Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


21.09.2011
Багато є покликаних, але мало вибраних.

«Я, о. Дмитро Григорак, вибраний на Єпископа Української Греко – Католицької Церкви з призначенням на Єпископа Бучацької Єпархії , клянусь і присягаю, що завжди буду вірний Католицькій Церкві та римському Архієреєві – найвищому Пастиреві , наступникові святого Апостола Петра у першості і Главі єпископського лику.
Свобідною волею приймаю верховну владу Вселенського Архиєрея в Католицькій Церкві. Дбатиму, щоб навчали про його права і владу і боронили їх…» - так розпочиналася присяга вірності Єпископа Римському Архієреєві під час урочистостей з нагоди проголошення єпископом Бучацької єпархії УГКЦ о. Дмитра Григорака , ЧСВВ.
Жителі Чортківщини у вишиванках підходили і підходили до собору Верховних Апостолів Петра і Павла, щоб стати очевидцями надзвичайної події, адже 17 вересня відбувся чин найменування, а 18 вересня - Архиєрейська Божественна Літургія, під час якої відбувся чин хіротонії та інтронізації. Чин архиєрейської хіротонії здійснив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ. Співсвятителями були Владика Василь (Семенюк), Правлячий єпископ Тернопільсько-Зборівської єпархії, та Владика Софрон (Мудрий), Єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії. Як відтак зазначив Блаженніший Святослав, це була перша архиєрейська хіротонія, яку він здійснив у своєму житті.
Хіротонія відбулася за участі членів Синоду Єпископів УГКЦ, єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні, численних (понад сто п’ятдесят) священиків, монахів і монахинь, мирян, представників влади.
В цих заходах Чортківську районну раду представляли – голова районної ради Роман Чортківський та заступник голови районної ради Любомир Хруставка.