Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


28.04.2017
Відбулося перше пленарне засідання одинадцятої сесії Чортківської районної ради
 На розгляд першого пленарного засідання XI сесії Чортківської районної ради під головуванням Віктора Шепети, яке відбулося 27 квітня було винесено 13 питань.
Перед початком засідання депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам`ять депутата районної ради багатьох скликань, члена бюджетної комісії Наталії Михайлівни Бойчук, після цього приступивши до розгляду питань порядку денного.
Першим питанням порядку денного депутати затвердиля ряд угод між Чортківською районною радою та міською і сільськими радами, громадами про передачу – приймання коштів на виконання повноважень.
Депутатами також вирішено внести зміни до районної програми фінансування фонду Чортківської районної ради на 2016-2020 роки для надання разової грошової допомоги. Відповідно до цього рішення разову матеріальну допомогу з фонду голови районної ради зможуть отримати виключно жителі району, окрім мешканців громад, міста, котрі мають ідентичні фонди. Це дасть змогу більше коштів використати для жителів району. Сесійним рішенням було внесено зміни і до районної комплексної програми соціальної підтримки малозахищених верств населення «Турбота» на 2016-2020 роки, стосовно яких доповів Цвєтков В.Д.
Основним питанням, яке потребувало нагального вирішення та широко обговорювалося, було внесення змін до районного бюджету, по якому докладно доповіла Ізвєкова Г.О. Начальник фінансового управління РДА констатувала, що дохідна частина загального фонду бюджету Чортківського району за І квартал 2017 року виконана в сумі 159 047,1тис.грн., що становить 101,4 % до плану на звітний період. Планові надходження по податках і платежах до районного бюджету виконано на 145,2%, при плані 5810,5 тис.грн. надійшло 8438,5 тис.грн. Крім того, Галина Орестівна інформувала . що видаткова частина бюджету району за I квартал 2017 року (загальний фонд) виконана в сумі 160306,1 тис.грн. при уточненому плані 165310,1 тис.грн., що складає 97,0 %, а видаткова частина загального фонду районного бюджету виконана в сумі 153399,5 тис.грн. при уточненому плані 156684,7 тис.грн., що становить 97,9%. Ізвєкова Г.О. наголосила, що медична та освітня субвенції, які надійшли в район, не забезпечують видатків у цих галузях, тому є значна заборгованість по заробітній платі та оплаті енергоносіїв. Звернула увагу, що цьогоріч в значній мірі погіршилося фінансування з державного бюджету, а усі видатки відповідно до рішення Верховної Ради України від 20 грудня 2016 року, по оплаті праці технічного персоналу в галузі освіти, плата за комунальні послуги бюджетних установ покладено на місцеві бюджети, тому звернулася із проханням до народного депутата Барни О.С. щодо потреби у додатковій дотації для вирішення цієї проблеми. Галина Орестівна з тривогою повідомила - станом на 1 квітня є величезна заборгованість по заробітній платі та енергоносіях, якої не було в попередні роки, незважаючи на те, що три рази в березні отримували кредити в державному казначействі, цього року значно погіршилось забезпечення бюджетним ресурсом навіть захищених статей місцевого бюджету.
Ратушняк Я.П. розповів про можливість жителів району отримувати безкоштовні ліки, котрі відпускатимуть за рецептом в аптеках, які уклали відповідні договори. «Необхідно звернутися до сімейного лікаря, котрий випише рецепт, а в аптеці видають ліки безкоштовно або з малою доплатою» - сказав Ярослав Петрович. Хворі зможуть отримати препарати від серцево-судинних хвороб, діабету другого типу та бронхіальної астми. Перелік препаратів обіцяють розширити.
Начальник відділу освіти Чортківської РДА Гулька І.М. розповіла про плани використання коштів в галузі освіти щодо впровадження енергозберігаючих технологій (заміна вікон, дверей на енергозберігаючі), а після цього при наявності фінансових ресурсів планується заміна систем опалення в районних закладах освіти.
До обговорення питання внесення змін до районного бюджету приєднався народний депутат України Барна О.С. Свій виступ депутат розпочав з відповідей на звернення депутатів районної ради, котрі були направлені народному депутату та по яких депутати хотіли почути позицію нардепа. Як зауважив голова районної ради, народний депутат не надав відповідей на звернення депутатів райради.
Щодо будівництва каскадів ГЕС на Дністрі народний депутат України висловив позицію, що альтернативну енергетику треба розвивати. Це мають вирішувати не псевдо активісти, а самі громади. На його думку люди повинні розібратися і після попереднього погодження з людьми треба виготовляти проектну документацію.
Щодо клопотання сільських голів про необхідність відмінити е – декларування для сільських, селищних депутатів Барна О.С. вважає, що декларації повинні заповнювати всі громадяни України, так як це відбувається в Америці.
Олег Степанович запропонував працювати над утворенням медичного округу, створенням громад. На його думку це дозволить залучити додаткові фінансові ресурси.
Відповідно до програми «Теплий дім» необхідно залучати, інформувати людей про можливість впровадження енергозберігаючих технологій та отримання пільгових кредитів.
На думку Олега Степановича податок на землю є джерелом наповнення бюджетів, тому податок на землю мають сплачувати всі, не має бути пільг при сплаті податку.
Щодо різниці в розмірах заробітних плат високопосадовців та працівників бюджетних установ народний депутат України вважає, що державні чиновники, які є розпорядниками мільйонних коштів, розпоряджаються землями повинні отримувати достойну зарплату.
До народного депутата України прозвучало ряд запитань, зауважень та пропозицій.
Голова районної ради Шепета В.М. звернув увагу на те,, що потрібна додаткова субвенція з державного бюджету для забезпечення захищених статей в освіті і медицині, досі не прийнятий «Закон про службу в органах місцевого самоврядування» (закон ветований Президентом). Голова районної ради рекомендував народному депутату України при надходженні коштів для соціально – економічного розвитку територій спільно з депутатами вирішувати куди їх спрямувати.
Чайка П.М. запитав Барну О.С. чи нормальним є те, що судді отримують 300 тис. грн.? «Ви говорите про створення нових робочих місць, як створити нові робочі місця, коли єдиний соціальний внесок із зарплати з неповним тижневим навантаженням, такий же як і із зарплати із повним тижневим навантаженням?»
Барна О.С. повідомив, не підтримує зарплату для суддів в 300 тис.грн., вважає нормальною зарплату судді у 150 тис.грн. Підсумував, що для того, щоб була зарплата, треба розвивати економіку, тоді і буде зарплата.

Задорожна Н.В. – констатувала, що в селі Косів центральну трубу встановила держава, а в кожній вулиці труби тягнули люди самі, за що мають платити люди? Барна О.С. відповів, що люди мають платити за якість послуг і безпеку. Плата за газ та обслуговування мають бути розділені, В тій ціні, що є зараз, має бути відокремлено 13% на обслуговування мережі.
Чортківський Р.В – звернувся до народного депутата з проханням внести пропозицію про зміни в податковий кодекс – бюджетні організації мали би плати ПДФО в той бюджет, з якого фінансуються, а не за місцем реєстрації. Наприклад Чортківська ЦКРЛ 3,5 млн. за попередній рік заплатила ПДФО по місцю реєстрації в міський бюджет, в той же час плата за енергоносії здійснюється з районного бюджету, в якому коштів недостатньо. А вказаною сумою можна було б розрахуватися за комунальні послуги.Просив народного депутата підтримати утворення Чортківського медичного округу.
Рудик С.М. висловила думку, що не треба людям субсидій, як подачок від держави. «Дайте людям справедливі тарифи та нормальні зарплати.» Просила враховувати позицію жителів територій поблизу Дністра, які проти ГЕС, бо ми з нашими доходами можемо відпочивати тільки на Дністрі, не можемо поїхати за кордон, як зараз роз`їхалися депутати та багаті чиновники.«Ви сказали, яка відповідальність, така і зарплата. Хіба в лікарів вчителів відповідальність настільки мала, що отримують середню зарплату 7 тис.грн, а НАБУ,БАБУ можуть отримувати 400 тис.грн. зарплати, премії по пів мільйона?»- запитала Стефанія Михайлівна.
Безушко Н.О. поцікавилася чому відповідно до нещодавно прийнятої постанови Кабінету Міністрів України зекономлені субсидії у людей пропадуть, а відшкодуванню підлягає тільки 700 гривень? Коли держава візьме на себе зобов`язнання забезпечити дітей – інвалідів (з бульозним епідермолізом) медикаментами та перев`язочними матеріалами?
Яблонь Т.В. звернула увагу на слова Ізвєкової Г.О. про «критичний стан по забезпеченні заробітною платою». В кінці минулого року на сесії Верховної Ради було внесено зміни у Бюджетний Кодекс, згідно яких освітня субвенція може спрямовувати виключно на заробітну плату педагогічним працівникам, в той же час до прийняття цих змін дані кошти можна було спрямовувати на зарплату технічного персоналу у школах та оплачувати за енергоносії. Тетяна Василівна акцентувала на тому, що народний депутат України представляє фракцію БПП і правлячу коаліцію, яка несе відповідальність за прийняті рішення. Зміни до Бюджетного Кодексу України від 20 грудня 2016 року значно погіршили ситуацію по виплаті заробітної плати та оплаті за комунальні послуги, як для нашого районного бюджету, так і для інших бюджетів такого рівня. Станом на початок квітня додаткова потреба в коштах у нашому районі становила більше 29 мільйонів, що не під силу місцевому бюджету. Сьогодні уже проблеми з виплатою заробітної плати в медицині, освіті, у Швайківській, Босирівській, Сокиринській сільських радах. 2017 рік названо роком доріг, проте співфінансування на умовах 50% на 50% . Чи зможе район забезпечити фінансування 50% з місцевого бюджету? Тетяна Василівна критично виступила щодо пропозиції нардепа, щоб е-декларації заповнювали усі жителі України, як в Америці. Спочатку хай наші люди отримають зарплати, як в Америці, а вже потім можна говорити про декларування, як в Америці. Яблонь Т.В. висловила позицію, що не можуть бути зарплати в одних у 100-200 разів більші, ніж в інших. Має бути розумна вилка між найбільшою і найменшою зарплатою, тоді буде зарплата і для вчителя, і для медика, і для чиновника вищого рангу. Тетяна Василівна попросила коментаря Барни О.С. щодо інформації в ЗМІ про кримінальні справи по об`єктах, які ремонтувалися за кошти Фонду Регіонального Розвитку у Нагірянці, Білобожниці та Чортківській ДЮСШ.
Градовий В.Г. – звернув увагу на те, що спортивна школа не була замовником ремонтних робіт та не підписувала актів виконаних робіт, кошти ішли через область.
Детально обговоривши питання внесення змін до районного бюджету депутати перейшли до інших питань порядку денного.

Підтримали і обговорили депутати питання «Про делегування членів у Госпітальну раду Чортківського госпітального округу». Чортківський Р.В. розповів, що 4-и райони мають увійти в госпітальний округ (Бучач, Заліщики, Гусятин, Борщів), а інші заклади мають перепрофілюватися в лікарні інтенсивного лікування І та ІІ рівня, лікувально-діагностичний центр, лікарні планового та відновного лікування, станції швидкої медичної допомоги з пунктами швидкої медичної допомоги, пунктами швидкої медичної допомоги тимчасового базування та спеціалізованими бригадами швидкої медичної допомоги, хоспіси (заклади для надання паліативної допомоги та психологічної підтримки безнадійно хворим). На адміністративній території госпітальних округів базуватимуться центри первинної медико-санітарної допомоги для надання первинної медичної допомоги. Згідно із програмою кожен госпітальний округ має отримати по 50 мільйонів гривень на придбання сучасного медичного обладнання. Тому слід не упустити такої можливості для покращення обслуговування населення.
Активно обговорювалося питання «Про план ремонту доріг на території Чортківського району у 2017 році.» Долучилися до обговорення депутати районної ради Скорохід М.Є., Бичко В.І., Градовий В.Г., Голодун А.А. , Задорожна Н.В. Депутат районної ради Шумка А.Я. запропонував до плану ремонту доріг включити ремонт доріг, обговорених на президії та поданих депутатами. Дану пропозицію підтримав весь депутатський копус.
Прийняли депутати «Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Президента України Порошенка П.О., Кабінету Міністрів України, Генеральної Прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щодо введення щомісячної абонплати за газ», рішення
«Про необхідність проведення Всеукраїнського референдуму з питання заборони продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні»,
Районну програму роботи з обдарованими дітьми та учнівською молоддю на 2017 рік «Обдарованість».
На ці та багато інших запитань спробували знайти відповіді усі присутні на засіданні першого пленарного засідання XI сесії Чортківської районної ради.