Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


03.08.2017
За позитивним досвідом на Рівненщину
    01 серпня 2017 року делегація представників влади району, очолена головою районної ради Віктором Шепетою та заступником голови райдержадміністрації Іваном Віватом у складі керуючого справами виконавчого апарату районної ради Тетяни Яблонь, начальника відділу культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації Галини Чайківської, директора ЦБС Оксани Колівошко, куратора постійної комісії районної ради з гуманітарних питань Наталії Сов’як, головного спеціаліста відділу культури, туризму, національностей та релігій Марії Мельник побувала з робочим візитом в Здолбунівському районі Рівненської області, де всіх із притаманною для українського народу гостинністю зустріли представники закладів культури на чолі з головою районної ради Олегом Дацюком.
   Мета візиту – обмін досвідом щодо реформування публічних та шкільних бібліотек.
   Перша зустріч відбулася у центральній районній бібліотеці, на якій директор Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Валентина Ярощук та завідувачка відділу маркетингу і наукової роботи РОУНБ Світлана Ступницька розповіли гостям про експеримент об’єднання публічних і шкільних бібліотек та створення закладів нового типу. В ході експерименту на різних рівнях фахівцями обох галузей реорганізація сприймалася неоднозначно - точилися гострі дискусії. В цих умовах необхідно було змінити стереотипи щодо уявлення нової бібліотеки.
Впродовж п’ятнадцяти років від початку експерименту і до нині бібліотеки Рівненщини працюють в нових умовах. Проте, на території окремих великих населених пунктів продовжують функціонувати публічні та шкільні бібліотеки (поза об’єднанням).
Цікавою та змістовною відбулася розмова з представниками культури Здолбунівського району: начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації Елеонорою Стеценко, директором ЦСПШБ Інною Миронюк та провідним методистом ЦРБ Наталією Пилипчук.
   Під час робочої поїздки у дружній та позитивній атмосфері відвідано гордість бібліотечної системи району - Спасівську і Кунинську сільські публічно-шкільні та Мізоцьку селищну публічну бібліотеки, які очолюють висококваліфіковані фахівці відповідно Галина Кушнірук, Світлана Більчук та Оксана Пальчевська.
Крім цього, делегація Чортківщини отримали приємні враження від відвідування музею села Кунин на території Свято-Георгіївської церкви.
   На завершення робочого візиту за «круглим столом» голови Чортківської та Здолбунівської районних рад підбили підсумки. Зокрема, Віктор Шепета зазначив, що цей захід став чудовою можливістю неформального спілкування та обміну досвідом, адже безпосереднє людське спілкування – це найбагатший та найприємніший досвід. Такі робочі поїздки дають можливість дізнатися про все краще, раціональне, що напрацювали колеги. Голова Чортківської районної ради відмітив високий рівень і ефективність проведеного заходу та висловив щирі сподівання на дружній візит представників влади Здолбунівського району на Чортківщину задля подальшої співпраці в галузі культури.