Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


09.06.2019
Відбулася наукова конференція, презентація пам"ятної медалі та погашення марки з нагоди 100-річчя подій Чортківської офензиви
   Цими днями, ми відзначаємо одну із найбільш значимих і водночас, одну із маловідомих для широкого загалу сторінок історії боротьби українців, воїни якої овіяли себе славою у боротьбі за українську незалежну державу. Ця подія охопила Тернопільську, Львівську та Івано-Франківську області.
    7 червня 1919 року польські вояки почали святкування «похорону» України, коли раптом над їхніми головами пролунали артилерійські постріли. Поляки були настільки нажахані, що багато з них почало просто тікати, кидаючи все своє, що мали. Таким чином, УГА довела, що чутки про її «смерть» це значне перебільшення і розпочала «Чортківську офензиву», котра була здійснена в період з 7 по 28 червня 1919 року.
    У цей період відбувалися воєнні дії у боротьбі з польським військом, яке відтіснило українські загони до південно-східної частини Галичини. Спершу воєнні діїдвадцятип»ятитисячної УГА увінчалися успіхом: 7 червня бій за Ягільницю, 8 червня - визволення Чорткова, 15 червня – Тернопіль. Перемогою завершились також бої за Бучач, Підгайці та інші населені пункти.
Лише втручання міжнародних чинників та брак матеріально-технічного забезпечення врятував супротивника від воєнної поразки, та відкинув здобуття Української Самостійної Соборної Держави майже на століття.
Ведена слабкими силами Чортківська офензива не могла досягти стратегічних успіхів. Проте перемога УГА над чисельним і краще озброєним супротивником в котре надали доказ справжньої мужності та звитяги.
    9 червня в актовій залі Єпархіального управління Бучацької Єпархії відбулася Четверта наукова конференція "Чортківська офензива: звитяжна сторінка українського народу".
   На захід завітали народний депутат України Олег Барна, голова райдержадміністрації Оксана Чайчук, заступники голови Тернопільської обласної державної адміністрації Світлана Беспоповцева та Юрій Юрик, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Кульчицький, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Заболотний, заступник голови райдержадміністрації Йосифа Овод, заступник міського голови Роман Тимофій.
   Окрім того, на честь цієї знаменної дати відбулося спецпогашення марки виготовленої до 100-річчя Чортківської офензиви. «Укрпошта» випустила марки із зображенням командирів корпусів Української Галицької армії та військової техніки. Марочний блок, марка і конверт надрукували у серії «Власна марка». А також до уваги присутніх презентували пам"ятну медаль.