Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


15.03.2017
Депутати Чортківської районної ради прийняли заяву про засудження силового розгону блокувальників, які влаштували блокпост на залізничній станції «Кривий Торець» на Донеччині
    У середу 15 березня відбулася X позачергова сесія Чортківської районної ради. Депутати миттєво відреагували на події, що відбуваються на Сході України. Враховуючи звернення представників громадськості до влади м. Чорткова і району та суспільно-політичну ситуацію в Україні, було прийнято рішення «Про засудження силового розгону 13 березня 2017 року Редуту № 3 імені добровольців 16 батальйону 58 мотопіхотної бригади блокади торгівлі з окупованими територіями».
Заступник голови районної ради Петро Пушкар, який скликав позачергову X сесію та головував на ній, звернув увагу на важливість прийняття такого рішення.
    Уповноважений представник депутатської групи Української Галицької Партії Любомир Хруставка виступив із закликом підтримати звернення, сказавши – «Влада в черговий раз стала глуха, бо не бере до уваги не лише наші звернення, але і заклики всієї країни, які вимагають на законодавчому рівні припинити торгівлю з окупантами». Запропонував у зверненні вказати і вимогу звільнення Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. Любомир Михайлович подав пропозицію щодо направлення звернення і до Народного депутата України Олега Барни, який, як представник виборчого округу, має враховувати думку громади, що його обрала, повинен чітко вказати свою позицію стосовно силового розгону блокувальників.
    Уповноважений представник депутатської групи Народний Рух України Тетяна Яблонь звернулась до депутатів, сільських голів, запрошених із словами вдячності, що не залишилися осторонь розгляду такого важливого питання. Кожен громадянин України повинен відчувати відповідальність, яка покладена на нього та обов'язок відстоювати права і свободи. «Якщо в людей не буде позиції, то такі події в нас відбуватимуться і надалі» - сказала Тетяна Яблонь. Не припустимим є протиставлення представників Збройних Сил України та працівників силових структур. «Це сини українських матерів. Це люди, покликані служити державі Україна та українському народові. Вони спільно мають берегти мир і спокій на українській землі». Вихід із даної ситуації – прийняття Закону України «Про тимчасово окуповану територію» та притягнення до відповідальності винних у силовому розгоні.
   Уповноважений представник депутатської фракції ВО «Батьківщина» Марія Гаджала в своєму виступі зазначила, що відповідно до ст. 17 ч. 1 Конституції України «Захист суверенітету є обов'язком кожного громадянина, а не лише держави, і якщо посадові особи або органи влади не виконують своїх функцій із захисту України, то це зобов'язані робити громадяни». «Наші ветерани, наші добровольці блокували торгівлю на крові, цим самим захищаючи Україну» – сказала Марія Карлівна і додала, що фракція «Батьківщина» вимагає відповідальності першої особи держави, яка дала розпорядження розправитися з учасниками блокади.
   Голова постійної комісії з питань бюджету Степанія Рудик звернула увагу на соцопитування українців, яке показало, що близько 90 % підтримують необхідність прийняття Закону України «Про тимчасово окуповану територію», а Президент і Верховна Рада України на це не реагують.
   Депутати районної ради одноголосно підтримали заяву до центральних органів влади.
    Любомир Хруставка виступив ініціатором пропозиції щодо внесення в порядок денний сесії не менш важливого питання, яке стосується будівництва каскаду ГЕС з водосховищами на верхньому Дністрі на території Тернопільської області. Проблема пов'язана з прагненням Кабінету Міністрів України збудувати на перлині України в межах заповідного національного парку «Дністровський каньйон» каскад ГЕСів.
    Активісти та науковці переконані, що нові електростанції завдадуть непоправної шкоди довкіллю та призведуть до замулення, а згодом до загибелі річки. І ніякі так звані переваги в створенні нових робочих місць не стануть перевагою над тією шкодою, що може завдати спорудження станцій. Дністровська долина вже багато років використовується в туристичних цілях, а річка стала місцем для сплавів на човнах і катамаранах. За різними оцінками, цю природну перлину щороку відвідують від 10 до 15 тис. туристів. І мешканці прилеглих сіл, міста Заліщики постійно отримують вигоду від обслуговування туристів.
Степанія Рудик підтримала пропозицію недопущення будівництва ГЕС на річці Дністер, а також нагадала усім присутнім про виступ Заліщицького міського голови Алли Квач, яка сказала, що буде відстоювати те, за що загинув її син. Уповноважений представник депутатської групи «Сила людей» Іван Легкодух долучився до обговорення, зауваживши, що побудова каскадів ГЕС призведе до руйнування басейну Дністра.
     До обговорення питання був запрошений і виконавчий директор ЕГО “Зелений Світ” Олександр Степаненко, котрий більше 10 років займається вивченням питання екології та ініціював велику кількість акцій протесту стосовно недопущення будівництва ГЕС на р. Дністер. Олександр Михайлович нагадав, що Дністровський каньйон визнано одним із семи природних чудес України.
Необхідно зупинити проект на стадіїї розроблення, бо це суперечить стратегії розвитку туристичної індустрії в Україні, одним із пунктів якої є розвиток туризму та рекреації.
    Депутати районної ради одноголосно проголосували за рішення «Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради щодо заборони будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Тернопільської області» та звернулися до Народного депутата України Барни О.С. з вимогою безумовного врахування думки виборців щодо заборони будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Тернопільської області, публічного (письмового) висловлення своєї позиції з даного питання.