Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


23.11.2018
Сесія районної ради не підтримала звернення щодо зниження тарифів для населення за газ
     Значна частина громадян України і Чортківщини зокрема занепокоєні ситуацією з підвищенням тарифів на газ для населення. Відповідно з метою забезпечення конституційних прав громадян, зупинення падіння рівня життя, зниження соціальної напруги серед населення на I пленарне засідання XVII сесії Чортківської районної ради було винесено звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області VII скликання щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення. Проте необхідної кількості голосів дане звернення не набрало.     Повний текст проекту звернення подаємо для ознайомлення.
 
Президенту України
ПОРОШЕНКУ П.О.
 ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області
VII скликання щодо негайного скасування постанови
Кабінету Міністрів України про підвищення
ціни на газ для населення
Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області занепокоєні ситуацією, що складається в країні навколо «газового питання». Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» з 1 листопада поточного року ціна газу для населення складатиме 8550 грн. за тисячу кубометрів.
Голова Уряду аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу. Окрім того, було наголошено, що раніше Урядом під це зобов’язання, були взяті багатомільярдні кредити, які збільшили загальний обсяг державного боргу на майже 50 млрд. дол. І наразі настає період виплати значної частини цього боргу. Аби зробити це, Україні потрібно знайти прийнятні фінансові інструменти. Співпраця з МВФ – один з таких інструментів. Але активізувати її можна лише при умові виконання зобов’язання щодо ціни на газ для населення.
Тобто, Уряд замість вчинення дій щодо розвитку економіки та підтримки бізнесу в країні та подолання корупції в чергове намагається залізти в кишеню звичайних громадян та саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів, отриманих ним же та «освоєних» друзями президента. Створюється ланцюг штучного заганяння українців у бідність та ярмову залежність.
Насправді ж МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит державного бюджету та боргових зобов’язань.
Переконані, що чергове підвищення тарифів на природний газ матиме катастрофічний вплив на рівень та умови життя більшої частини населення країни, адже очевидною є різниця між доходами та необхідними витратами громадян.
Вважаємо, що ціна, яка була до прийняття урядом вказаної постанови, також була зависока, тому подальше її підвищення є неприпустимим. Війна на Сході України, зростання цін, безробіття, низький дохід населення стали справжнім випробуванням для українців. На фоні цього підвищення тарифів може стати фатальним для українського народу.
Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня 2018 року про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя. Більше того, переконані, що боргова політика уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам і вітчизняній економіці. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну.
Варто зазначити, що підвищення ціни на газ для населення без реформування усієї енергетичної галузі не матиме позитивних результатів, адже енергетична галузь України є неефективною, непрозорою та корумпованою. Проблему можливо вирішити лише шляхом проведення добре продуманих реформ, знищення корупції та посадових зловживань, а не безкінечним підвищенням тарифів на природний газ та інші комунальні послуги.
«Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають з українських надр понад 20 млрд. кубометрів газу. У той же час населення України споживає 17 млрд. кубометрів. Україна має чудові перспективи нарощувати видобуток власного газу, видобуваючи не тільки поверхневий газ, а й горизонтальний та газ на великих глибинах, який залишається недоторканим. Цим газом Україна могла б покривати усі свої потреби та продавати його на експорт.
Поважне експертне середовище зазначає, що об’єктивна вартість українського газу – від 1500 до 2000 грн. за тисячу кубометрів. Навіть існуюча до 01 листопада 2018 року ціна для українців (6957 грн. за тисячу кубометрів) у 3,5-4,5 рази більше за оголошену експертами. Відтак, яке економічне обґрунтування дозволило уряду в чергове підвищити ціни на газ для населення?
Крім того, аналіз поточної ситуації в Україні засвідчує випередження зростання тарифів над зростанням доходів населення. Останні протягом 3 років зросли щонайменше у 5 разів при тому, що за даними Держслужби статистики України у 2015 році номінальна заробітна плата українця зросла на 20,5% проти 2014 року, а реальна – зменшилась на 20,2%. Протягом 2017 року реальна зарплата збільшилась на 19% у порівнянні з 2016 роком (довідково: 2016 рік до 2015 року – 9%).
На сьогодні, субсидія – єдина можливість вижити для більшості українських сімей, але і тут Уряд «подбав» про народ: паралельно з підвищенням тарифів скасовуються субсидії, які багато людей отримували в попередні роки. Відмовляють у наданні субсидії, навіть якщо одна людина з родини виїхала працювати за кордон, а також у випадках перерахунку пенсій. І це масове скасування субсидій – це ще один удар по українцях.
Безперечно, скорочення субсидіантів необхідний крок для процесу економічного зростання України, але не ціною останнього шансу на виживання більшості українців. Обмеження людей в отриманні субсидій може викликати соціальну напругу, особливо, на початку опалювального сезону.
Стаття 103 Конституції України гласить, що Президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.
Щоб уникнути і до того непростої ситуації в суспільстві щодо чергового підвищення ціни на газ, враховуючи високу соціальну напругу в суспільстві по даному питанню, ми депутатів всіх рівнів, в такій тяжкій ситуації зобов’язані стати на захист людей, що нас обирали та звернутися до Президента України з вимогою скасувати цей злочин перед людьми.
У відповідності до п.15 ст.106 Конституції України Президент України зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів не відповідності цій Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.
Враховуючи вищевикладене, вимагаємо від Президента України:
1) виконати конституційний обов’язок перед власними громадянами і зупинити дію Постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року № 867 щодо підвищення ціни на газ для населення та вжити заходів щодо скасування вказаної Постанови Кабінету Міністрів України;
2) зобов’язати Уряд переглянути підходи у питанні ціноутворення тарифів на природний газ для населення в сторону встановлення справедливої, економічно обґрунтованої ціни та розпочати реформи у сфері енергетики та газовидобувної галузі, які були б направлені на розвиток економіки України та її енергетичної незалежності.

 

Результати голосування:

- підтримали звернення :
1.Барицький М.Р.
2.Бичко В.І.
3. Білоус О.В.
4. Возний В.М.
5. Гаджала М.К.
6. Зодорожна Н.В.
7. Калакайло І.Я.
8. Костенко Л.П.
9. Легкодух
10. Попик В.І.
11. Пушкар П.І.
12. Рудик С.М.
13. Шепета В.М.
14. Яблонь Т.В.

- проти – 0

- утрималися :

1. Веретик І.Й.
2. Голодун А.А.
3. Горячий Г.М.
4. Градовий В.Г.
5. Демкович М.М.
6. Хруставка Л.М.
7. Чортківський Р.В.
8. Шевчук О.М.
9. Шкабар Є.М.

- не були присутніми на пленарному засіданні :
1. Блаженко І.Р.
2. Годинюк М.В.
3. Гулька І.М.
4. Кравець Я.А.
5. Мальований С.І.
6. Марчиха В.М.
7. Скорохід М.Є
8. Слота О.Р.
9. Пандрак І.І.
10. Чайка П.М.
11. Шкробут М.П.
12. Шумка А.Я.
13. Яремовський В.І.