Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


27.09.2019
Презентація книги Федоришина Петра Степановича "Світло і тіні чортківських замків"
    27 вересня, у переддень професійного свята – Всесвітнього дня бібліотек, заступник голови районної ради Петро Пушкар спільно із заступником голови райдержадміністрації Йосифою Овод побували у Чортківській ЦБС, де взяли участь у презентації книги Федоришина Петра Степановича "Світло і тіні чортківських замків". Серед запрошених: працівники відділу культури райдержадміністрації, бібліотекарі.
    Розпочала захід Марія Павлівна, головний спеціаліст відділу культури, туризму, національностей та релігій РДА, перш за все привітала присутніх із Днем туризму та днем бібліотек, розповіла, про автора, а також згадала, що особливою цю книжку робить саме те, що вона містить життєві історії про долі людей, сімей і родин, які проживали та творили історію Чортківщини.
Опісля, автор книги презентував своє видання, наголосив, що жителі Чортківщини тепер мають свою книгу про історію рідного краю, а це – неабияке свято для людей, які дійсно бережуть історію, як справжній скарб. Петро Степанович підкреслив важливість виходу у світ книги, в якій зібрано матеріали з історії.
    В ході презентації книги лунали вірші про любов до батьківщини, а також виконувалися художні номери.


   Довідково: Федоришин Петро Степанович. Кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики, головний редактор газети «Вільне життя», заслужений журналіст України. Співзасновник кафедри журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка, її завідувач у 2005-2009 рр.
   Закінчив факультет журналістики Львівського університету (1976, нині національний університет). Відтоді працює у редакції тернопільської обласної газети «Вільне життя» (нині «Вільне життя плюс»): кореспондент, завідувач відділу, заступник редактора, від 1990 донині — головний редактор. Одночасно викладає зарубіжну літературу та журналістську майстерність в Тернопільському національному педагогічному університеті, 2005—2009 — співзасновник та завідувач кафедри журналістики цього ВНЗ.
   Член редакційної колегії 3-томного енциклопедичного видання «Тернопільщина. Історія міст і сіл».
Від 1994 донині резидент Тернопільської обласної організації східних боєвих мистецтв. Тренер з карате спортивного клубу «Спартак» спортивного товариства «Україна». Підготував 3 майстрів спорту України міжнародного класу з карате, 10 майстрів спорту України з карате і кікбоксингу, чемпіона Європи О. Лелюха (1996).
У 1996 році захистив кандидатську дисертацію «Українська журналістика періоду національно-визвольних змагань 1917-1920 рр.».
Автор низки книг, навчально-методичних матеріалів та літературно-критичних статей, нарисів у збірниках, обласній та всеукраїнській пресі.
Автор книг:
«Карате-до для всіх» (1989, 1991),
«Відгомін століть» (1997),
«Преса і українська державність» (1998),
«І великі мали гроші» (1999),
«Словник українських імен біблійного походження» (2001),
«У водовертях Серету» (2012)