Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


24.07.2019
Відзначення 1031-ої річчниці хрещення Київської Русі-України обговорили на оргкомітеті
   День Хрещення Київської Русі — України відзначається в Україні щорічно 28 липня — у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира — одного із засновників і покровителів нашої державності. Для українців це свято символізує спадкоємність тисячолітньої історії України, нації і держави. Це — символ неподільності Українського народу і його єдності навколо ідеї сильної держави і віри. Це символ соборності усіх українців і всіх українських земель навколо рідної державної і духовної столиці — Києва, єдності нашого державного і духовного начала.
   Відповідно, 23 липня відбулося засідання оргкомітету стосовно відзначення 1031-ї річниці хрещення Київської Русі-України. У засіданні взяли участь керуюча справами виконавчого апарату районної ради Тетяна Яблонь, заступник голови райдержадміністрації Йосифа Овод, заступник голови міської ради Роман Тимофій, начальник управління культури, релігій та туризму міської ради Ольга Дембіцька, духовенство та члени організаційного комітету.
   На засіданні було окреслено основні пункти підготовки до відзначення та намічений план подальших дій.
   Тож, з нагоди відзначення 1031-ої річниці Дня хрещення Київської Русі-України 28 липня (неділя) о 13.00 годині у центрі м.Чорткова біля Хреста, встановленого на честь хрещення Київської Русі, відбудеться молебень за Україну.
    Окрім цього, присутні обговорили підготовку до участі у регіональному фестивалі лемківської культури «Цне мі ся за тобом, мій лемківський краю», який відбудеться з 3-4 серпня поблизу міста Монастириськ, що на Тернопільщині. На фестивалі будуть представлені унікальні лемківські звичаї, культура та мистецтво. Також усі охочі зможуть побачити тематичні виставки та долучитися до різноманітних майстер-класів. У ході засідання обговорено програму заходу та здійснено розподіл обов’язків.