Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


16.01.2014
Сійся, родися, жито, пшениця,
     Сійся, родися, жито, пшениця, всяка пашниця,
    На щастя, на здоров'я та на Новий Рік,
    Щоб уродило краще, як торік, —
    Коноплі під стелю, а льон по коліна,
    Щоб вас, хрещених, голова не боліла.
    Христос рождається!
    Саме з словами засівання і вінчування, колоритними українськими колядками завітали 14 січня працівники Чортківського районного комунального будинку культури імені К.Рубчакової на чолі з директором Йосипою Овод в кабінет голови районної ради Володимира Заліщука, щоб привітати його та весь колектив з Старим Новим роком і за доброю традицією засіяти добірними зернами золотої пшениці на щастя, на добро, на мир, достаток і злагоду у районній раді, на Чортківщині та по всій українській землі. Керівники районної ради подарували працівникам РКБК ім.К.Рубчакової прапор Чортківського району, щоб він прикрашав будівлю при проведенні  заходів. 
    14 січня українці святкують кілька свят. Перше - свято на честь Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської, що в Малій Азії. Церковні джерела характеризують його як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя. Також Василія Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому цього дня основною обрядовою дією було засівання осель збіжжям.
    За церковними календарем 14-го січня також відзначають свято Обрізання Господнього. Саме тоді, згідно церковних джерел, за єврейським звичаєм відбувся обряд обрізання Ісуса Христа, після якого дитині і дали ім'я, провіщене ще архангелом Гавриїлом в день передання благої вісті Діві Марії — Ісус.
    І нарешті, 14 січня - також перший день Нового року за старим стилем. Саме в цей день ще з досвітку від хати до хати спішили сівачі, бажано хлопчики, щоб привітати господарів з старим Новим роком та засіяти зерном і добрими побажаннями на цілий рік.
    До кінця XIX ст. обряд засівання, увібравши в себе національний колорит та менталітет нашого народу, став явищем народної художньої творчості та таким зберігся й до-сьогодні.