Новини

Новий розділ
Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


21.01.2019
Урочистості з нагоди відзначення 100-річчя проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР «Україно твоя доля – єдність, злагода та воля»
    Сьогодні на урочистий захід з нагоди 100-річчя Акту Злуки ЗУНР та УНР завітали: голова районної ради Віктор Шепета, заступник голови районної ради Петро Пушкар, голова Чортківської рда Оксана Чайчук, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Заболотний, заступник голови райдержадміністрації Йосифа Овод, начальник відділу культури, національностей та релігій рда Галина Чайківська, начальник відділу освіти рда Ірина Гулька, міський голова Володимир Шматько, депутат обласної ради, директор Чортківського державного медичного коледжу Любомир Білик, народний депутат Олег Барна, Преосвященний Владика Димитрій, Всечесні отці УГКЦ Бучацької Єпархії, військовослужбовці, почесні жителі міста Чорткова та району, працівники виконавчого апарату районної ради, працівники структурних підрозділів, апарату райдержадміністрації, районних управлінь та організацій, керівники та колективи музичних шкіл міста та району, учні та студенти.

      День Соборності відзначається в Україні щороку 22 січня, на честь проголошення в цей день у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тоді незалежні частини України, що постали на уламках зруйнованих Російської та Австро-Угорської імперій, об'єдналися в єдину соборну і неподільну Українську державу. Український народ, що століттями був розділений між різними країнами, визволився нарешті з неволі і отримав можливість об'єднатися на своїй землі в цілісній Україні.

    Цього дня також згадують іншу подію, яка відбулася 22 січня 1918 року, рівно роком раніше. Це прийняття 4 Універсалу Українською Центральною Радою, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки, що також стало важливим кроком до становлення сучасної української держави. Від цієї дати воєдино зливаються століттями одірвані, віками відділені одна від одної частини єдиної України.


Соборна Україна


Лунає пісня солов’їна
І вітер віє степовий.
Моя соборна Україна
Знов зустрічає день новий.
Послухай, брате-українцю,
Хоч історично склалось так,
Що територія різниться,
Та все ж – це в нас одна земля.
Ми з вами – це одне єдине,
Ми – це родина: ти і я.
Дві сторони у України,
Та Україна в нас одна.
А ми усі сини і дочки,
Неначе в морі кораблі,
Розкидані по всіх куточках
Української землі.
А наша єдність нездоланна,
Бо в нас тече козацька кров.
За скільки літ нас не здолали,
А отже ще простоїмо.
Яка ж вдалась сьогодні днина!
Так й хочеться співать пісень!
Моя соборна Україна
Знов зустрічає новий день.