Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


22.03.2017
Комісія у Чортківській ЦБС
Нещодавно в центральній книгозбірні відбулося спільне засідання двох комісій: для перевірки роботи комунальних закладів району та по інвентаризації майна, що належить спільній власності територіальних громад сіл, селищ та міста Чортківського району. В ньому взяли участь: заступник голови районної ради Петро Пушкар, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Тетяна Яблонь, юристи районної ради – Світлана Попіль та Світлана Тиміцька, директор Чортківської РК ЦБС Оксана Колівошко, Галина Чайківська – начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій Чортківської РДА, Марія Мельник – головний спеціаліст однойменного відділу, Йосифа Овод – директор районного комунального будинку культури ім. К.Рубчакової.
Мета зустрічі - ефективне використання бюджетних коштів та якісне надання послуг в галузі культури.
Чортківська централізована бібліотечна система є головним книгосховищем району, тобто в 1-у примірнику книги зберігаються тільки тут. При бібліотеці функціонує 3-и відділи:
- обслуговуючий(читальний зал, абонемент, інтернет-центр);
- методично-бібліографічний, який надає методичну допомогу бібліотечної системи;
- відділ комплектування – здійснює розподіл книг.
Централізована бібліотечна система має великий досвід в проектній діяльності - завдяки підтримці районної ради, громадських організацій, сільських рад. Так у 2003 році бібліотека отримала перемогу в 4-ох проектах: «Феміда», «Ковчег», «Елегія», «Сонячне гроно» , котрі забезпечують бібліотеки все новими надходженнями сучасної та зарубіжної літератури.
Чортківська РК ЦБС отримала перемогу у конкурсі проекту УБА "Все про Європу, читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках" за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»).
У конкурсі взяло участь 163 бібліотеки з усіх областей України. Конкурсне журі відібрало 83 бібліотеки, у яких в 2016 році створено Пункт європейської інформації (Пункт ЄІ). Метою діяльності Пункту Європейської інформації є якомога більше дізнатися про євроінтеграцію та відносини з ЄС.
Нещодавно в РК ЦБС було оновлено куточок дитячої літератури.
Степанія Рудик звернулася до присутніх і розповіла про мету візиту, про позитивні враження від побаченого в РК ЦБС. Зауважила, що загалом бібліотечна система в цілому районі потребує реформування. Так як в селах бібліотеки не працюють належним чином: неприпустимі умови зберігання книг, приміщення не опалюються, а інколи і знаходяться в аварійному стані. Відмітила також те, що слід перенести їх в приміщення сільських рад, або шкіл. Надала також пропозицію переглянути штатний розпис працівників усієї бібліотечної системи.
Галина Чайківська розповіла: - «Зараз ми надаємо методичну допомогу бібліотекам, клубам і будинкам культури, але не маємо права перевіряти, так як будинки культури та клуби знаходяться під контролем сільських рад». Проте підтримала ініціативу реформування бібліотечної системи не шляхом закриття бібліотек, а шляхом удосконалення(збільшення кількості відвідувачів за рахунок нових надходжень, проведення ремонтних робіт, підключення опалення, а також проведення комп'ютеризації та зв'язку з мережею Інтернет).
Йосифа Овод зробила слушне зауваження про необхідність вивчати потреби молоді на прикладі Джуринської РКДМШ та Пробіжнянської РКДМШ, де продовжують працювати творчі колективи різних вікових груп. Також невід'ємною є співпраця з будинками культури, в яких відбуваються культурні заходи. На прикладі Косівського будинку культури, котрий є одним із кращих в районі, що зберіг інструментальну базу. Йосифа Овод, як керівник Чортківського РКБК ім. К. Рубчакової розповіла, що робота будинків культури – це щодення праця, спільна з бібліотеками, усіми закладами освіти та культури, з церковною громадою заради налагодження контакту з молоддю. А авторитет директора чи завідуючого будинку культури повинен слугувати для залучення широких верств населення до культурного життя.
Степанія Рудик сказала: - «Якщо ти хочеш працювати, то необхідно шукати можливості, щоб покращити умови праці». Наголосила, що державна робота – це передусім відповідальність тієї чи іншої особи, що отримує кошти з державного бюджету. Тому необхідно залучати спеціалістів відповідного профілю, котрі «живуть культурою». І такі люди є, стверджує п. Чайківська, на прикладі «Капелли бандуристів», що кілька років були роз'єднані, проте не загубили свого таланту і бажання працювати.
Марія Мельник звернула увагу, що бібліотека це не лише читачі, а зв'язок із іншими видами культури та мистецтва.
Директор Чортківсьої РК ЦБС ознайомила із стратегією розвитку біблотек-філіалів Чортківської РК ЦБС, а також зауважила, що вони потребують нових рішень, нових підходів, нового стилю та діалогу. Запропонувала провести зібрання на базі сільських рад стосовно покращення роботи галузі культури в районі та напрацювати план заходів, які дійсно мають відбутися.
Тетяна Яблонь, почувши думки усіх присутніх підсумувала, що без культури немає народу, ми повинні берегти цю галузь, але, як представники держави, повинні пам’ятати про раціональне використання коштів. Тому, колективи бібліотек, будинків культури та інших бюджетних установ повинні проводити культурно-масові заходи, адже по-перше - це їхня робота, по-друге - жителі району прагнуть зберігати наші традиції, відроджувати та примножувати їх.