Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


07.08.2017
Реформування ЦБС
    Нещодавно голова районної ради Віктор Шепета взяв участь у розширеній нараді відділу культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації стосовно реформування ЦБС під головуванням начальника однойменного відділу Галини Чайківської, котра доповіла, що надійшло ряд документів, таких як протокол доручення та ін., що вимагають:
- подати пропозиції щодо оптимізації бібліотечної системи;
- вжити належних заходів для модернізації закладів культури;
- внести пропозиції щодо створення належних умов для покращення обслуговування населення;
- ефективно та економічно використовувати матеріальні ресурси галузі культури;
- захист інтересів громадян на основі забезпечення реального рівня культурних гарантій доступності до якісного культурного продукту;
- структурній пропорціональності розташування закладів культури;
- раціональному розподілу фінансових ресурсів.
    Впровадження стандартизації надання якісних послуг у галузі культури та створення належного рівня доступності до якісних культурних послуг є основною метою реформування ЦБС.

Порядок денний включав наступний перелік питань:

1. Про реформування та модернізацію бібліотечної системи району (доповідала директор РК ЦБС Оксана Колівошко).
Обговорення:
- від влади
- від освіти
- юристи
2. Про роботу народних мистецьких колективів району (доповідала директора районного будинку культури ім. К. Рубчакової Йосифа Овод).
3. Різне.

   Розпочав обговорення заступник голови РДА Іван Заболотний сказавши, що це питання має вирішуватися лише конструктивним шляхом, задовольняючи обидві сторони. Так як склалася критична ситуація з дефіцитом коштів і близько 500 млн.грн. бракує районному бюджету для фінансування галузей охорони здоров'я, освіти та культури.
«Чи може держава гарантувати дотацію? Ніякої гарантії – немає» - сказав Іван Ярославович, додавши, що необхідно в межах кошторису проводити дані реформування. Для цього була створена робоча група, яка на даний час вивчає питання реформування ЦБС. Члени групи вже відвідали м. Рівне і запозичення досвіду та втілення його в своєму районі.
   «Це - невтішна процедура, проте ми повинні прийняти деякі рішення, щоб суттєво зменшити заборгованість по заробітній платі» - сказав голова районної ради Віктор Шепета. Наша позиція - не скорочення, а модернізація бібліотечної системи через впровадження електронних технологій, щоб різними способами втримати та зацікавити читача. «Краще створити в кількох бібліотеках умови праці та сервіс» - сказав Віктор Михайлович.
   Начальник районного відділу освіти Ірина Гулька поінформувала, що відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України бібліотеки є невід'ємною складовою освітньої діяльності. Тому необхідно достатньо все зважити, щоб достойно вийти з системної кризи.
   Директор Чортківської ЦБС Оксана Володимирівна Колівошко донесла до відома присутніх пропозиції у вигляді перспективного плану реформування ЦБС. Відповідно до якого майже усі бібліотеки потребують модернізації та оновлення.
   Завершилася зустріч домовленістю про необхідність пошуку оптимальних шляхів реформування ЦБС.