Карта сайту Юстиція повідомляє

Хто може бути присяжним (04.10.2019)

Присяжними можуть бути громадяни України віком від 30 до 65 років, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, та володіють державною мовою.
Натомість, не можуть бути присяжними:
• особи, визнані судом обмежено дієздатними чи недієздатними, або які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
• особи, які мають незняту чи непогашену судимість;
• особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
• народні депутати України, члени, Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, апаратів судів, державні службовці, адвокати, нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя.
Окрім того, голова суду увільняє від виконання обов’язків присяжних:
• осіб, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, по догляду за дитиною; мають дітей дошкільного чи молодшого шкільного віку, утримують дітей з інвалідністю або членів сім’ї похилого віку;
• керівників або заступників керівника органу місцевого самоврядування;
• осіб, які через свої релігійні переконання вважають для себе неможливою участь у здійсненні правосуддя;
• інших осіб, якщо голова суду визнає поважними причини, на які вони посилаються.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській областіЩо робити, якщо ви стали свідком булінгу?(18.09.2019)


Булінг – навмисне повторюване фізичне чи психологічне насильство з боку особи або групи осіб, що не носить характеру самозахисту і відбувається, здебільшого, в організованих колективах з певною особистою метою (наприклад, бажання самоствердитися, заслужити авторитет).
У ситуації цькування є три сторони: агресор, жертва та свідки. Як діяти останнім:
• втрутитися і припинити цькування – булінг не слід ігнорувати;
• зайняти нейтральну позицію в суперечці – обидві сторони конфлікту потребують допомоги;
• пояснити, які саме дії вважаєте булінгом та чому їх варто припинити;
• під час спілкування уникати слів «жертва» та «агресор», щоб запобігти тавруванню і розподілу ролей;
• повідомити керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагати вжити заходів щодо припинення цькування.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

Стартував Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу(17.09.2019)

В рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проєкту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» з 16 по 20 вересня буде проходити Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.
За даними дослідження UNICEF в Україні в 2017 році, 67% дітей в тих чи інших проявах стикалися з булінгом. 18 грудня минулого року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено поняття булінгу та встановлено адмінвідповідальність за його вчинення.
5 лютого 2019 року за фактом цькування у школі сбуло винесене перше судове рішення. Станом на 12 серпня судами було розглянуто 189 справ про булінг. З них у 92 справах було винесене рішення про накладення стягнення, 47 справ відправили на доопрацювання до органів поліції, ще 36 – закрили через відсутність складу правопорушення або закінчення строку притягнення до відповідальності.
В межах Всеукраїнського тижня з протидії булінгу в усіх районах Тернопільщини працівники органів та установ юстиції проводитимуть правопросвітницькі заходи в загальноосвітніх та спортивних школах, інтернатних закладах, закладах професійно-технічної освіти, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за цькування та формування в суспільстві небайдужості до проблеми булінгу.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

Компенсація за неякісно надані послуги, замовлені онлайн (12.09.2019)
Перш ніж замовити послугу онлайн, прочитайте правила на сайті чи в умовах користування додатком, які стосуються компенсації у разі порушення правил надання або неякісного надання послуг. Якщо послуга, яку вам надали, не відповідає попереднім характеристикам, описаним на сайті чи консультантом - відбулось порушення ваших прав споживача.

В такому випадку ви маєте право вимагати (на свій вибір):
• безоплатного усунення недоліків у наданій послузі у розумний строк;
• зменшення ціни наданої послуги;
• безоплатного повторного надання послуги;
• відшкодування завданих вам збитків з усуненням недоліків наданої послуги.

Якщо надавач послуг не задовольняє вашу вимогу – звертайтесь зі скаргою в Держпродспоживслужбу або до суду за місцем проживання. Зауважимо, судовий збір за позовами про захист прав споживачів не стягується.

Додамо, за кожний день прострочення надання послуги (чи кожну годину, якщо тривалість виконання визначено у годинах) виконавець повинен сплатити замовнику пеню у розмірі 3% вартості послуги.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

  
Випадки, при яких отримання податкової знижки на навчання не передбачене (10.09.2019)

Податкова знижка - це сума, яку повертає держава зі сплаченого фізичною особою податку на доходи. Право на її отримання мають громадяни України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або членів сім’ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти).
Втім, існують умови, за яких отримати податкову знижку неможливо:
• особа, яка сплачує за навчання, є приватним підприємцем;
• особа навчається за кордоном;
• особа вступила на військову кафедру.
Також важливо зазначити: якщо дитина відвідує гуртки у приватних закладах, то вони мають бути акредитовані в Міністерстві освіти і науки України.


Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області
Типові помилки та методичні рекомендації під час підготовки скарги на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав (06.09.2109)

При Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області діє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (далі – Комісія), що забезпечує розгляд скарг у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості.
До повноважень Комісії належить розгляд скарг на:
1) рішення (крім рішення про державну реєстрацію прав та рішення, згідно з яким проведено реєстраційну дію);
2) дії або бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації.
Розгляд скарг здійснюється за заявою особи, яка вважає, що її права порушено, що подається виключно у письмовій формі, та повинна містити обов’язкові відомості, передбачені частиною 5 статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та частиною 5 статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закони), а також відомості про бажання скаржника та/або його представника взяти участь у розгляді відповідної скарги по суті та про один із способів, в який скаржник бажає отримати повідомлення про зазначений розгляд.
Наголошуємо, що відсутність у скарзі обов’язкових відомостей, передбачених вказаними Законами, не є підставою для відмови у її реєстрації, однак є підставою для відмови у задоволенні скарги без розгляду по суті.
Ключовим у контексті підготовки скарг є належне обґрунтування скаржником своїх вимог. Суб’єкт права на подання відповідної скарги повинен навести переконливі доводи на підтвердження незаконності рішення, дії або бездіяльності держреєстратора.
Зокрема, не вважається належним обґрунтуванням лише посилання на статті Законів і відтворення їх змісту без чіткої вказівки на те, в чому саме полягає порушення вимог законодавства, вчинене державним реєстратором.
Нерідко суб’єкти права на подання скарги фактично вказують на невідповідність закону не рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, а дії автора реєстраційної заяви, який, наприклад, підробив документи, подані для реєстрації, про що держреєстратор не міг знати.
Також слід пам’ятати, що статтями 34 та 37 Законів передбачено вичерпний перелік рішень, скарги на які розглядаються Мін’юстом та його територіальними органами в порядку, визначеному цією статтею.
Зокрема, скарги на рішення про відмову в державній реєстрації права розглядають територіальні органи, але виключно щодо державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав, який провадить діяльність у межах території, на якій діє відповідний територіальний орган.
Найбільш поширеним недоліком є оскарження до Мін’юсту, а не його територіального орану, рішення про відмову в державній реєстрації, вчинене державним реєстратором територіального органу, відсутність обов’язкових відомостей у скарзі, закінчення встановленого законом строку подання скарги.
Скаргу можна подати до Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області за адресою: вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль, 46021, консультації щодо оформлення скарги та її подачі надаються за телефоном: (0352) 52 21 92.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

 
Що потрібно знати при оформленні онлайн-позик (03.09.2019)

 
Чимало українців, бажаючи взяти кредит, звертаються в мікрофінансові організації, які дозволяють оформити позику онлайн. Як обрати установу, яка надає такі послуги? Віддавайте перевагу тим, які:
• надають пільгові умови виплати кредиту: «кредитні канікули», пролонгація, реструктуризація;
• мають зручний сайт або мобільний додаток, кредитний калькулятор;
• мають позитивні відгуки.
При оформленні онлайн-кредиту ретельно ознайомтеся з умовами кредитування і договором про отримання позики. Уточніть термін кредитування, відсоток за користування грошима, санкції за прострочення платежу та інші фінансові аспекти.
Якщо у вас виникли труднощі з виплатою кредиту , одразу ж зателефонуйте в кредитну організацію.
Пам’ятайте, повернути гроші доведеться (як і банки, організації мікрофінансування стягують заборгованість через суд). Якщо ви не зробите це в строк, ризикуєте потрапити в базу бюро кредитних історій як ненадійний позичальник.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області


Як отримати податкову знижку на навчання (02.09.2019)

Оплатили навчання дитини – маєте право на податкову знижку. Це сума, яку повертає держава зі сплаченого фізичною особою податку на доходи.
Якщо раніше до переліку витрат, на які поширюється податкова знижка, входила оплата послуг навчання виключно в закладах професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, то з 2018 року отримати її можна також на оплату навчання дитини у дитячих садочках, гуртках, секціях та школах. Це ж саме стосується й аспірантів.
Право на отримання такої знижки мають громадяни України, які оплачують за навчання: своє або членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти).
Розмір соціальної знижки залежить від суми сплачених особою податків, але не може перевищувати 18% вартості навчання.
Щоб скористатися податковою знижкою на навчання, потрібно:
• оплатити навчання та зберегти квитанцію про оплату;
• отримати від роботодавця довідку про доходи;
• до 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік;
• подати документи на отримання податкової знижки в органи Державної фіскальної служби за місцем реєстрації та отримати податкову знижку.
Зауважимо, підтвердженням отриманих освітніх послуг є угода, яку Ви укладаєте із закладом освіти. У ній має бути зазначено, хто надає послугу, хто її отримує, сума оплати та термін надання послуги.
Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області
Святкуйте ювілей одруження разом з Мін’юстом!
День одруження – особлива дата житті закоханих. Початок подружнього життя молодят називають зеленим весіллям. Свої символічні назви мають і річниці одруження. Наприклад, 5-річчя сімейного життя – це дерев’яне весілля. 10 років - трояндове або олов’яне. Скляне або, як ще кажуть, кришталеве весілля подружжя відзначає після 15 років у шлюбі, а після 20 – порцелянове. Пари, які прожили разом чверть століття святкують срібне весілля. Після трьох десятиліть сімейного життя – перлинне. 35 річницю від одруження називають кораловим весіллям, а 40 - рубіновим. Після 45 років у шлюбі святкують сапфірове весілля. Золоте весілля відзначають пари, які одружені пів століття, смарагдове – подружжя, які разом 55 років, діамантове – 60. 65-річчя від одруження називають залізним весіллям, 70-річчя – вдячним. Після 75 років подружнього життя чоловік та дружина святкують коронне весілля, а після 80 – дубове. 90-річчя сімейного життя називають гранітним весіллям. Ті ж подружжя, яким вдасться прожити у шлюбі століття, відзначатимуть червоне весілля.
Втім, незалежно від того, скільки років вашим стосункам, ви можете зробити вашу річницю ще більш особливою. Повторити церемонію та відчути знову всі ті емоції, що й під час одруження, ви можете завдяки послузі Міністерства юстиції «Ювілейне весілля», яка дає можливість знову, в колі найрідніших людей, повторити шлюбні обітниці та отримати свідоцтво про одруження нового зразка.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області
 
Як повернути чи обміняти товар в Інтернет-магазині (30.08.2019)

Інколи буває, що придбана в Інтернет-магазині річ з якихось причин вам не підходить. У такому випадку ви маєте право її повернути або обміняти. Для цього:
1) збережіть документ, що підтверджує оплату/отримання товару;
2) переконайтеся, що товар зберігся у первісному вигляді;
3) протягом 14 днів з дня купівлі зверніться до продавця з вимогою повернути/обміняти товар;
4) повідомте, як можна забрати товар – витрати за пересилку покладаються на продавця або за домовленістю сторін.
Зазначимо, замінити товар продавець може тільки тоді, коли одночасно виконуються три умови:
• інший товар відповідає меті використання замовленого;
• має таку ж або кращу якість;
• його ціна не перевищує ціни замовленого товару.
Якщо продавець відмовляється прийняти або обміняти товар:
1) переконайтеся, що володієте інформацією про суб'єкта господарювання, який здійснив продаж.
2) зверніться із заявою про порушення своїх прав до територіальних органів Держпродспоживслужби України чи до суду за місцем свого проживання.
Судовий збір за позовами про порушення прав споживачів не стягується.
Важливо! Далеко не всі товари можна повернути в магазин та отримати назад свої гроші. Зокрема, це стосується продовольчих товарів, ліків, засобів гігієни, ювелірних виробів. Детальний перелік шукайте у постанові КМУ від 19 березня 1994 р. N 172 «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів»».

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

Кібербулінг – цькування в онлайн-режимі (22.08.2019)

Цькування може проявлятись як у вигляді психологічного тиску, так і фізичних знущань. Втім, бувають випадки, коли інструментами агресора стають соціальні мережі, форуми або чати.
Життя не стоїть на місці, і сучасні діти все більше часу проводять онлайн. З приходом в наше життя соціальних мереж виникло таке явище як кібербулінг – цькування із застосуванням засобів електронної комунікації. Це переслідування, залякування і знущання через розсилку повідомлень агресивного змісту, викладання у соціальні мережі фото- та відеоматеріалів, що містять згубну для репутації жертви інформацію (нерідко – змонтованих).
На відміну від звичайного булінгу, коли цькування припиняється після, до прикладу, навчання, кіберагресори можуть знущатися над своєю жертвою в будь-який час доби.
Як захистити дитину від кібербулінгу? Насамперед, навчити її правильній поведінці в соціальних мережах. А у разі виникнення проблеми попросити обов'язково поділитись з близькими.
Нагадаємо, відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», запроваджена адміністративна відповідальність за вчинення булінгу, в тому числі - й із застосуванням електронних засобів комунікації. Як докази можна використати скріншоти зі сторінок у соцмережах, особисті переписки, фото та відео.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області