Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


14.05.2018
На X Всеукраїнському фестивалі національної вишивки і костюма "Цвіт вишиванки" встановлений рекорд України "Найбільша кількість депутатів у вишиванках"
   13 травня на X Всеукраїнському фестивалі національної вишивки і костюма "Цвіт вишиванки" встановлений рекорд України "Найбільша кількість депутатів у вишиванках". 350 депутатів різних рівнів – від Верховної ради до сільських рад, депутатів з Тернопільщини, Київщини, Черкащини, Львівщини – сьогодні зібралися у Тернополі у вишиванках на Х Всеукраїнському фестивалі національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки». Відтак був встановлений рекорд України «Найбільша кількість депутатів усіх рівнів у вишиванках на одній локації» у категорії «масові заходи».
    Активну участь взяли і депутати Чортківщини на чолі з головою районної ради Віктором Шепетою та заступником голови районної ради Петром Пушкарем -  Яблонь Т.В., Возний В.М., Гаджала М.К., Демкович М.М., Задорожна Н.В., Костенко Л.П., Легкодух І.Г., Рудик С.М., Слота О.Р., Шевчук О.М., Шумка А.Я., Рончковська О.О.(Горішня Вигнанка).
    На фестивалі був також за презентований міжнародний вишитий рушник єднання «Цвіт вишиванки». Його довжина складає 12 метрів. На них мають з’явитися вишивки з традиційними орнаментами усіх областей України та Криму, а також вишиття з 25-ти країн, де компактно проживають українці. За словами голови оргкомітету фестивалю Євгена Філя, на сьогодні на рушнику представлені традиційні вишивки з Тернопільщини та Івано-Франківщини. Вишили його і українці Канади, Польщі і Німеччини.    Естафету урочисто перейняла Черкащина – рушник було вручено майстрині із Канева. Згодом він помандрує іншими регіонами України та іншими державами.

                                    За матеріалами Тернопільської обласної ради