Документи Звіт по публічному звітуванні головних розпорядників коштів Чортківська районна рада

Звіт на виконання рішення № 201


До складу районної ради сьомого скликання за результатами виборів 25 жовтня 2015 року обрано 36 депутатів.
Депутатські мандати здобули: Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 8 , партія Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 7, політична партія «Сила людей» - 5 , політична партія «Свобода» - 5, Радикальна партія О.Ляшка - 3, політична партія «Народний Рух України" -3, Громадський Рух «Народний контроль» -3, Українська Галицька Партія - 2.
Депутати районної ради відповідно до чинного законодавства утворили
3 фракції та 5 депутатських груп у районній раді.

За звітний період було проведено багато президії, на яких обговорено план роботи ради, формування порядку денного та регламенту роботи пленарних засідань, узгоджувалися шляхи вирішення соціально-економічних, громадсько-політичних проблем, погоджувалися тексти звернень до вищих державних органів влади, організація роботи депутатів та інші проблемні питання. Члени президії висловлювали свої думки, критичні зауваження щодо питань, винесених на розгляд сесії.
В цьому скликанні сформовано 5 постійних депутатських комісій, які працюють згідно плану роботи та положення про постійні комісії районної ради. Їх робота є основною та визначальною, тому що всі питання які виносяться на розгляд пленарних засідань сесії районної ради там розглядаються, вивчаються, вносяться правки до проектів рішень та подаються на розгляд сесії.
Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності рад є сесія ради. За звітний період відбулося 6 сесій (9 пленарних засідань) районної ради.
За вказаний період районна рада прийняла 122 рішень, в тому числі 11 районних програм, що стосуються різноманітних сфер розвитку району та внесла зміни у 23 програми.
Чортківською районною радою прийнято 11 звернень та заяв різного характеру до Президента України, вищих органів державної влади, народних депутатів України, громадськості, зокрема:
1. Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо незабезпеченості медичних працівників Чортківського району заробітною платою.
2. Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області про те, що з метою ефективного раціонального використання бюджетних коштів, належного функціонування бюджетних установ Чортківського району, особливо медичних закладів – Чортківської центральної комунальної районної лікарні, поліклініки, Чортківського комунального районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, які обслуговують жителів як Чортківського, так і сусідніх районів, виникає гостра необхідність передачі котельні, котра розташована у м.Чорткові по вул. Д.Пігути 31 та експлуатується Тернопільським обласним комунальним підприємством «Тернопільтеплокомуненерго» у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району.
3. Заява депутатів Чортківської районної ради про засудження силового розгону 13 березня 2017 року Редуту №3 імені добровольців 16 батальйону 58 мотопіхотної бригади блокади торгівлі з окупованими територіями.
4. Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради щодо заборони будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Тернопільської області.
5. Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Президента України Порошенка П.О., Кабінету Міністрів України, Генеральної Прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щодо введення щомісячної абонплати за газ.
6. Прийняти звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо проблем залізничних пасажирських перевезень в Чортківському районі.
7. Про звернення депутатів Чортківської районної ради щодо недофінансування галузі освіти в Чортківському районі.
8. Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо забезпечення повноцінного функціонування української мови на телебаченні.
9. Звернення депутатів Лубенської районної ради Полтавської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
10. Підтримати Звернення депутатів Рівненської районної ради до Верховної Ради України щодо скасування депутатської недоторканності народних депутатів України.
11. Прийняти Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Верховної Ради України щодо скасування Закону України № 2153-VI від 27 квітня 2010 року «Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України».

Приємно зазначити, 14 січня 2017 року у Києві відбулася «Різдвяна просфора з Патріархом», під час якої Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розділив радість Різдва з благодійниками, жертводавцями, друзями та гостями Патріаршого собору Воскресіння Христового.
На урочисту частину зібралося близько 800 гостей. Серед запрошених були голова районної ради Віктор Шепета, керуючий справами районної ради, депутат районної ради Тетяна Яблонь, міський голова Володимр Шматько, депутат обласної ради Василь Вислоцький, директор Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу Роман Пахолок, директор Чортківського РБК Йосифа Овод, депутат міської ради Наталія Великоборець. Очолив делегацію єпарх Бучацький Владика Дмитро Григорак, В заході взяли участь культурні та громадські діячі, дипломатичні представники, члени Уряду, народні депутати…

Голову Чортківської районної ради делегували до складу Правління «Української Асоціації районних та обласних рад». Це відбулося 17 січня 2017 року в Тернопільській обласній раді на загальних зборах повноважних представників - членів Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська Асоціація районних та обласних рад». На засіданні йшлося про діяльність об’єднаних територіальних громад, утворених у Тернопільській області.

13 січня 2017 року працівники апарату Чортківської районної ради спільно з працівниками РКБК ім.К.Рубчакової колядували по установах Чортківського району – їх обєднала спільна мета нести звістку про народження Божого Сина та заколядовані кошти передати дітям з Дому Милосердя. Добру справу молитовно підтримали в Домі Милосердя єпарх Бучацький Дмитро Григорак та вікарій Бучацької єпархії отець Володимир Заболотний.

З метою покращення стану навколишнього середовища вже традиційним стало прибирання працівниками районної ради відведених територій. Символічним є те, що працівники прибирають придорожню територію та місце біля пам'ятного хреста (навпроти Ягільницького поля) в'язням Чортківської тюрми, розстріляних німецькими фашистами 27 листопада 1942 року. Даний хрест встановлений до 50-річчя злочину.
Колектив прибрав територію, підбілив дерева, щоб ми зберегли й донесли до нащадків усе те, що є історією нашого краю. Необхідно усвідомити, що охорона культурної спадщини - це наш громадський і патріотичний обов'язок!

Цьогоріч голова районної ради взяв участь у навчанні за програмою «МЕХАНІЗМИ СТИМУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ», що проходило в США з 8 по 22 березня 2017 року за підтримки Уряду Сполучених Штатів Америки через Агенство США з міжнародного розвитку (USAID). Для участі в проекті запросили десять українських фахівців, шляхом відкритого конкурсного відбору, котрі вже мають досвід та неодноразово були задіяні у семінарах, професійних тренінгових програмах, дискусіях та культурних заходах.
Протягом програми учасники дізнались про основні сторони регіонального розвитку в США, реалізовані стимулюючі механізми та роль федерального уряду в стимулюванні регіонального розвитку на місцевому та державному рівнях, спільне фінансування регіональних проектів за участі федеральних, державних і місцевих рівнів, та роль НУО в регіональному розвитку в США та отримали багато інших практичних вмінь.
В основному програма проходила в місті Портленд штату Орегон, яке розташоване приблизно в 113 км від Тихого океану. Місто утримується в списку десяти найбільш привабливих для життя в США. Населення приблизно складає 630 000 мешканців, із передмістям 2,4 млн. жителів. Делегація прилетіла в Міжнародний аеропорт Портленда, де їх зустріли Емі Барсс (Amy Barss), директор програми міжнародних візитів і тренінгів, та Анна Шнейдер (Anna Schneider), адміністративний і програмний координатор. Заходи також включали екскурсію узбережжям штату Орегон і до Сіетлу, штат Вашингтон, в рамках офіційного розкладу програми.
Співробітники Ради з міжнародних справ штату Орегон провели огляд професійних і культурних елементів програми та надали відповіді щодо навчання в Орегоні. Делегація знайомилася з американською культурою та життям приймаючих родин, в тому числі сімейними традиціями. Розглядали питання ведення бізнесу в районі Портленда і в штаті Орегон. Група учасників відвідала місто Асторія, яке знаходиться в кількох милях від Тихого океану, щоб дізнатися про розвиток сільських районів узбережжя штату Орегон і побачити гарні мальовничі краєвиди. Голова районної ради спільно із групою взяв участь у волонтерському заході по прибиранні узбережжя Тихого океану від пластикового сміття.
За умовами Агенства США з міжнародного розвитку «Навчальні програми професійного зростання » учасники набули статусу випускників. Ними були розроблені індивідуальні плани дій з піврічною їх реалізацією в Україні. Також випускники програми здобули можливість в подальшому співпрацювати з офісом проекту, USAID та на участь у грантах, фінансованих Урядом США.

Участь у проекті транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна".
З метою реалізації проекту 22 червня відбулася робоча зустріч, в якій взяли участь: керуючий справами виконавчого апарату районної ради, координатор україно-польських відносин Тетяна Яблонь, начальник відділу культури, туризму, національностей та релігії РДА Галина Чайківська, начальник фінансового управління РДА Галина Ізвєкова, директор РКБК ім.К.Рубчакової Йосифа Овод, голова фундації «Люди. Досвід. Культура» Даріуш Буковський та Грегор Карп'юк – представник від університету інформаційних технологій та менеджменту у Жешуві, який є основним бенефіціаром проекту, відповідальний за проект від польської сторони.
В рамках участі у Програмі транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», як ми раніше зазначали, Чортківська районна рада була відібрана до II етапу розгляду конкурсних заявок. На зібранні було обговорено, яку роботу необхідно провести та які зібрати матеріали для підготовки конкурсної заявки.
Варто зазначити, що в разі перемоги в проекті «Польща-Білорусь-Україна» Чортківській районній раді буде надана можливість розширити свої туристичні можливості – планується створення інтернет-ресурсу, який нестиме інформацію про туристичні маршрути регіонів Чортківського району та Чортківщини зокрема. Крім того, на основі історичних даних, фотографій планується створити віртуальну гру-подорож для молоді, яка беручи участь у грі вивчала б історію рідного краю та підприємництво. Переможців можна було б нагородити цікавими подарунками.

За позитивним досвідом на Рівненщину завітала 01 серпня 2017 року делегація представників влади району, очолювана головою районної ради, заступником голови райдержадміністрації Іваном Віватом у складі керуючого справами виконавчого апарату районної ради Тетяни Яблонь, начальника відділу культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації Галини Чайківської, директора ЦБС Оксани Колівошко, куратора постійної комісії районної ради з гуманітарних питань Наталії Сов’як, головного спеціаліста відділу культури, туризму, національностей та релігій Марії Мельник побувала з робочим візитом в Здолбунівському районі Рівненської області, де всіх із притаманною для українського народу гостинністю зустріли представники закладів культури на чолі з головою районної ради Олегом Дацюком.
Мета візиту – обмін досвідом щодо реформування публічних та шкільних бібліотек.
Перша зустріч відбулася у центральній районній бібліотеці, на якій директор Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Валентина Ярощук та завідувачка відділу маркетингу і наукової роботи РОУНБ Світлана Ступницька розповіли гостям про експеримент об’єднання публічних і шкільних бібліотек та створення закладів нового типу. В ході експерименту на різних рівнях фахівцями обох галузей реорганізація сприймалася неоднозначно - точилися гострі дискусії. В цих умовах необхідно було змінити стереотипи щодо уявлення нової бібліотеки.
Впродовж п’ятнадцяти років від початку експерименту і до нині бібліотеки Рівненщини працюють в нових умовах. Проте, на території окремих великих населених пунктів продовжують функціонувати публічні та шкільні бібліотеки (поза об’єднанням).
Цікавою та змістовною відбулася розмова з представниками культури Здолбунівського району: начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації Елеонорою Стеценко, директором ЦСПШБ Інною Миронюк та провідним методистом ЦРБ Наталією Пилипчук.
Під час робочої поїздки у дружній та позитивній атмосфері відвідано гордість бібліотечної системи району - Спасівську і Кунинську сільські публічно-шкільні та Мізоцьку селищну публічну бібліотеки, які очолюють висококваліфіковані фахівці відповідно Галина Кушнірук, Світлана Більчук та Оксана Пальчевська.
Крім цього, делегація Чортківщини отримали приємні враження від відвідування музею села Кунин на території Свято-Георгіївської церкви.
На завершення робочого візиту за «круглим столом» голови Чортківської та Здолбунівської районних рад підбили підсумки. Зокрема, Віктор Шепета зазначив, що цей захід став чудовою можливістю неформального спілкування та обміну досвідом, адже безпосереднє людське спілкування – це найбагатший та найприємніший досвід. Такі робочі поїздки дають можливість дізнатися про все краще, раціональне, що напрацювали колеги. Голова Чортківської районної ради відмітив високий рівень і ефективність проведеного заходу та висловив щирі сподівання на дружній візит представників влади Здолбунівського району на Чортківщину задля подальшої співпраці в галузі культури.

У приміщенні адмінбудинку районної ради відкрито пам"ятну стіну загиблим учасникам АТО Чортківського району
У переддень сесії, 04 жовтня поточного року в приміщенні адмінбудинку районної ради відкрито пам"ятну стіну загиблим учасникам АТО, які проживали в Чортківському районі: Коцюку Руслану, Ільяшену Роману, Громовому Денису, Сторчаку Івану, Штунику Ігорю, Рущаку Роману.

Взяв участь в Україно-Польській науковій конференції 7 жовтня
7 жовтня відбулася Конференція Наукова на тему "В обороні незалежності на землях східних Речі Посполитої 1918 -1944".
Організаторами якої були: Інститут Історії Державної Вищої Школи Східньоєвропейської в м. Перемишлі, Інститут Пам"яті Народовсі в Жешові, а також Центр Культури та мови Польської.

Відповідно до розпорядження голови районної ради було утворено комісію з проведення щорічного конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою та підтримки громадського порядку на 2017-2018 роки». Так, з 20 вересня по 20 жовтня членами комісії був здійснений об'їзд сіл відповідно до затвердженого графіку.
Особливу увагу у населених пунктах приділяли: вивозу сміття на територіях сіл, облаштуванню кладовищ та загальному благоустрою села, також стану доріг, ремонту об'єктів комунальної власності районної ради та утримання їх в належному стані.
Я зініціював проведення виїзної наради 18 жовтня в селах Ягільниця, Мухавка, Свидова за участі заступника голови районної ради Петра Івановича Пушкара та начальника юридичного відділу Світлани Володимирівни Попіль та сільських голів.
Учасники наради відвідали ряд об′єктів, серед яких Ягільницький музей. Присутнім також продемонстрували розвиток інфраструктури сіл Мухавка і Свидова.
На виїзній нараді були присутні 20 сільських голів, котрі мали змогу обмінятися досвідом та обговорити питання, котрі хвилюють їх найбільше. Наприклад: планування бюджету на 2018 рік, позитивні та негативні аспекти об'єднання у територіальні громади, умови децентралізації та ін.
Також голови сільських рад ознайомилися з діяльністю керівників ПАП «Фортуна» на території сіл Мухавка та Свидова, котрі всебічно допомагають розвитку району на даній території та дбають про добробут його жителів.
Між іншим, учасникам були продемонстровані здобутки та перспективи розвитку сіл котрі вже є та котрі ще планується втілити як за кошти з сільського та державного бюджетів(фонду регіонального розвитку та соціально-економічного), так і за кошти приватних підприємців-аграріїв, котрі працюють на території сіл.
Протягом усієї зустрічі усі мали можливість висловити свої враження та побажання стосовно побаченого.
Керівництво районної ради та Свидівський сільський голова Сорока Богдан Юхимович, котрий приймав учасників наради щиро вдячні усім сільським головам за підтримку та сподіваються на подальшу співпрацю.

Святкування 1-ї річниці з моменту відкриття "Дому милосердя"
8 листопада, в День святого Великомученика Димитрія, у Чорткові відбулося святкування 1-ї річниці відкриття “Дому милосердя” для дітей з особливими потребами. Серед присутніх: Преосвященні Владики, Всечесні отці, голова Чортківської районної ради Віктор Шепета, голова РДА Михайло Сташків, міський голова Володимир Шматько, батьки, діти, жертводавці.
Святкування розпочалося урочистою Архиєрейською Літургією у Катедральному Соборі Верховних Апостолів Петра і Павла.
У цей день директор «Дому милосердя» Тетяна Дубина запросила усіх присутніх розділити народження не просто чергового закладу, а великої родини, котра з кожним днем зростає, та у котрій завжди присутня молитва та людська доброта.
Рівно рік тому з маленької двокімнатної квартири діти перейшли у теперішнє приміщення, котре освятив Преосвященний Владика Димитрій 8 листопада 2016 року. З кожним днем до закладу почали приходити люди зі своїми бідами і потребами. Кількість дітей постійно зростала і постала необхідність у розширенні приміщення. Боже благословення настільки зосереджувалося над цим будинком, що Преосвященний Владика не всигав освячувати поверхи.
На даний час "Дім милосердя" має 4 поверхи, на котрих розташовані: зал для молитви, кабінет логопеда, дефектолога, психолога, арт-терапії,кімната для занять фізичною реабілітацією, методичний кабінет, спортивний зал, трапезна кімната, кімнати для дітей, котрі проживають цілодобово та ін. Ще плануються: облаштування сенсорної кімнати, мансардного приміщення та ін.

Залучивши кошти місцевого бюджету вдалося зробити ремонти у ряді сільських бюджетних установ.
Вважаю, що важливим рішенням районної ради стало рішення:

Чортківською районною радою було надано разової грошової допомоги 228 особам району на суму 468,601 грн., саме:
- 11 учасникам АТО на суму 13 000 грн.(з фонду голови районної ради);
- 123 мешканцям району, які перебувають у складному матеріальному становищі внаслідок проведення складних медичних операцій та тривалого і дорогого медикаментозного лікування, стихійного лиха, нещасного випадку, інших ускладнюючих обставин на суму 344,251 грн. ( з фонду голови районної ради);
- 105 мешканцям району, які перебувають у складному матеріальному становищі внаслідок проведення складних медичних операцій та тривалого і дорогого медикаментозного лікування, стихійного лиха, нещасного випадку, інших ускладнюючих обставин на суму 124,350 грн. ( з фонду депутатів районної ради).
Щодо усного прийому (10) можна сказати шо голова районної ради разом із заступником об'їздили практично всі села району .
За час з 01 січня 2017 року на прийомі було 85 осіб більшість з яких була на виїзних прийомах ( 17).
Розглянуто багато питань, які хвилювали людей.
Основним питанням було виділення матеріальної допомоги, інші питання стосувались орендної плати за землю, поганого сполучення з містом, харчування дітей учасників АТО. Багато запитань було до представників соціальної сфери, які разом з нами виїжджали на прийоми громадян щодо надання субсидій. Питання функціонування сільської медицини, клубів та будинків культури їхнього стану та ремонту, яким успішно займались деякі сільські голови протягом року вигравши конкурси Фонду державного регіонального майна.
Хвилюють наших громадян також доплати до пенсій, які були нараховані їм судами, компенсації за тверде паливо.
Були звернення і про невиконання службових обов’язків директорів певних будинків культури, про відсутність вуличного освітлення та погані дороги, по пільговому перевезенню, заміні електроопор, ліквідації сміттєзвалищ, по демонтуванню аварійних будівель, зрізанню сухих дерев, земельних питаннях, відсутності медикаментів для лікування цукрового діабету.
Також по оренді водних об’єктів, регулюванню рівня ставів та купівлі греблі, оренді дитячих садків, очистці придорожніх смуг, багато питань з правоохоронної діяльності .
Дуже гостро стояло питання про низький рівень води на території багатьох населених пунктів району, а то і часткову її відсутність.
Багато з цих питань ми вирішували безпосередньо на місцях, але левова частка пішла у структурні підрозділі адміністрації для вирішення їх за належністю.
За звітний період районною радою розглянуто також кілька звернень відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» від ГО «Суспільне Око». 
 
З робочими візитами нас відвідували польські колеги – 22 червня, 7 жовтня. Варта зазначити, що діє тісна співпраця в освіті, культурі, лісовому господарстві.

Районна рада зробила неодну добру справу – ми посприяли візиту дітей сімей АТО до Карпат, неодноразово виділяли кошти на квитка до цирку та РКБК ім. К. Рубчакової.

Таким чином спільні намагання депутатського корпусу районної ради, разом з виконавчим апаратом районної ради, керівництвом райдержадміністрації, її відділами та управліннями, вживали відповідних заходів щодо вирішення ряду проблем у районі.Голова Чортківської районної ради                                                                                                     В.М.Шепета