Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


28.07.2019
День хрещення Київської Русі-України відзначили на Чортківщині
Своєю ласкою
О, Господи, безсмертний,
Благослови і охрести наш дім,
Хай наш народ, як ти давно, воскресне!
І хай воскресне все живе у нім!
       28 липня, Україна вшановує пам’ять князя Київського Володимира Великого – Хрестителя Київської Русі та День хрещення Київської Русі – України. Так, 988 року Русь стала православною, великою, могутньою країною. І зажила наша держава новим, духовним, яскравим і багатим життям. І звелів Володимир будувати церкви і приводити людей на хрещення - з усіх містечок і сіл, посилав князь збирати у кращих людей дітей і віддавати їх у книжну науку. Адже, саме Володимир, став Хрестителем Нашої Батьківщини, України, допоміг різним племенам стати єдиним народом.
   З нагоди відзначення 1031-ої річниці Дня хрещення Київської Русі-України 28 липня у центрі м.Чорткова біля Хреста, встановленого на честь хрещення Київської Русі, відбувся молебень за Україну.
   У спільній молитві за Україну взяли участь: голова Чортківської районної ради Віктор Шепета, заступник голови райдержадміністрації Іван Заболотний, заступник голови райдержадміністрації Йосифа Овод, начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій РДА Галина Чайківська, начальник управління культури та туризму Чортківської міської ради Ольга Дембіцька, Всечесні отці, військовослужбовці, колективи районних служб, всі небайдужі християни.
    В знак вшанування цього величного свята відбулося покладання квітів до підніжжя пам"ятного знаку, а всечесні отці відправили молебень за мир і єдність в Україні. Хор церкви Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії «Благовіст», м. Чорткова, під керівництвом Володимира Корчака, виконав "Боже Великий, Єдиний......"