Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


20.11.2017
Необхідно любити Україну в собі, а не себе в Україні! Перепоховання жертв німецько-фашистського терору розстріляних гестапівцями 27 листопада 1942 року
  Протягом вихідних 18-19 листопада в катедральному Соборі Петра і Павла проходили поминальні богослужіння з нагоди перепоховання українців - жертв нацистського терору. Похорон о. Павла Витвицького та всіх з ним невинно убієнних, у співслужінні священиків Бучацької єпархії очолив Преосвященний Владика Димитрій (Григорак).
Впродовж доби, починаючи з 12:30 год. 18 листопада тривало прощання з убієнними. В цьому часі відбувалися поминальні панахиди, духовні чування, молитовні піснеспіви за участю хорів різних парафій Чорткова та району, читання Євангелія священниками різних конфесій, чини ієрейського похорону та ієрейського парастасу.
  19 листопада о 10:00 год. розпочалася заупокійна Архиєрейська Божественна Літургія. Її очолив Преосвященний Владика Василій (Семенюк), Митрополит Тернопільсько-Зборівський у співслужінні з Преосвященним владикою Дмитром (Григораком), єпархом Бучацьким та Преосвященним Владикою Йосафатом (Говерерою), Екзархом Луцьким. У богослужінні взяли участь представники духовенства, влади, громадськості з Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської областей, делегати від уряду України, Українського інституту національної пам'яті, меморіально-пошукового підприємства «Доля», історико-пошукового товариства «Патріот», місцеві жителі. Також на перепоховання прибули родичі (яких вдалося відшукати) близько половини страчених українських патріотів. Провести в останню путь Героїв України приїхав і Преосвященний Владика Тихон (Петранюк), Єпископ Тернопільський (УАПЦ).
   Опісля Літургії, сформувавши багаточисленну колону, під тужливі мелодії військового духового оркестру похоронна процесія рушила до міського кладовища.
   В часі руху колони робилися зупинки біля пам’ятних місць, де священники різних конфесій читали Євангеліє. Скорботні мелодії духового оркестру чергувалися із тужливим співом хору студентів Чортківського дяківсько-катехитичного інституту ім. свщмч. Г. Хомишина.
    На місце погребення невинно убієнних патріотів України похоронна процесія заходила під спів пісні «Пливе кача по Тисині». Цю та інші пісні виконував хор Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. О. Барвінського.
  Після багаточисельних виступів присутніх із словом співчуття, втіхи, подяки відбувся чин погребення. Домовини опускали в яму під супровід Гімну України та військового салюту. Більшість присутніх не змогли стримати сліз...
   Останки 52-х українських патріотів, в’язнів Чортківcької тюрми, розстріляних гестапівцями в листопаді 1942 року знайшли свій останній спочинок на міському кладовищі Чорткова.
    У 2019 р., до 100-річчя Чортківської офензиви на цьому місці планується спорудження Пантеону Героїв.
Для полеглих не важливо який буде хрест, а матиме значення витоптана трава біля могили. Де будуть проводитися уроки історії, коли кожен студент чи учень усвідомить ціну незалежності. Жоден вчитель не навчить так побачене і переосмислене в середині кожного. Хай Господь Бог допоможе любити Україну до глибини душі!

                   Необхідно любити Україну в собі, а не себе в Україні!