Місцеві ради Історична довідка

    Село у Чортківському районі. Центр сільради.  Розташоване на лівому березі р. Серет, за 12 км від райцентру і 4 км від найближчої залізничної станції Шманьківчики. Кількість дворів 409, населення 1,0 тис.осіб (2010). Перша писемна згадка – 1675р. Церковний опис парафії зробив священик Дмитро Василик у 1926 році. Звідси дізнаємося,що село Уринь бере початок з 17 століття від угорських колоністів, котрі з часом асимілювалися з місцевим населенням. На околицях Угриня є ліси: Галілея, Вурвана, Чорний ліс, Басівка, Маковетчина, Помірки.
У 1927 році в селі було організовано товариство «Просвіта», де головою читальні був о.Дмитро Василик. В селі діяли товариства: "Січ», «Сокіл», «Союз українок»,"Сільський господар", «Рідна школа», хор, кооператива.
У вересні 1939 року встановилася радянська влада. В 1940 році утворено колгосп «1 Травня».
З 1941 по 1944 рік село було під німецько-фашистською окупацією. 312 жителів села брали участь у війні. 76 з них не повернулися з війни. 
В ОУН-УПА перебувало 35 чоловік, серед них: Мельник М., Гнибіда В., Бегар П., Вільховий В,Вільхова М., Павшок Г., Шушко Г. та інші.
 Є церква Успіння Пресв. Богородиці (1870, з чудотворним образом Матері Божої). Про появу цього образу існує легенда. На пагорбі між Угринем і Чортковом в давні часи знаходився Богородичний монастир, а поселення навколо нього називалося Богородичним. Одного разу подорожні побачили образ Божої Матері «Неустанної помочі» на тому місці, де був монастир. Забрали його до Чорткова. Але наступного дня він опинився на тому ж самому місці. Забрали до Угриня- там і залишився. Із записів церковних книг можна довідатись ,що першою у селі була дерев’яна церква Святої Варвари, до неї і занесли чудотворний образ. Коли споруда храму горіла, ікону дивом пощастило врятувати. У 1855 році парохом став о.Омелян Брилінський. Він і його дружина Ганна присвятили життя будівництву нового кам’яного храму Успіння Пресвятої Богородиці, яке завершили в 1870 році.У церкві над престолом і вмонтували чудотворний образ.У 2002 році на місці з’явлення чудотворного образу парафіяни Касприк І. та Мельник В. збудували капличку. 
Споруджено пам'ятники воїнам-односельцям полеглим у Другій світовій війні (1987), Т.Шевченку.(1991), поставлено памятний знак УСС (1992 ) та хрест на честь проголошення незалежності України(1992). У 2009 році споруджено капличку, де проходить освячення Йорданської води.
Працюють ЗОШ І-ІІ ст., клуб, бібліотека, відділення зв’язку, торгівельні заклади, млин, ФАП.
Уродженцем села є заслужений артист України І. Ляховський.
Поблизу села виявлено архітектурні пам’ятки давньоруської культури. Є карстова печера “Угринь» - геологічна пам’ятка природи місцевого значення.Розташована на пд-схід від села . Довжина 2,5 км..Площа 0,25 га. ‘Вхід-у верхній частині схилу долини р. Млинки. Оголошена об’єктом природ.-заповідного фонду рішенням виконкому Тернопільської обласної ради № 870 від 20.12.1968., перебуває у віданні Угринської сільської ради.
Про село згадується в книзі Історично-мемуарний збірник Чортківської округи/О, Соневицька, Б.Стефанович, Р.Дражньовський:Нью-Йорк-Париж-Сідней-Торонто,1974.-923с.;Історико-туристичний путівник Чортківщина.-Тернопіль:Астон,2007.-181с.