Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


11.05.2019
БЛАГОУСТРІЙ ПАМ’ЯТНИХ МІСЦЬ
   Щороку у квітні–травні проводять заходи з озеленення та благоустрою територій. Вже стало доброю традицією наводити благоустрій біля об’єктів культурної спадщини, пам’ятників та пам’ятних знаків.
  Відтак за ініціативи голови районної ради Віктора Шепети та за участі працівників виконавчого апарату 11 травня було упорядковано пам’ятний знак на дорозі Чортків-Ягільниця, котрий сповіщає про події осені 1942 року.
Довідка:
   Двадцять сьомого листопада 1942 р. 52 в’язнів розстріляли на полі поблизу містечка Ягольниці (тепер с. Ягільниця Чортківського району Тернопільської обл. – Л. П.), за 250 м від дороги. Цю страту здійснили в помсту за те, що 21 листопада референт пропаганди Проводу ОУН Дмитро Маївський застрелив у м. Львові штурмшарфюрера СС Герхарда Шарффа і тяжко поранив іншого офіцера кримінальної поліції з м. Бранденбурга. Серед розстріляних були мешканці Коломийщини, м. Тернополя та м. Дрогобича. У ніч з 21 на 22 травня цього ж року, за розпорядженням Чортківського осередку ОУН, селяни з навколишніх сіл привезли на місце розстрілу по 4 підводи землі й насипали могилу, де встановили хрест, але через п’ять днів німці зрівняли могилу з землею.
     Перепоховання українських патріотів, розстріляних німцями 27 листопада 1942 року здійснено на центральному кладовищі міста Чорткова у 2018 році.