Місцеві ради Сокиринці Історична довідка

Перші згадки про село Сокиринці датуються 1493 роком. Воно розташоване вздовж річки Збруч протяжністю 3 км., у два ряди забудувань, а до річки тягнуться городи. Село перетинають три долини : Козакова, Чернійова, Росчісова. За рікою лежало більше село. До 1772 року обидва села становили одне ціле. Поза селом знаходиться ліс, який колись був панським, за лісом було панське поле. Пан Голуховський жив у Скалі Подільській. Далеко від села, за 6 км., були селянські лани.
На Південь від села, над Збручем на скелястому горбі „ Кемпа” знаходили багато керамічних скалок, під тим горбом, на панському полі, названім „Городиска” виорювалися черепки примітивної форми. На честь скасування панщини, у 1848 році, на подвір’ї церкви поставлено пам’ятний хрест.
По річці Збруч проходив кордон між Австрією та Росію до 1914 року. Чоловіків брали у австрійське військо, коли почалася Перша світова війна. У 1917 році до села підійшов фронт, люди повинні були покинути своє село. Російська Армія висилила людей по другу сторону Збруча у Летаву та Яскорунь. Хто не хотів покидати свої домівки, були вигнані примусово, після чого село згоріло. Згоріла також школа, дерев’яна церква, яку відбудували пізніше, 1921 року. Поверталися жителі до знищеного рідного села та починали відбудову весною 1918 року.
Багато молодих хлопців пішли в Січові стрільці, але незадовго польські війська та Червона Армія їх розбили. З того часу по Збручі проходила польська границя.
На терені села були казарми ( Корпус охорони Порганича ) що складався з поляків Західної Польщі. КОП займався полонізацією.
У 1939 році у село прийшли більшовики, а у 1940 почалися арешти громадян, які займали керівні посади у селі, наприклад, війт, секретар, лісник, їхні родини висилали у Казахстан.
Багато молоді села були в лавах УПА. У 1940 році було заарештовано багато людей, їх тримали в Чортківській тюрмі, у 1941 р., з початком війни, були відправлені до Умані :
Угрин Антін Дмитрович,
Маслій Антін Іванович,
Маслій Михайло Іванович,
Шмигель Антін.
Їхні родини вивезені до Росії, в Челябінськ. У 1945 році були заарештовані воїни УПА. Покарання відбували на Таймирському півострові, у Норильську. У нашому селі, на цвинтарі, є Братська могила, в якій поховані вояки УПА.

У 1944 році у нашому селі стояв фронт, німецька і радянська армії. Цього року церква знову згоріла від запальної кулі. Власними коштами громадян церква була відбудована у 1989 році.
На території села є будинок, у якому жили монахині Неропочно Зачатої Пречистої Діви Марії. Будинок, який був побудований у 1922- 1923 рр. спочатку був читальнею, а на даний час є сільським клубом.
При читальні були такі товариства, як „Просвіта”, „ Січ”, „ Сокіл”, „ Луг”. У селі розвинуло діяльність товариство „ Луг”, а читальня придбала дуже велику бібліотеку і створила один з найкращих в околиці аматорський гурток, духовий оркестр. Організатором всіх забудов на той час був отець Матьковський Саверин.
Школу, яка була зруйнована у 1917 році, відбудували у 1940 році на тому самому місці.
На даний час на території села Сокиринці є сільська рада, ФАП, клуб, бібліотека, магазин, школа, церква. На території сільської ради налічується 133 двори, 225 жителів.

З Великої Вітчизняної війни не повернулися :
1. Гаврилюк Василь Гнатович, 1924 р.н.
2. Гречка Антон Андрійович, 1912 р.н.
3. Ільчишин Іван Васильович, 1913 р.н.
4. Ільчишин Микола Васильович, 1899 р.н.
5. Ільчишин Михайло Дмитрович, 1904 р.н.
6. Когут Володимир Іванович, 1926 р.н.
7. Когут Дмитро Іванович, 1908 р.н.
8. Когут Микола Андрійович, 1900 р.н.
9. Лихо Василь Миколайович, 1904 р.н.
10.Лойк Микола Іванович 1900 р.н.
11.Лучка Петро Михайлович, 1901 р.н.
12.Мазур Антон Петрович, 1905 р.н.
13.Мелько Микола Юрійович, 1919 р.н.
14.Олищак Петро Антонович, 1906 р.н.
15.Остапишин Василь Андрійович, 1926 р.н.
16.Пазин Петро Іванович, 1919 р.н.
17.Пашко Петро Антонович, 1910 р.н.
18.Перевізник Ярослав Васильович, 1926 р.н.
19.Поворозник Антон Петрович, 1908 р.н.
20.Поворозник Прокіп Петрович, 1902 р.н.
21.Поліцький Микола Панасович, 1912 р.н.
22.Прокопчук Михайло Андрійович, 1919 р.н.
23.Процьків Антон Никифорович, 1902 р.н.
24.Процьків Яків Никифорович, 1899 р.н.
25.Репетівський Антон Іванович, 1919 р.н.
26.Репетівський Мирослав Юрійович, 1922 р.н.
27.Романів Андрій Романович, 1913 р.н.
28.Романів Олександр Іванович, 1905 р.н.
29.Романів Олексій Романович, 1908р.н.
30.Романюк Йосип Васильович, 1918 р.н.
31.Слободян Дмитро Федорович, 1910 р.н.
32.Соловій Михайло Дмитрович, 1918 р.н.
33.Танагайчук Ярослав Мирославович, 1910 р.н.
34.Угрин Іван Миколайович, 1908 р.н.
35.Угрин Михайло Дмитрович, 1910 р.н.
36.Хреник Антон Андрійович, 1908 р.н.
37.Хреник Михайло Андрійович, 1908 р.н.
38.Цьомко Дмитро Андрійович, 1910 р.н.
39.Шепета Максим Іванович, 1914 р.н.