Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


23.08.2019
ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ - СВЯТО УСІХ ПОКОЛІНЬ УКРАЇНЦІВ
  23 серпня відбулася церемонія урочистого підняття Державного Прапора України на площі Героїв Євромайдану, почесне право підняти Державний Прапор у місті Чорткові надали капітану військової частини А 19-15 Колодюку Володимиру - учаснику АТО.
   Отці різних конфесій спільно з присутніми відслужили молебень за мир та спокій в Україні та освятили Прапор України.
У молитві за Україну взяли участь голова районної ради Віктор Шепета, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Заболотний, заступник голови райдержадміністрації Йосифа Овод, заступник голови районної ради Петро Пушкар, начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації Галина Чайківська, начальник відділу освіти райдержадміністрації Ірина Гулька, представники установ та організацій, духовенство, військовослужбовці, громадськість краю.
  Державний прапор - невід'ємний атрибут кожної країни, що уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій. Його еволюція у своєрідний спосіб відображає багатовікові процеси розвитку, становлення та життєдіяльності державних утворень. Серед прапорів Київської Русі переважним був червоний колір - найбільш зручний для сигналізації під час бою. Але національний (державний) прапор у його сучасному розумінні, можна вважати, з'явився на етапі існування козацької держави. Тоді найвищий щабель в ієрархії посідав загальновійськовий, або гетьманський прапор, що певною мірою відігравав роль та містив ознаки державного.
   Свято встановлено згідно з указом Президента від 23 серпня 2004 року для вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України.
  У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
   Ми повинні сьогодні згадати 22 січня 1973 року. Відважні та патріотично налаштовані хлопці підняли синьо-жовті прапори над кількома приміщеннями у місті Чорткові. На честь такої події у місті створили немарковані конверти, автором яких став Володимир Мармус – один з дев'яти активістів, керівник «Росохацької групи». Це справжні патріоти – Володимир Мармус, Петро Винничук, Володимир Сеньків, Микола Мармус, Микола Слободян, Андрій Кравець, Степан Сапеляк, Петро Вітів та Микола Лисий.
   Дорогі краяни! Любіть Україну, пишайтеся її символами! Нехай сьогоднішнє свято послужить зціленню і відродженню наших душ. Хай живе Україна! Навіки - вільна! Навіки - незалежна! Хай мир, спокій та щастя панують на нашій рідній землі!