Карта сайту Чортківський МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Інформація Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги


 Правовий захист вразливих верств населення : учасників АТО,
внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю, дітей сиріт.

Захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей і правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад і спільнот — є основною місією системи безоплатної правової допомоги в Україні.
Отримати таку допомогу можна у Чортківському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги та його самостійних структурних підрозділах - Бюро правової допомоги, що з 01 вересня 2016 року функціонують у Борщівському, Бучацькому, Гусятинському, Заліщицькому та Монастириському районах. Для усіх громадян надаються правові інформації, юридичні консультації, складаються заяви, скарги та інші документи правового характеру, а для соціально незахищених верств населення забезпечується здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та складення документів процесуального характеру.
Правова допомога адвоката у судових справах надається лише тим категоріям осіб, які підпадають під дію закону Закону України «Про безоплатну правову допомогу» і надали підтверджуючі документи. Насамперед, це представники соціально вразливих груп населення: малозабезпечені, інваліди, діти-сироти, ветерани війни та учасники АТО, біженці, внутрішньо переміщені особи, недієздатні особи та особи з обмеженою дієздатністю головними проблемами яких надалі залишаються реалізація соціальних гарантій та їх доступність. Відповідно до статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (учасники бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих) мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, у разі порушення прав, що стосуються їх соціального захисту. Зокрема, це порушення прав на медичне обстеження із залученням необхідних спеціалістів, першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир, забезпечення паливом, виплату одноразової матеріальної допомоги, пільгову оплату житлово-комунальних послуг, безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів, інші пільги.
Працівниками центру також організовуються заходи щодо посилення правової спроможності вразливих верств населення через роботу мобільних і дистанційних пунктів консультування в територіальних громадах, інформаційно-просвітницькі заходи в навчальних закладах, центрах зайнятості, органах місцевого самоврядування, адресну правову допомогу для осіб, які не можуть звернутись в центр особисто, через обмежені можливості, підготовку інформаційних буклетів та публікацій в ЗМІ.
За безоплатною правовою допомогою звертайтеся до Чортківського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги, за адресою у Чорткові: вул. Шевченка,54, тел: 2-09-50, (067) 13 00 173.