Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


03.09.2019
Засідав оргкомітет
    03 вересня у малій залі адмінбудинку відбулось засідання оргкомітету з підготовки заходів з відзначення 75-х роковин депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках, який провела заступник голови райдержадміністрації Йосифа Овод, за участі керуючого справами апарату районної ради Тетяни Яблонь, начальника управління культури, релігії та туризму міської ради Ольги Дембіцької, представників місцевих коледжів та духовенства, запрошених членів оргкомітету, де було напрацьовано основні напрямки роботи щодо підготовки заходу.
На засіданні були обговорені питання, щодо проведення заходів та тематичних виставок у районі.
    За результатами обговорення члени оргкомітету вирішили провести захід у неділю 08 вересня 2019 року, біля пам’ятника депортованим лемкам, що у м. Чорткові. Початок о 13-й годині.
За результатами засідання заступник голови райдержадміністрації Йосифа Овод дала ряд доручень до виконання.
Довідково
   У 2019 році виповнюється 75 років від початку депортації з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках українців - автохтонних мешканців цих регіонів. Сотні тисяч українців було депортовано у примусовому, позасудовому порядку. Загалом, за офіційними даними у 1944-1946 роках. було переселено до СРСР 482,8 тисяч осіб. У 1947 році залишки українського населення, біля 150 тис. осіб, з історичних українських земель у складі Польщі в рамках Акції “Вісла” було депортовано на північ та північний захід Польщі. У наступні роки (до 1951-го) до УРСР з території Польщі було переселено ще близько 50 тисяч осіб. Депортація супроводжувалася терором, репресіями, конфіскацією майна, встановленням режиму спецпоселень для депортованих українців, обмеженням їх політичних, соціальних, економічних і культурних прав. Тотальне виселення корінних українців зі споконвічних теренів за етнічною ознакою було ретельно сплановане і брутально здійснене комуністичними режимами Польщі та СРСР. Виселені з території Польщі українці знайшли свою другу домівку в різних регіонах України від Галичини до Причорномор’я, Слобожанщини та Донеччини.

   За матеріалами сайту РДА