Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


23.02.2018
За несплату аліментів тепер забиратимуть водійські права та не пускати за кордон
             Насамперед визнаємо, батько і мати зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Проте життя складається не завжди так як ми цього хочемо і часто бувають випадки, що батьки розлучаються і одному із батьків потрібно сплачувати аліменти. Насамперед маємо визначити, що говорячи про ” аліменти – 2018 ” маємо на увазі мінімальний розмір аліментів, які будуть виплачуватись у 2018 році.
            Не потрібно також плутати аліменти 2018, із допомогою одиноким матерям і допомогою на дітей, батьки яких ухиляються від виплати аліментів (вказана допомога буде надаватись за новими правилами). Саме поняття аліментів та мінімальний розмір вказаний у Сімейному Кодексі України.
            Так, відповідно в ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України передбачено, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Крім випадків коли розмір аліментів визначається у твердій грошовій сумі за рішенням суду. (Зазвичай, такий розмір аліментів більший).
            Зрозуміло, що настав 2018 рік і діє Закон України „Про державний бюджет України на 2018 рік” і щоб визначити мінімальний розмір аліментів 2018, потрібно взяти прожиткового мінімуму на дитини відповідного віку.
Так, на дітей віком до 6 років: з 1 січня 2018 року — 1492 гривні, з 1 липня — 1559 гривень, з 1 грудня — 1626 гривень. Відповідно мінімальний розмір аліментів 2018 на дітей віком до 6 років:
з 1 січня 2018 року — 746 гривні,
з 1 липня — 779,5 гривень,
з 1 грудня — 813 гривень.
Прожиткового мінімуму на дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2018 року — 1860 гривень, з 1 липня — 1944 гривні, з 1 грудня — 2027 гривень. Відповідно мінімальний розмір аліментів 2018 на дітей віком від 6 до 18 років:
з 1 січня 2018 року — 930 гривень,
з 1 липня — 972 гривні,
з 1 грудня — 1013,5 гривень.
            А також слід повідомити, що суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Тобто фактичний розмір аліментів -2018 визначає Суд.
            І на кінець, потрібно вказати про відповідальність боржників у 2018 році, оскільки Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Яким запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Зокрема, Законом встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання.
            Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.
            Також Міністерство юстиції України запустило Єдиний реєстр боржників аліментів, куди включені особи, які мають борги зі сплати аліментів більше 3 місяців. Єдиний реєстр боржників є на офіційному сайті Міністерства юстиції, де по прізвищу та даті народження можна знайти у людину, котра має борг зі сплати аліментів.


Начальник відділу                                                                 М. І. Красноштан