Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


19.06.2017
Виїзний прийом громадян с. Антонів, Свидова, Мухавка
 З метою вирішення основних питань жителів села голова районної ради Віктор Шепета вкотре здійснив виїзний прийом громадян в селах: Антонів, Свидова, Мухавка. Візит розпочався з відвідування БК в с. Антонів, директор якого звернувся із проханням встановити пам'ятну плиту воїнам УПА, що загинули в с. Антонів. У селі насипано символічну могилу Українським Січовим Стрільцям, на якій встановлено «фігуру» Пресвятої Богородиці. Петро Гаврилюк, він же директор закладу згодився із розташуванням біля неї місця вшанування і воїнів УПА.
У селі також споруджено:
• пам'ятник воїнам-односельцям, полеглим у німецько-радянській війні (1975);
• погруддя Тараса Шевченка (1959; реставровано 2011).
Нещодавно в с. Антонів завершився капітальний ремонт ФАПу за кошти у відповідності до конкурсної програми співфінансування Тернопільської ОДА. Фельдшер Катеринюк Марія Яківна розповіла, що протягом усього періоду, коли здійснювався ремонт, відвідування хворих здійснювалося дистанційно.
Однією із важливих проблем, що потребує негайного вирішення є зниження рівня води у криницях місцевих жителів. На території села є дві непрацюючі водозабірні споруди, що давно вже не використовуються у встановлених цілях. Проте зберігають воду і до сьогодні. З сільським головою Сорокою Богданом Юхимовичем обговорювалися можливості розроблення проектно-кошторисної документації на водовідведення та прокладання труб для під'єднання школи, ФАПу та помешкань. Такий варіант в майбутньому виявляється кращим ніж прокладання дороговартісних свердловин.
В с. Свидова на високому рівні знаходяться та успішно функціонують установи: сільська рада, в приміщенні якої розміщений ФАП та ДНЗ «Сонечко», під час відвідування якого директор Кучер Богданна Богданівна подякувала очільнику районної ради за те, що він посприяв у виділенні коштів на закупівлю дитячих ігрових куточків та подушок, а також плитки для коридору та кухні. Особлива подяка депутату Бичко Василю Івановичу, а також Фрич Ігорю Васильовичу та Ользі Ігорівні у залученні значних коштів для ремонту та оснащення закладу.
Хвалибога Михайло Іванович (сільський голова с. Мухавка) запросив візитерів та провід огляд ФАПу. В результаті було виявлено необхідність у придбанні електрокардіографа, що вкрай необхідний для діагностики серцево-судинних захворювань. А також обговорили потребу в розширенні асортименту ліків через відсутність в селі аптеки. Ще на черзі ставиться питання заміни даху, проте голова районної ради пообіцяв посприяти в якнайшвидшому вирішенні цього питання. В минулому році для участі у конкурсі об'єктів співфінансування від с. Мухавки висунуто не було, проте зараз заміни даху та ремонту фасаду потребує ЗОШ, яка тепер буде очікувати наступного надходження коштів.
В результаті виїзного прийому громадян головою районної ради були визначені першочергові заходи, які планується втілити до кінця поточного року та відмічено позитивні зміни в роботі деяких установ.