Документи Звіт голови районної ради

 Звіт голови Чортківської районної ради
за період з грудня 2016 року по грудень 2017 року

Дозвольте представити вам звіт про нашу спільну працю за кінець 2016, 2017 рік та мою роботу, як голови районної ради.
До складу районної ради сьомого скликання за результатами виборів 25 жовтня 2015 року обрано 36 депутатів.
Депутатські мандати здобули: Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 8, партія Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 7, політична партія «Сила людей» - 5, політична партія «Свобода» - 5, Радикальна партія О.Ляшка - 3, політична партія «Народний Рух України" - 3, Громадський Рух «Народний контроль» - 3, Українська Галицька Партія - 2.
Депутати районної ради відповідно до чинного законодавства утворили 3 фракції та 5 депутатських груп у районній раді.
На жаль ми мали втрату в депутатському корпусі районної ради – після раптово померла наша колега – депутат Бойчук Н.М. Хай земля їй буде пухом.
Відповідно до чинного законодавства депутатський корпус поповнився наступним по списку депутатом - Шевчуком О.М. Так що ми продовжуємо працювати в повному складі.
У Чортківській районній раді утворена президія районної ради, до якої входить 15 депутатів.
Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності рад є сесія ради. За звітний період відбулося 6 сесій (9 пленарних засідань) районної ради.
За звітний період відбулося 8 засідань президії.
За вказаний період районна рада прийняла 101 рішення, в тому числі 11 районних програм, що стосуються різноманітних сфер розвитку району та внесла зміни у 23 програми.
Чортківською районною радою прийнято 12 звернень та заяв різного характеру до Президента України, вищих органів державної влади, народних депутатів України, громадськості, зокрема:

1. Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо незабезпеченості медичних працівників Чортківського району заробітною платою.

2. Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області про необхідність передачі котельні, котра розташована у м. Чорткові по вул. Д. Пігути, 31 та експлуатується Тернопільським обласним комунальним підприємством «Тернопільтеплокомуненерго» у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району.

3. Заява депутатів Чортківської районної ради про засудження силового розгону 13 березня 2017 року Редуту №3 імені добровольців 16 батальйону 58 мотопіхотної бригади блокади торгівлі з окупованими територіями.

4. Рішення про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради щодо заборони будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Тернопільської області.

5. Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Президента України Порошенка П.О., Кабінету Міністрів України, Генеральної Прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щодо введення щомісячної абонплати за газ.

6. Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо проблем залізничних пасажирських перевезень в Чортківському районі.

7. Звернення депутатів Чортківської районної ради щодо недофінансування галузі освіти в Чортківському районі.


8. Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо забезпечення повноцінного функціонування української мови на телебаченні.


9. Підтримано звернення депутатів Лубенської районної ради Полтавської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

10. Підтримано звернення депутатів Рівненської районної ради до Верховної Ради України щодо скасування депутатської недоторканності народних депутатів України.

11. Звернення до сесії Чортківської міської ради з проханням взяття на баланс Чортківської ДЮСШ.

12. Звернення Чортківської районної ради щодо забезпечення заробітної плати працівникам бюджетних установ.

Ефективно працювали депутатські комісії, які були утворені відповідно до розпорядження голови районної ради.

Вдалося немало зробити залучивши кошти з фонду регіонального розвитку т а соціально-економічного розвитку. Це стало можливим завдяки співфінансуванні з районного бюджету усіх цих проектів, а саме:
- Капітальний ремонт даху та фасаду стоматологічної поліклініки в м.Чортків, Тернопільської області 299,933
- Капітальний ремонт будівлі Чортківської РКДЮСШ 200,0
- Закупівля обладнання довгострокового користування для Територіального центру соц.. обслуговування (надання соціальних послуг) Чортківського району, Тернопільської обл. 200,0
- Ремонт та придбання ліфтів для Чортківської центральної комунальної районної лікарні та ін. (див дод.1)

Залучивши кошти місцевого бюджету вдалося зробити ремонти у ряді сільських бюджетних установ району. (див дод. 2)

Мене, як Голову Чортківської районної ради делегували до складу Правління «Української Асоціації районних та обласних рад».

Працівники апарату Чортківської районної ради спільно з працівниками РКБК ім.К.Рубчакової колядували по установах Чортківського району .

В районній раді ми продовжили добру традицію - з метою покращення стану навколишнього середовища вже традиційним стало прибирання працівниками районної ради відведених територій.

Цьогоріч я взяв участь у навчанні за програмою «МЕХАНІЗМИ СТИМУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ», що проходило в США з 8 по 22 березня 2017 року за підтримки Уряду Сполучених Штатів Америки через Агенство США з міжнародного розвитку (USAID). Для участі в проекті запросили десять українських фахівців, шляхом відкритого конкурсного відбору, котрі вже мають досвід та неодноразово були задіяні у семінарах, професійних тренінгових програмах, дискусіях та культурних заходах.

Участь у проекті транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна".
З метою участі у проекті у проекті відбулося ряд зустрічей, зокрема: з головою фундації «Люди. Досвід. Культура» Даріушем Буковським та Грегором Карп'юком – представниками від університету інформаційних технологій та менеджменту у Жешуві, який був запропонований основним бенефіціаром проекту, відповідальний за проект від польської сторони.
В рамках участі у Програмі транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», нами була підготована заявка та Чортківська районна рада була відібрана до II етапу розгляду конкурсних заявок.
Варто зазначити, що в разі перемоги в проекті «Польща-Білорусь-Україна» Чортківській районній раді булла б надана можливість розширити свої туристичні можливості – планувалося створення інтернет-ресурсу, який нестиме інформацію про туристичні маршрути Чортківського району та Чортківщини зокрема. Крім того, на основі історичних даних, фотографій планувалося створити віртуальну гру-подорож для молоді, яка беручи участь у грі вивчала б історію рідного краю та підприємництво. Перебачалося виготовлення інформаційних вказівників до цікавих туристичних місць. На жаль ми не увійшли до числа переможців.
За позитивним досвідом на Рівненщину завітала 01 серпня 2017 року делегація представників влади району, ми побувала з робочим візитом в Здолбунівському районі Рівненської області. Мета візиту – обмін досвідом щодо реформування публічних та шкільних бібліотек.
Перша зустріч відбулася у центральній районній бібліотеці, на якій директор Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Валентина Ярощук та завідувачка відділу маркетингу і наукової роботи РОУНБ Світлана Ступницька розповіли гостям про експеримент об’єднання публічних і шкільних бібліотек та створення закладів нового типу. В ході експерименту на різних рівнях фахівцями обох галузей реорганізація сприймалася неоднозначно - точилися гострі дискусії. В цих умовах необхідно було змінити стереотипи щодо уявлення нової бібліотеки.
Впродовж п’ятнадцяти років від початку експерименту і до нині бібліотеки Рівненщини працюють в нових умовах. Проте, на території окремих великих населених пунктів продовжують функціонувати публічні та шкільні бібліотеки (поза об’єднанням). Нами було відвідано ряд бібліотек.

У приміщенні адмінбудинку районної ради відкрито пам'ятну стіну загиблим учасникам АТО Чортківського району
У переддень сесії, 04 жовтня поточного року в приміщенні адмінбудинку районної ради відкрито пам"ятну стіну загиблим учасникам АТО, які проживали в Чортківському районі:
Коцюку Руслану с. Джурин
Ільяшену Роману м. Чортків,
Громовому Денису с. Ємилівка Голованівського району Кіровоградської області
Рущаку Роману м. Чортків, Тернопільська область

Сторчаку Івану (11 січня 1996, с. Криволука Чортківського району Тернопільської області — 12 серпня 2017, с.Водяне Волноваського району Донецької області) — український військовик, солдат Збройних сил України.

Штунику Ігорю (24 травня 1972, с. Скородинці Чортківського району Тернопільської області — 26 червня 2017,Луганська область) — український військовик, молодший сержант, стрілець-зенітник 3-го зенітного ракетного відділення 2-го зенітного ракетного взводу 1-ї зенітної ракетної батареї зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 14-ї ОМБр, в/ч пп В0259.

Найменше і найбільше, що ми можемо віддати нашим героям – це пам'ять.

18 жовтня в селах Ягільниця, Мухавка, Свидова було проведено виїзну нараду сільських голів.

Відповідно до розпорядження було утворено комісію з проведення щорічного конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою та підтримки громадського порядку на 2017-2018 роки». Так, з 20 вересня по 20 жовтня членами комісії був здійснений об'їзд сіл відповідно до затвердженого графіку.
Особливу увагу у населених пунктах приділяли: вивозу сміття на територіях сіл, облаштуванню кладовищ та загальному благоустрою села, також стану доріг, ремонту об'єктів комунальної власності та утримання їх в належному стані.
За підсумками роботи комісії було підготовлено розпорядження про переможців конкурсу.
1. Переможці конкурсу:
- перше місце – територіальна громада с. Свидова, сільський голова Сорока Богдан Юхимович, з врученням диплому першого ступеня та грошової винагороди в сумі 20 000 грн. шляхом виділення субвенції в сільський бюджет;
- друге місце – територіальна громада с. Росохач, сільський голова Штира Оксана Степанівна, з врученням диплому другого ступеня та грошової винагороди в сумі 15 000 грн. шляхом виділення субвенції в сільський бюджет;
- третє місце – територіальна громада с. Шманьківці, сільський голова Ніколайченко Надія Михайлівна, з врученням диплому другого ступеня та грошової винагороди в сумі 10 000 грн. шляхом виділення субвенції в сільський бюджет.

2. За дотримання санітарного стану і благоустрою в населених пунктах оголосили подяку з врученням подарункового сертифікату на суму 4 000 грн. шляхом виділення субвенції в сільський бюджет:

– Білівській сільській раді в особі Котузи Надії Іванівни (номінація «За розвиток дорожньої інфраструктури»;
– Сосулівській сільській раді в особі Павлюка Василя Петровича (номінація «Діти – наше майбутнє»);
– Базарській сільській раді в особі Тацій Надії Антонівни (номінація «Упорядкування об'єктів соціальної інфраструктури»);
– Палашівській сільській раді в особі Унгур'яна Валентина В'ячеславовича (номінація «Вирішення проблем транспортного обслуговування населення відповідних територій»);
– Улашківській сільській раді в особі Дерія Володимира Васильовича (номінація «Збереження звичаїв та традицій»).

3. За дотримання належного стану благоустрою у окремій сфері оголосити подяки районної ради з врученням цінних подарунків:
- Качмарському Борису Петровичу – Товстеньківському сільському голові (номінація «Розвиток транспортної інфраструктури»);
- Костецькому Назарію Зіновійовичу – Пробіжнянському сільському голові (номінація «Розвиток Спорту»);
- Копистинській Ользі Василівні – Заліссянському сільському голові (номінація «За підтримку громадського порядку території»);
- Безушко Надію Олексіївну – Звиняцькому сільському голові (номінація «За облаштування соціальної сфери»);
- Чвілю Михайлу Миколайовичу – Джуринському сільському голові (номінація «Облаштування об'єктів соціально-культурного призначення»);
- Бідочку Андрію Михайловичу – Косівському сільському голові (номінація «Покращення якості надання соціальних послуг населенню»);
- Хвалибозі Михайлу Івановичу – Мухавському сільському голові (номінація «За розвиток інфраструктури села та активну громадську позицію»);
- Ненчин Надії Петрівні – Шманьківчицькому сільському голові (номінація «Розвиток інфраструктури села та активну позицію»).

У 2017 році Чортківською районною радою було надано разової грошової допомоги 228 особам району на суму 468,601 грн., саме:
- 11 учасникам АТО на суму 13 000 грн.(з фонду голови районної ради);
- 123 мешканцям району, які перебувають у складному матеріальному становищі внаслідок проведення складних медичних операцій та тривалого і дорогого медикаментозного лікування, стихійного лиха, нещасного випадку, інших ускладнюючих обставин на суму 344,251 грн. в тому числі 5 мешканцям на суму 143,566 грн. ( з фонду голови районної ради);
-
- 105 мешканцям району, які перебувають у складному матеріальному становищі внаслідок проведення складних медичних операцій та тривалого і дорогого медикаментозного лікування, стихійного лиха, нещасного випадку, інших ускладнюючих обставин на суму 124,350 грн. ( з фонду депутатів районної ради).
Щодо усного прийому можу сказати, що ми з Петром Івановичем об'їздили всі села району .
За час з 01 січня 2017 року у мене на прийомі було 85 осіб, та було надано відповіді на 11 письмових звернень громадян. Розглянуто багато питань, які хвилювали людей.
Основним питанням, які хвилюють людей - було виділення матеріальної допомоги, виплата орендної плати за землю, погане сполучення з містом, харчування дітей учасників АТО. Багато запитань було до представників соціальної сфери, які разом з нами виїжджали на прийоми громадян щодо надання субсидій, разом із працівниками Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надавали юридичні консультації. Хвилюють наших громадян також доплати до пенсій, які були нараховані їм судами, компенсації за тверде паливо, очистці придорожніх смуг, багато питань з правоохоронної діяльності .
Дуже гостро стояло питання про низький рівень води на території багатьох населених пунктів району, а то і часткову її відсутність.
Багато з цих питань ми вирішували безпосередньо на місцях, але левова частка пішла у структурні підрозділі адміністрації для вирішення їх за належністю.
За звітний період районною радою розглянуто також 13 звернень відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» від ГО «Суспільне Око» та ін.
Як голова районної ради хочу сказати, що у щоденній роботі районної ради першочергову увагу і пріоритетне значення надаємо питанням проведення соціально-економічних перетворень в районі, збереження, відновлення і ефективного використання об’єктів комунальної власності, наповнення бюджету і контролю за його використанням.
Районна рада зробила неодну добру справу – ми посприяли візиту дітей з сімей воїнів АТО до Карпат, неодноразово сприяли отриманню безкоштовних квитків на концерти.

Таким чином спільні намагання депутатського корпусу районної ради, разом з виконавчим апаратом районної ради, керівництвом райдержадміністрації, її відділами та управліннями, сприяли вирішенню ряду проблем у районі.

Шановні депутати та запрошені! Це наші спільні досягнення!


Голова Чортківської районної ради                              В.М.ШЕПЕТА