Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


24.04.2018
У Тернополі обговорили хід реформи охорони здоров’я
 Відбулася регіональна зустрічі з представниками проекту USAID, під час якої йшлося про планування створення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування в межах госпітального округу. Учасники форуму ставили собі за мету представити методологію вибору лікарень для створення на їх базі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування в межах госпітального округу. За приклад став Чортківський госпітальний округ.

   Участь у заході взяли: депутати обласної та місцевих рад, представники місцевих органів виконавчої влади, МОЗу, управління охорони здоров’я ТОДА, керівники закладів охорони здоров’я, які надають вторинну медичну допомогу населення краю, керівництво госпітальних рад госпітальних округів, госпітальна рада Чортківського госпітального округу, команда від проекту «USAID Реформа ВІЛ-послуг у дії».
Учасників регіональної зустрічі привітали керівники області, представники МОЗу, директор Проекту «USAID Реформа ВІЛ-послуг у дії» Ната Аваліані, голова Чортківської госпітальної ради Любомир Білик.

   Звертаючись до учасників регіональної зустрічі, голова обласної ради Віктор Овчарук зазначив: «Ніхто не заперечить, що впровадження медичної реформи є нагальною потребою сьогодення. Ключовим завданням в умовах децентралізації є створення максимальних можливостей для надання якісних та доступних медичних послуг. Разом з тим сама реформа децентралізації дала можливість, стала поштовхом для реалізації позитивних змін в галузі охорони здоров’я краю. Реформування первинки йде в області вже повним ходом. Що ж до наступного кроку, то з метою гарантованого своєчасного доступу населення до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, ефективного використання бюджетних асигнувань, а також забезпечення умов для підготовки закладів охорони здоров`я, які надають вторинну медичну допомогу, до роботи в умовах управлінської та фінансової автономії детально опрацьовано створення чотирьох госпітальних округів. На сьогодні, в кожному госпітальному окрузі функціонує Госпітальна рада, яка працює над реалізацією державної політики у сфері охорони здоров'я.

   Ні для кого не секрет, що за 10 років кількість населення області зменшилось на 50 тисяч , а забезпеченість ліжками в лікувально-профілактичних закладах є більшою ніж по Україні. Це свідчить про неефективне використання наявних ресурсів.

   Ми не повинні витрачати шалені кошти на утримання окремих закладів охорони здоров’я, вкладати кошти у стіни, вікна, в напівпорожні відділення, а не в якісні медичні послуги та сучасні технології. Тим паче, що з наступного року у рамках медичної реформи передбачається, що фінансування «ходитиме» за хворим. Тоді кожен лікар буде боротися за пацієнта, а лікувальні заклади будуть в режимі жорстокої конкуренції.

   Створення госпітальних округів дасть можливість залучення інвестицій, коштів світового банку, UNICEF та інші джерела фінансування, оптимізувати ресурси закладів охорони здоров`я.

  Ще раз хочу наголосити, що формування госпітальних округів ні в якому разі не передбачає закриття лікарень. Навпаки, ідея госпітальних округів полягає в плануванні розвитку лікарень.

   На формування госпітальних округів відведено рік, щоби спланувати функціональну мережу лікарень, щоб був доступ до якісної послуги. За цей рік планується завершити роботу зі створення плану розвитку мережі лікарень.

Не можу не сказати, що Чортківський госпітальний округ визначено переможцем у конкурсному відборі міжнародного партнера Проекту USAID для надання технічної підтримки в плануванні зазначеного округу. Переконаний, що план його розвитку буде запропоновано, як приклад для розвитку інших округів на регіональну та державному рівнях».

Учасники зустрічі також обговорили методологію оцінки ЗОЗ, картування зон 60-хв доїзду від населених пунктів до ЗОЗ госпітального округу, моделювання оптимальних варіантів вибору лікарень інтенсивного лікування тощо.

                               За матеріалами сайту Тернопільської обласної ради