Анонси

23.07.2019
Хто може стати «муніципальною нянею»?
 Виховання дітей – щоденна клопітка праця. Для сучасних сімей з дітьми питання відповідального батьківства інколи потребує правового роз’яснення та консультування фахівців системи безоплатної правової допомоги. Так, з січня 2019 року громадяни України дізналися ще й про новий вид соціальної послуги «муніципальна няня». У багатьох виникають питання, чому вигідно скористатися даною програмою Уряду.
«Муніципальна няня» - послуга, що надається для підтримки батьків (усиновлювачів), опікунів дитини для забезпечення догляду за дитиною до трьох років. Нею може стати будь-яка фізична особа - підприємець / юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти).
Батьки отримують відшкодування витрачених коштів на оплату праці «муніципальної няні». Компенсація здійснюється щомісяця та є адресною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років.
Що потрібно знати батькам, які вирішили скористатися послугою «муніципальна няня»?
• Перш за все, потрібно укласти договір з нянею про здійснення догляду за дитиною до трьох років.
• Протягом місяця після укладення договору один із батьків подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи/відомості у паперовій або електронній формі.
• Отримувач послуги «муніципальна няня» щомісяця до 5 числа подає в письмовій (електронній) формі або в будь-який інший зручний спосіб місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня».
• У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня», виплата компенсації послуги «муніципальна няня» припиняється.
Чому вигідно бути «муніципальною нянею»?
• Офіційне працевлаштування.
• Захист трудових правовідносин.
• Накопичення до трудового стажу для подальшого пенсійного забезпечення.
Роз’яснення надано в рамках інформаційної кампанії Міністерства юстиції України «Відповідальне батьківство».
Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.: (03552) 2-09-50, або бюро правової допомоги за адресами:
м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;
м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;
смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;
м. Заліщики, вул. С. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;
м. Монастириська, вул. Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.
Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).