської районної ради від 09 вересня 2016 року №167 « Про розгляд звернення щодо порушення вимог чинного законодавства», завдяки нашій позиції Агрохолдинг «МРІЯ» частково відшкодував громадянам району збитки, нанесені внаслідок незаконної авіаобробки шкідливими речовинами земельних ділянок.

    Чортківською районною радою було надано разової грошової допомоги 401 мешканцю району на суму 567 000,00 грн., а саме
- 134 учасникам АТО на суму 134 000 грн. (з фонду голови районної ради);
- 158 мешканцям району, які перебувають у складному матеріальному становищі внаслідок проведення складних медичних операцій та тривалого і дорогого медикаментозного лікування, стихійного лиха, нещасного випадку, інших ускладнюючих обставин на суму 462 000,00 грн. ( з фонду голови районної ради);
- 109 мешканцям району, які перебувають у складному матеріальному становищі внаслідок проведення складних медичних операцій та тривалого і дорогого медикаментозного лікування, стихійного лиха, нещасного випадку, інших ускладнюючих обставин на суму 105 000,00 грн. ( з фонду депутатів районної ради).
    Щодо усного прийому можу сказати, що керівництво районної ради об'їздило всі села району .
    Розглянуто багато питань, які хвилювали людей.
    Основним питанням було виділення матеріальної допомоги, інші питання стосувались орендної плати за землю, поганого сполучення з містом, харчування дітей, в тому числі дітей учасників АТО. Багато запитань було до представників соціальної сфери, які разом з нами виїжджали на прийоми громадян щодо надання субсидій. Питання функціонування сільської медицини, клубів та будинків культури їхнього стану та ремонту, яким успішно займались деякі сільські голови протягом року вигравши конкурси Фонду державного регіонального майна.
    Хвилюють наших громадян також доплати до пенсій, які були нараховані їм судами, компенсації за тверде паливо.
Були звернення і про невиконання службових обов’язків директорів певних будинків культури, про відсутність вуличного освітлення та погані дороги, по пільговому перевезенню, заміні електроопор, ліквідації сміттєзвалищ, по демонтуванню аварійних будівель, зрізанню сухих дерев, земельних питаннях, відсутності медикаментів для лікування цукрового діабету.
    Також по оренді водних об’єктів, регулюванню рівня ставів та купівлі греблі, оренді дитячих садків, очистці придорожніх смуг, багато питань з правоохоронної діяльності .
    Дуже гостро стояло питання про низький рівень води на території багатьох населених пунктів району, а то і часткову її відсутність.
    Багато з цих питань ми вирішували безпосередньо на місцях, але левова частка пішла у структурні підрозділи виконавчої гілки влади для вирішення їх за належністю.
    За звітний період районною радою розглянуто також два звернення відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» від ГО «Суспільне Око».
    Як голова районної ради хочу сказати, що у щоденній роботі районної ради першочергову увагу і пріоритетне значення надаємо питанням проведення соціально-економічних перетворень в районі, збереження, відновлення і ефективного використання об’єктів комунальної власності, наповнення бюджету і контролю за його використанням, продовжуємо співпрацю з нашими польськими колегами та готуємо документи для участі в конкурсі «Україна-Білорусь-Польща».
    З робочими візитами нас відвідували польські колеги – 15 березня , 15 листопада, 30 листопада. Ми відвідували їх 8-10 липня. Варта зазначити, що діє тісна співпраця в освіті, культурі, лісовому господарстві.
    Районна рада зробила не одну добру справу – ми прийняли дітей з Волновахи (Ольгинської школи), організували їм цікавий відпочинок і екскурсії в Кам`янець – Подільський, Борщівщину, Карпати тощо…
    Вперше школярі та педагоги Ольгинської ЗОШ І – ІІІ ступенів завітали до нас 31 березня 2016 року та перебували на Чортківщині 4 дні, наступний приїзд школярів було організовано районною радою під час літніх канікул – у липні 2016 року.
    Таким чином завдяки спільним намаганням депутатського корпусу районної ради, разом з виконавчим апаратом районної ради, керівництвом райдержадміністрації, її відділами та управліннями, вдалося зробити ряд добрих справ та вжити відповідних заходів щодо вирішення ряду проблем у районі.

Голова Чортківської районної ради                                                В.М.Шепета