Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


10.01.2020
Чортківська районна газета «Голос народу» відсвяткувала 80-річчя
    Ювілей найповажнішого видання Чортківщини зібрав у стінах редакції газети «Голос народу» чимало відомих, талановитих і авторитетних людей, котрі творили і продовжують вписувати історію нашого краю на шпальтах видання. Із вітальним словом завітали депутат Тернопільської обласної ради, директор ПАП "Дзвін" Василь Градовий, голова районної ради Віктор Шепета, заступник голови районної ради Петро Пушкар, керуючий справами в.а.районної ради Тетяна Яблонь, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Заболотний, заступниця голови райдержадміністрації Йосифа Овод, керівники підприємств, установ, організацій, волонтери, письменники району та дописувачі газети, всечесні отці.
   Отець Андрій Левкович Церкви Святої Покрови та настоятель Свято-Покровської церкви міста Копичинці отець Василь Погорецький благословили захід. А очільники району привітали керівника-редактора газети Любомира Габруського та його колектив та вручили почесні грамоти з нагоди 80-ти річчя та цінні подарунки. З колядою до редакції газети завітав талановитий колектив РКБК ім.К.Рубчакової на чолі з Людмилою Майданик та творчі, артистичні працівники відділу культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації на чолі з Галиною Чайківською, котрі бажали миру і злагоди, щастя, радості та усяких гараздів усім присутнім. Українські колядки, щедрівки та віншування лунали з щирістю і добротою, даруючи гарний настрій і позитивні емоції. Також до вітального слова долучився депутат Тернопільської обласної ради, директор ПАП «Дзвін» Василь Градовий, котрий усіляко підтримує життєдіяльність видання.
  З дня заснування газета була майже єдиним місцевим друкованим органом, яка постійно висвітлювала основні події нашого краю. Тож, дай Боже, колективу газети «Голос народу» наснаги, процвітання, творчого натхнення в подальшій праці правдиво писати про тих, хто захищав Україну, про реалії сьогодення.

   Довідково
    Редакція чортківської районки «прописалася» на одній із найдавніших вулиць історичного центру міста — Зеленій, у старому двоповерховому будинку за №3. Разом з нею в будівлі сусідять редакція районного радіомовлення і районний краєзнавчий музей (займає весь другий поверх). Свого часу тут було медучилище, пізніше — гуртожиток останнього, проживали партійні функціонери тощо.
   Своїм народженням газета має «завдячувати» приходу на західноукраїнські землі радянської влади. Для поширення комуністичної ідеології в маси тоді при кожному районному комітеті КП(б)У створювався друкований орган. Не стала винятком у цьому відношенні і Чортківщина.
    Перший номер районки вийшов у світ в грудні 1939 року під назвою «Нове життя». З цією назвою вона виходила до квітня 1962 року, коли до неї у результаті укрупнення районів було приєднано гусятинську райгазету «Прапор комунізму» і копичинецьку «Зоря комунізму» та створено на її базі міжрайонну редакцію газети «Зоря комунізму». В січні 1965 р. проведено роз’єднання районів і від чортківської райгазети відокремлено гусятинську та копичинецьку редакції, однак назва «Зоря комунізму» за нею залишилася. І лише в грудні 1990 року вона отримала своє теперішнє ім’я — «Голос народу».
У різний час редакційний колектив очолювали С.Веріженко, В.Деркач, І.Коваленко, Б.Гледзер, Н.Головко, В.Шуляк, З.Фрис, А.Шуляк. Яскраві сторінки в літопис газети вписали відповідальний секретар А.Попов, завідуючі відділами М.Мироненко, О.Криворог, Т.Гетьман, Н.Ткачук, Г.Ткаченко, Н.Сторож, О.Ваврик, І.Возний, П.Шептицький, фотокореспонденти С.Осьмак, Д.Льорчак та ін. З чортківської районки пішли у літературу знані поетеси Т.Зарівна і Г.Костів-Гуска, з порога редакції розпочинався творчий шлях відомого поета-пісняра С.Галябарди, саме у «Новому житті» з’явились перші вірші відомого українського сатирика, нашого земляка А. Гарматюка.
    Нинішній колектив газети «Голос народу» — це сплав досвіду і молодості. Поряд зі знаними в районі багаторічною завідуючою відділом редакції Анною Блаженко, фотокореспондентом Орестом Лижечкою обличчя районки творить і нове покоління журналістів. Газета прагне змінити акценти, об’єктивно відображати події сьогодення, на засадах християнської моралі утверджувати духовні цінності нашого народу, національну ідею.
   За матеріалами Любомира ГАБРУСЬКОГО, редактора районної газети «Голос народу"