Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


08.09.2019
"Цне мі ся за тобом, мій лемківський краю......"
  З нагоди 75-х роковин депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках 8 вересня у м. Чорткові відбувся захід на вшанування пам`яті примусово виселених українців з етнічних територій так званого Закерзоння. Взяли участь у заході: голова Чортківської районної ради Віктор Шепета, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Заболотний, заступник голови райдержадміністрації Йосифа Овод, заступник міського голови Роман Тимофій, секретар міської ради Ярослав Дзиндра, духовенство, активісти лемківського руху Чортківщини, керівники та студенти місцевих коледжів, громадськість Чортківщини.
  Голова Чортківської районної громадської організації Всеукраїнського товариства "Лемківщина" Богдан Дудяк нагородив пам"ятною медаллю "75 літ пам"яті" за вагомий внесок у справу збереження, розвитку і популяризації самобутньої культури лемків і їх традицій, звичаїв та духовності та з нагоди 75-их роковин початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках: Бурдяк М.Н., Бубернака С.П., Бабійчук М.Т., Барну С.М., Вишовського І.І., Гарберу М.С., Криворук В.М., Подоляка О., П., Заставецьку М.М., Дудяка Б.М. Всечесні отці відправили поминальну панахиду, а присутні поклали квіти та запалили свічі пам"яті  до пам"ятника лемкам, який символізує їх трагічну долю.
    Хоча й лемки багато років після насильницького переселення жили у скруті, приниженні та обмеженні прав, важкі економічні та політичні умови не завадили їм відстояти своє національне осердя, не втратити віру предків та їх традицій. Лемки – це етнос, який довів свій стійкий імунітет проти полонізації та радянізації авторства ворожих режимів.
    Сьогодні тисячі лемків й досі не можуть збагнути, чому їх тоді силоміць виганяли із власного дому, а десятки тисяч родин і дотепер через стільки років шукають один одного по світах після нав’язаної їм розлуки.